Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fiú vagy lány kutyust válasszunk?

Fiú vagy lány kutyust válasszunk?

Figyelt kérdés
Már van egy 4 éves fiú kutyánk. Adjatok tanácsot pro és kontra! Köszi!
2011. márc. 11. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha emberként kezelnétek, akkor inkább szukát, mint kant, mivel itt kevesebb eséllyel fogtok ki egy domináns egyedet.

Ha kutyaként nevelnétek kellő határozottsággal és szabályokat betartva, akkor mindegy, mert tudjátok majd kezelni.

2011. márc. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%
Inkább fiú, nekünk volt lány kutyánk, minden párzási időszakban teherbe esett, bármit csináltunk és 10-12 kölyköt szült. Persze sose fajtisztákat, így alig tudtuk elajándékozni őket.
2011. márc. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
"bármit csináltunk és 10-12 kölyköt szült." - az ivartalanítás sokat segített volna észlény.
2011. márc. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ivartalanított ebet ;)
2011. márc. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Úristen második ezt inkább ne írtad volna...


Én csak akkor választanék mellé fiú kutyust, ha mindkettő ivartalanítva lenne. Így tuti nem lesznek dominancia harcok.


De amúgy egy lány kutyussal is jól ki fog jönni. Bár a lányt akkor is mindenképp ivartalanítanám, pont az előző válaszoló esete miatt...


Nekem személy szerint vagy egy kedvenc fajtám és a kanok tetszenek, így valószínű a második kutyám is kan lesz az első mellé.

2011. márc. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ellenkező neműt, hogy ne legyenek dominanciaharcok, de legalább az egyik legyen ivartalanítva.
2011. márc. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
-.- Dominancia harc... A sorrendet mindenképp rendezni fogják maguk közt, ha szuka, ha kan. Amíg kicsi, addig teljesen mindegy. A kutyák az ivarérérésig NEM tudják a másik nemét. Így én kant választanék a 2. válaszadó példájára, ne legyen sok kiskutya feleslegesen. Ráadásul amint tudják a sorrendet a falkában, könnyebben kezelhető lesz a kutya. Amíg kicsi, így is, úgy is eleinte betolakodónak fogja érezni a másik, de megszokja hamar.
2011. márc. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!