Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 kilós kutyánál jó ha így...

7 kilós kutyánál jó ha így adom a féreghajtó tablettát?

Figyelt kérdés
7-7,5 kilós kutyus jövőhéten megyünk kombinált oltásra és kérek féreghajtó tablettát is. Na már most az 10 kilónként van ugyebár szóval neki olyan háromnegyed tabletta kéne. Én úgy szeretném oda adni neki, hogy fél tablettát az nap, majd egy hétre rá a másik felet. Úgy jó szerintetek? Majd természetesen megkérdezem az állatorvost is, csak érdeklődöm.
2011. márc. 12. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha az Te elképzelésed szerint adod be akkor olyan mintha NEM kapott volna semmit.

Az egy szemet egyszerre add neki oda. De ezt a doki is el fogja mondani.

2011. márc. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elvileg baja nem lehet ha oda adod neki az egészet!

De 2 hét múlva meg kell ismételni.. akkor is egy egészet.!

És akkor utána ha már nincs benne giliszta akkor 3 havonta egyet!

(én is így adom a kutyámnak csak neki egy felet adok mert 5,5 kg) ha netalántán fél év múlva lenne benne megint akk adj neki egy egészet és 2 hét múlva megint!

remélem tudtam segíteni!

Üdv

2011. márc. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem jó. Ha így csinálod olyan, mintha semmi nem történt volna. És eleve van a féreghajtásnak egy alapszabálya: mindig egy kicsivel többet kell a kutyának kapnia, kint az elvileg járó adag, nem kevesebbet!!!!! Tehát a 7,5 kilós kutyánál az 1 egész tabletta 1 alkalomra a normál adag.
2011. márc. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

10:22-nek.


Neked pl. háromnegyed tablettát min. be kéne adnod egyszerre. Tehát egy fél, és a másik félnek a felét.

2011. márc. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem így javasolta a doki.. :/
2011. márc. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!