Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak a kutyámnak enni,...

Mit adjak a kutyámnak enni, ha ételallergiája van?

Figyelt kérdés
Tej,illetve tejterméket nem ehet,a marhahúsos konzerv is előhozza a tüneteket.
2011. márc. 11. 08:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A konzerv egyébként sem sokat ér tápérték szempontjából, tehát nyugodtan ki lehet hagyni az étrendjéből.

Allergiavizsgálat hozta ki a laktózérzékenységet?

Amennyiben ez tuti biztos, úgy a hipoallergén tápok között kellene keresgélni, vagy te főzöl a kutyádnak.

(Most így hirtelen nem vagyok benne biztos, hogy a nem hippoallergén tápokban, amik jó minőségűek egyáltalán raknak-e bármilyen tejes dolgot, ezt még soha nem néztem az összetételükön).

2011. márc. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szívesen főzök neki,azzal nincs baj.De mit?Csirke far-hát-tól sokszor elég kemény a széklete és megküzd mire a dolgát elvégzi.Főzzek neki rizst?És milyen feltéttel? A doki csak annyit mondott,hogy ételallergiája van és próbáljam kisakkozni,hogy mi hozza elő.(köszi...) Aztán rájöttünk:tej,illetve tejtermékek(imádja a tejet),illetve a marhahúsos konzerv.Na ettől jön elő a fenékdörgölés,illetve apró foltok a hasán.
2011. márc. 11. 09:14
 3/11 anonim ***** válasza:

Tehát nem volt allergiavizsgálat. Akkor nem biztos, hogy a tej okozza. Tej egyébként is felesleges neki, csak hasmenést okoz a legtöbb esetben, de nem emészthető a számára.

A konzervek (persze van kivétel, de az nem 200 forint) tele vannak szeméttel leginkább, azt teljesen hagyd ki.

Javaslom, hogy próbáld ki a Dog Chow Lazacos tápját. Van belőle kis kiszerelés (2,5 kg-os zsák) is. Add neki kb. 2 hónapig. Ha semmilyen tünetet nem produkál, akkor ez jó lehet neki.

(Az én kutyám is ételallergiás, bár nálunk volt rendes kivizsgálás, normális orvossal, tehát tuti, hogy csirkeliszt, de nálunk ez a fajta táp teljesen jól bejött. A Hill's antiallergénje nekünk nem vált be, de azzal is lehet kisérletezni.)

A fenékdörzsölés, amit írtál, pedig nem biztos, hogy a kaja miatt van. Mikor lett féreghajtva a kutya utoljára? Mivel?

Ha sok csontot kap a kutya, akkor pedig valóban lehet szorulása, nem teszel vele túl jót neki. Inkább próbálkozz tápokkal, mert főzni macerásabb, meg mivel csak ti sakkoztok (kiválóan képzett orvos tanácsára), ezért még nem biztos, hogy feltétlenül főzni kell.

A főzést befolyásolja a kutya mérete, mennyit mozog, életkora, stb. Ezekhez kell igazítani.

Első körben én tényleg próbálkoznék a lazacos táppal, mellé mehet egy immunerősítő multivitamin szedését még lehet társítani kúraszerűen.

2011. márc. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szóval az utolsó mondat vége értelmesen:

*...immunerősítő multivitamin szedése mehet mellé kúraszerűen."

2011. márc. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Féreghajtót kapott,kb. 2 hónapja... Most email-eztem a fehérvári állatkórházzal,ők azt írták,hogy adjak neki hipoallergén tápokat,semmi mást.Ezt mindenképpen kipróbálom.De orvost váltok és azt hiszem inkább Fehérvárra viszem el a kutyám.Ott legalább normálisan kikezelik.
2011. márc. 11. 09:36
 6/11 anonim ***** válasza:
Remélem a táp rendbe rakja. Viszont ne várj azonnali eredményt, mert ki kell ürülnie a szervezetéből az allergiát okozó anyagnak, ez pedig időbe tellik. Viszont az immunerősítő vitaminnal segíhetsz a szervzetének (mi Lavet algás multivitamint veszünk, nem egy ló ára - 650 Ft -, napi 1 szemet kap, és elég 1,5 hónapig.)
2011. márc. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, még valamit elfelejtettem. Mivel kb. 2 hónapja volt féreghajtva, ezért jövőhónapban mehet neki újra. Nagyon ajánlom a Mibemaxot (10 testsúlykilogrammonként 1 tab, tehát egy 23 kg-os kutyának 2 tab), nagyon jó, bár nem a legolcsóbb (lehet, hogy a legdrágább - 1 tab-ot én 1100 Ft-ért veszek).
2011. márc. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A tejtermék tök felesleges, pláne a tej. Akkor már inkább egy kis sajt, vagy túró. A konzerv kaják nagy része pedig semmit nem ér, nem nagyon van tápértékük.

A csirkét (se a főtt húst, illetve csirkét tartalmazó tápokat) nem javaslom, mert az az egyes számú, amire nagyon sok kutya allergizál. Még ha a Te kutyád nem is, de felerősítheti az allergiás tüneteket.

Etesd jó minőségű, hipoallergén száraztáppal.

És csináltass egy vizsgálatot! Inkább egyszer áldozd rá azt az összeget, mert te nem tudod biztosra megállapítani, és kár ezért a kutyán kísérletezni.

2011. márc. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ninna ♥ ***** válasza:

A borderemnek nem tudom, milyen allergiája van, állatorvos tanácsára végül nem csináltuk meg a vizsgálatot, mert elvileg enyhe kimenetelű allergiája van, és nem gáz nagyon a dolog. Hipoallergén táp, tényleg nagyon figyelek rá, hogy csak azt kapjon, jutalomfalatnak főtt sertésmájat használunk, esetleg sertéspárizsit, de semmi mást. Maradékokat is ugyanúgy szokott kapni a tápjára, de csak azt, amiben tudom, hogy nincs csirke, marha, ilyesmi, ami allergiát okozhat. Tegnap pl. egy fél tányér túrós tészta került a tápjára, imádta :)


Szerintem is hagyd el a tejet, tejtermékeket, mehet két hetente egy natúr joghurt, ha nagyon akarod, én a kutyámmal kinyalatni szoktam a joghurtokat, tök jól rendberakja a belső dolgait, az kell is. Túrót, tojást lehet nekik adni, az jót tesz, a túróban úgy is sok a kalcium.


Valamint mindenképpen kéne egy allergiavizsgálat, ha már tünetek vannak, főleg, hogyha több is, mert az már gáz. Az én kutyámnak piros foltjai vannak, de mióta az Orijen halas hipoallergén tápot eszi, azok is teljesen megszűntek, szebb a szőre is, minden sokkal jobb. Beszéltem egy külföldi állatorvos ismerősömmel, akinél szerettük volna csináltatni a vizsgálatot, ő mondta, hogy mindenképpen ha allergia-gyanús a kutya, akkor kizárólag halfehérjéből származó ételt lehet neki adni főételként (célzás itt a halas tápokra, lehetőleg gabonamentes is legyen, pl. az Orijen 6hal). Allergiás lehet a csirkére, marhára, pollenekre, gabonára, ezek mind elég gyakoriak. Van egy ismerősöm, aki naponta takarít, mert porallergiás a kutyusa.


És azt sem szabad elfelejteni, hogy több betegség is lehet azokkal a tünetekkel, mint az allergia. Pl. ott van a pajzsmirigy-alulműködés is, a legfőbb tünete a piros foltok, lábharapdálás, viszketés, bolházás, stb. Az én kutyám már erre lett vizsgálva, neki ilyene nincs, de nálatok mindenképpen érdemes lenne megcsinálni a vizsgálatot, és egy alaposabb labort is kéne kérni. (és ha vannak kiütései, egy bőrkaparék vizsgálat is lehet, hogy hasznos lenne)

2011. márc. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok tanácsot! :o)
2011. márc. 13. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!