Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ételallergiája van a...

Ha ételallergiája van a kutyámnak és elkezdem adni neki a hipoallergén tápot, akkor hány nap után várható javulás?

Figyelt kérdés

Két napja a hipoallergén tápot kapja, de még mindig vakarózik, igaz, a hasmenése már elmúlt.

Állatorvos állapította meg az allergiát.


2010. jún. 16. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
2 hét legalább. De egyéntől függ.
2010. jún. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Az én kutyám is allerigiás a csirkehúsra...

Amióta meg tudtok, ő sem kap soha csirkét, valamint később kiderült pollenre is allergiás.


Emiatt minden évben májustól októberig havonta oltást kap és így szerencsére nincs semmi baja.


Remélem neked elég lesz a tápon változtatni...

2010. jún. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minimum egy-két hét, mire a bőre is elkezd javulni. Sajnos ez nem olyan rövid folyamat. Ugyanígy jártam én is.

Ha már nem megy a hasa, az szuper jel, a vakarózás még lehet egy-két hétig eltart sajnos :(

Milyen tápot adsz most neki? Kíváncsi lennék melyik hipoallergén tápot adod most neki!

2010. jún. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is allergia volt. 1 hónap kellett mire kiürült szervezetéből telejsen az allergiát kiváltó anyag (csirkeliszt). Utána kezdett visszanőni a szőre ott ahol esetleg már kihullott. Kb. 3 hét volt mire abbahagyta a vakarózást. Most Dog Chow Sensitive lazacos tápot eszik és semmi baja.
2010. jún. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor még várni kell. Most Acana Pacifica-t eszik. Még kölyök, 11 hetes, hipoallergén tápba meg nehéz volt olyat találni ami kölyök kutyának is jó, remélem ez jó lesz.

2010. jún. 16. 11:43
 6/7 anonim ***** válasza:
1hónap....amig teljesen kiűrül minden a szervezetéből.
2010. jún. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudom még ajánlani az Acana Lamb and Apple tápot, az is nagyon jó! Az én kutyám nem allergiás, de ezt kapja, mert szereti:)

Mondjuk ez felnőtt kutyáknak való, de a későbbiekre való tekintettel...

2010. jún. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!