Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 éves szuka kuvaszt rá lehet...

8 éves szuka kuvaszt rá lehet még szoktatni a póráz nélküli sétára?

Figyelt kérdés
Pórázzal nagyon okosan, szépen jön. Nagyon szívesen elengedném, hadd fusson (emberektől mentes helyen, a természetben), csak félek, visszajönne-e.
2011. márc. 11. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
hát a behivást tudja?(kertben valo gyakorlásra gondolok) mert ha ott megy proba cseresznye ha meg nem jön vissza ne tásd a szád és várd a sült galambot hanem fus utána és kapd el..
2011. márc. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Igen. Mindig taníható egy kutya, a kuvasz pedig nagyon-nagyon értelmes. Először otthon gyakoroljátok. Hívod, ha odamegy, mehet neki egy jutalomfalat (valami extra finomság, de azért ne ezzel lakjon jól). Ha otthon már 100 %-ban működik, akkor lehet kint is próbálkozni.

Létezik 20 m hosszú "póráz" is, inkább vezetőszárnak hívnám. Ezt rácsatolni egy olyan típusú helyen, ahol később elengednéd. Ezzel gyakorolni kint ugyanúgy, mint otthon. Hamar megérti majd, hogy annál nagyobb szabadságot kap, minél ügyesebben, biztosabban visszajön hívásra. Ha már így is megy, akkor nagy levegő és le a pórázzal.

Azért nem árt, ha van chip a kutyában és egy biléta a nyakörvén, amin a gazdi elérhetősége rajta van, ha mégis gond történne.

Behívás után soha ne vidd haza egyből. Mert abból csak azt tanulja meg, hogy ha bemegy, akkor vége a sétának, tehát nem lesz jó élmény. A behívást mindig újra elengedés kövesse, hogy tudja, ha bemegy, akkor jutalomfalatot kap (ami jó) és utána mehet tovább (ami szuper). Csak a legvégén vidd haza és annál a behívásnál lehet extra jutalomfalat.

Sok sikert!

2011. márc. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszolóra regagálva: soha ne fuss a kutya után, mert játéknak veszi és csak fokozod a rohanás ütemét. Mindig ellenkező irányba, hogy kövessen.

Behívásnál se lépj felé, meg kell értenie, hogy neki kell odamenni és a behívás nem azt jelenti, hogy ha nem jön, akkor a gazdi úgyis odajön.

2011. márc. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
utolso: szerintem hülyeség..ha a kutya nem figyel rád futhatsz a másik irányba ha a kutya szalagszik leszarja ,hogy te épp mere szaladsz furcsa mod a német juhászomat igy tanitotam meg,hogy ne menjen el.
2011. márc. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előzővel nem értek egyet! Sosem szabad a kutya után futni, ha nem megy oda hozzád! Mi is a behívást hosszú nyomkövető pórázon tanuljuk és nagyon jól ment, ezért elengedtük bízva abban, hogy vissza jön. Hát nem jött, hívtuk, de még a fejét sem fordította felénk, ezért gyorsan rögtönöznünk kellet és elbujtunk. Szólítottuk egyszer-kétszer, ő nem látott minket, ezért kétségbeesetten elkezdett keresgélni és jött a hang után. Mikor megtalált bennünket nagy örömújjongás volt és megdícsértük.
2011. márc. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én meg veled nem értek egyet.Nem hiszem,hogy épp az a jo ha a kutya kétségbe esik. Ha utána futsz akkor nem jovanozni kell meg jaj megvagy" és stb. Hanem fegyelmezni furcsa mod 4 kutyámat képeztem ki igy és mindig tudták hogy ha én megyek oda annak nem lesz jo vége.Igy nem azzal kapcsolta a kutya össze,hogy jaj kit érdekel ha szolnak ugyis utánam jön" ha nem épp azzal hogy ha utánam jön a gazdi annak nem lesz jo vége.
2011. márc. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!