Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az h a kutya bele is...

Igaz az h a kutya bele is pusztulhat egy uj kutya bekoltozésébe?

Figyelt kérdés
azt hallottam h ha van egy kutyám és kapok mellé egyet akkor a régi kutyám féltékeny lesz és elpusztul...
2011. márc. 11. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség.
2011. márc. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xnorkax ***** válasza:
100%
Tévhit. Egyformán kell foglalkozni velük az első időtől. Ha megkapja az eddig kapott törődést semmi baja nem lesz, sőt, még legalább lesz egy barátja is, akivel játszhat.
2011. márc. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ha felelőtlen a kutya gazdája, akkor előfordulhat, hogy, a "régi" kutyus depressziós lesz és meghal. de általában felelős gazdik vesznek még egy kutyát. meg eleve, akkor nagyon nem foglalkoznak a "régi" kutyával. semmibe veszik, sose figyelnek rá, hozzá sem érnek csak ritkán. stb...

(a régi szót azért tettem idéző jelbe, mert másképp nem tudtam kifejezni azt a kutyát, a kettő közül, amelyik hamarabb került a családba)

2011. márc. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én szeretnék még egy kutyát mert ugy gondolom h nem hanyagolnám el egyik kutyát sem...mert ha veszek még egyet a mostani kutyámhoz az szerintem neki csak jo mert nem lesz egyedul...és ugyanugy szertném mint most:)
2011. márc. 11. 16:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen régen van egyedül a régi kutya. Az enyém tuti belepusztulna, mert 14 éve ő az egyedüli kutya.

Amúgy fiatalon összeszoktathatóak, sokan tartanak együtt sikerrel két különböző korú kutyát. Sokat kell velük foglalkozni és akkor nem lesz gond.

2011. márc. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem fog belepusztulni. -.-

Kortól, neveltségtől függően össze lehet őket szoktatni. Fiatalon könnyebb, idősebben nehezebb, mert az idősebb általában betolakodónak érzi a kicsit. Idővel elfogadja az új családtagot, csak nem szabad kivételezni.

2011. márc. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
elpusztulni biztos nem fog de foglalkozz veluk egyforman mert akar depresszios is lehet
2011. márc. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a hét éves kutyánk mellé két napja hoztunk egy kicsi 10 hetest, először még nem igazán fogadta el, de egy nap után már együtt játszottak és aludtak. Már nagyon megszerették egymást.

Ha az idősebb kutyus jól nevelt, tudja a helyét a rangsorban, akkor nem fog féltékenykedni. Nem szabad olyan helyre kiskutyát vinni, ahol az első nem viselkedik normálisan. Meg persze vele is ugyanúgy kell foglalkozni, mint a másikkal és akkor nem érzi majd magát elhanyagolva. Olyan apróságokat kell betartani, hogy őt simogatod meg először, ő kap először enni, ő megy ki utánad az ajtón, rá csatolod rá először a pórázt, stb.

Ha viszont teljesen el lesz hanyagolva, ha jön a másik, akkor elképzelhető a depresszió.

2011. márc. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!