Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak erős élelem féltése...

Kutyámnak erős élelem féltése van. Az jó megoldás, ha lefekszek a földre és eszek a tányérból és, ha ő közelebb jön én megbököm a nyakát? És, csak akkor jöhet oda, ha én elmegyek a tányértól és odahívom?

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 23:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A kutya őse a farkas,ezzzel remélem tisztában vannak akik gúnyos választ adtak.A kutya egy falkasorrend szerint él,ugyanúgy mint a farkasok.A farkasfalkában mindig a vezér eszik először,és csak utána ehet a többi.Ha a kutya törekszik a falkavezérség átvételére az gondot jelent.Kedves kérdező: MINDIG te egyél először,és csak utána adj a kutyának enni.Csinálhatsz egy olyan napot,amikor látványosan elfogyasztod előtte az ételt,neki pedig ledobod az üres tányért.Ezzel azt jelzed felé,hogy ma nekem kellett ennem,neked nem jutott.Mert a vezér jóltápláltsága a fontos.Tudatosulni fog benne,hogy tőled függ a kajája,és nem teheti meg,hogy rádmorog miközben eszik stb..nem féltheti az élelmet.Én ezt végigcsináltam a kutyámmal,és ma már lent hagyhatom neki a földön a rántotthúst,anélkül,hogy megpróbálna belezabizni amíg nem vagyok ott.Simán becsukhatom a tányérral a szobába a kutyámat.Akkor áll neki enni,amikor aztmondom tied! 9 hónapos amstaff,és rendkívül hamar megértette.


18/L

2011. márc. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
ne egyél a tányérjából mert megharap. Vidd el kutyaiskolába.
2011. márc. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ajánlom a kutyasulit, náluk ez gyakori probléma, fognak tudni segíteni, de te magad ne kísérletezz, mert megharap.
2011. márc. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Időigényes, de én is megtanítottam a németjuhászt, hogy addig nem evett, amig nem mondtam neki, hogy ehetsz.

Jó kiskorban kezdeni a nevelést, de lehet egy felnőtt példányon is változtatni. Befogadtunk egy kóbor ebet, aki mindenkire felugrált. Néhány finomabb pofon, néhány csoki után szótlanul csak az ujjamat emeltem fel, es a kutya leüllt. Kitartás!

Ha nem megy 1edül, akkor kérd szakember segítségét.

2011. márc. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A farkasok eroszakkal, fajdalomkeltéssel dontik el ki a fonok. Ezert is harap. Ha visszavágsz neki tisztelni fog.{ennek ellenére tokéletes a kapcsolatunk}

Az én kutyámnál ez bevált, most már a szájából szoktam kivenni az ételt,de nem mer megharapni, viszont még mindig morog.

Egy másik módszer az ha elveszed elole az ételt, de ilyenkor sanszos, hogy megharap.

2011. márc. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

A kutya NEM FARKAS!!!!Már régóta nem az.

Miért is kellene lefeküdnöd mellé és enni a táljából?

Egyszerűen, ha morog, véd, egyik kezeddel visszatartod, a másikkal elveszed az ételt.

2011. márc. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

1. Az alfa eszik először, csak aztán a többi.

2. Csak engedéllyel kezdhet enni a kutya.

3. Nem vesszük el tőle az ételt! Mégis milyen jogon? Ha azt mondod tiéd, az az övé. Az alfa farkas sem veszi el az ételt, ha már egyszer enni hagyta a többit és figyelj meg több kutyát, náluk is így van. Saját falkámban is megfigyeltem ezt. DE! El kell viselnie, hogy mászkálsz körülötte. Ha morog, csapjál oda egy pofont neki. Nem fog belehalni. De mindenek előtt inkább szerezd meg a bizalmát, a pofon csak végső megoldás!!!

Hogy hogyan érd el, hogy bízzon benned, miközben eszik? Mint írtam fentebb, ne akard a kaját elvenni tőle! Sőt, tovább megyek! Miközben eszik, dobálj még tápszemeket a tájába! Így megtanulja, ha ott állsz, nem kell féltenie tőled a kaját, sőt, egyenesen jó, hogy ott vagy mellette, hiszen így kap még! :) Gyakorold ezt vele minden étkezésnél, csak a fél adagot add a tálba, a másik él adagot úgy add neki oda szemenként, miközben ő eszik a tálból. Meglátod, pár hét után nem lesz kajaféltés.

2011. márc. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Egy nagy darab fóliát tegyél a táljára, arra tegyél magadnak vmi erős illatú kaját (hús sajt,vírsli), és úgy egyél róla, de ne tedd le a tálat, álljál, csak lássa a kutya, hogy az ő táljából eszel. Aztán tedd le neki. Nyúlj érte, ha morog, vedd el. A legközelebbi etetésnél ugyan így. Megfogja hamar tanulni, hogy, ha morog, nem kap enni.
2011. márc. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Ha az én kutyám rám morgott, elvettem a kajáját. Addig nem kapott enni, amíg meg nem tanulta. Ebbe a kutya nem hal bele, és megtanul alázatos lenni.
2011. márc. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Csak akkor add neki oda a kaját, ha nyugodt állapotban van, megtisztel azzal, hogy türelmesen vár, amíg odaadod neki. Ilyenkor ezt általában ugy mutatja ki, hogy leül. Aztán várj kb. 3-4 másodpercet és add oda neki. Ha nem eszi meg mindet, a maradékot vedd el tőle.

Úgy is mondhatnám, hogy meg kell dolgoznia a kajáért, azzal, hogy vár. A farkas azzal dolgozik meg érte, hogy levadássza. A kutya azzal, hogy megvárja, amíg te odaadod neki. Ételt adsz, cserébe tiszteletet és munkát vársz tőle.

Mindig, minden helyzetben a megfelelő viselkedést kell tanusítanod. Így lehetsz te a főnök.

2011. márc. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!