Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassak ossze egy...

Hogyan szoktassak ossze egy harom eves kan labradort egy nyolchetes szuka labradorral? Tapasztalatokat kerek.

Figyelt kérdés

jovoheten fogjuk elhozni a kicsi labit ,de egy kicsit izgulunk ,hogy milyen lessz a fogatatas. meg mielot valaki rosszra gondolna ,nem szaporitani akarjuk csak tarsnak.ivartalanitva lessz.tenyesztotol vett tk kutyak.

koszonom elore is a valaszokat.


2011. okt. 16. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem lehet gond mivel az egyik szuka másik kan. Nekem pl. 4 kan van együtt úgy hogy egyik sincsen ivartalanítva. Mindenkinek meg van a falkán belüli rangsora. Van benne egy: Német juhász egy Puli egy Tacskó és egy nagy testű Puli keverék. Érdekes módon itt a Tacsi a főnök.
2011. okt. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem 1szuka 4éves németjuhász keverék mellé hoztunk egy 3hónapos kis kan kutyát, azóta egy év eltelt már, már az elején birkoztak... Szerintem hamar össze fognak szokni!:D

Sok sikert!:)))

2011. okt. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Egy üveg vörösborral, a háttérben lágyan szóló eltohn john lemezzel, és gyertyafénnyel.
2011. okt. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
arra lennek kivancsi,hogy legeloszor hogyan mutatatok be egymasnak a ket kutyat.esetleg semleges helyen?majd elkulonitetetek oket vagy egyenesen egymas melle tetetek oket?
2011. okt. 16. 20:09
 5/8 Akiteki ***** válasza:
56%

Hazahozod a kicsit, először is fürdesd meg, hogy ne érezze rajta az idegen hely szagát. Esetleg a tenyésztőt megkérheted, hogy fürdesse meg és akkor már a kocsiban átveszi a szagotokat.

Ülj le, fogd az öledbe a kicsit és engedd oda a nagyot.

Engedd, hogy megszaglássza és folyamatosan simogasd és dicsérd a nagyobbat.

Nem lesz semmi gond, egy normális kutya nem bánt kölyköt.

2011. okt. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A labi nem egy gyilkos fajta, ha a többi kutyával jól kijön, nem egy idegbeteg "mindenkitszéttépek-mostazonnal" típus, akkor egyszerűen csak eresszétek össze őket. Arra kell csak figyelni, hogy egyenlő bánásmódban részesítsétek őket, ne babusgassátok többet a kicsit, mint a nagyot. Persze a kölyök több figyelmet igényel, de annyival többet törődjetek a kannal is.
2011. okt. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Idáig elég sokszor hoztam kicsit az öregedő kutyám mellé.

Egyszer sem jutott eszembe, hogy valami különlegeset kellene tennem velük. Kicsi hazahoz, lerak, aztán éltek boldogan együtt.Normális kutya még idegen kölyökkel sem problémázik.

2011. okt. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi gond.


Ha a felnőtt kutya nagyon izgatott lenne, mikor meglátja a kicsit, a kölyköt vedd ölbe és a fenekét fordítsd a kan felé, hogy megszaglászhassa. Utána simán rakd le. Ha nagyon "túlörülne" a nagy kutya, mondjuk félő lenne, hogy rálép, szólj rá szigorúan vagy állj be közéjük, míg észre nem veszi magát.


Nekem egy 6 éves szukám van, és elég sok kutya jön-megy nálunk (most a hétvégén találtam egy kidobott kölyköt). Mikor meglátja,hogy új kutya van a karomban, majd kibújik a bőréből, de ha kedvére körbeszaglászhat, többet már nem érdekli.


Arra nagyon figyelj, hogy ne kivételezz. (Tudom, hogy nehéz megállni.) Mindig a nagyot etesd először!! Nem valószínű, hogy felnőtt kan és szuka kölyök balhézna, de mint tudjuk, kaja körül nincs barátság, főleg labiknál. :)

2011. okt. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!