Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most lesz francia bulldogunk,...

Most lesz francia bulldogunk, de nem sokat tudok a tartásáról. Mit kell tudnom róluk?

Figyelt kérdés

7 évesen mit várhatok tőle? Mennyire aktív? Mennyire rágcsálós? Lehet-e még pároztatni? Mikor és mennyit adjak neki enni? Hány fok körül tarthatom már kint a szabadban? Bírja ha sokáig egyedül van otthon? Mit kezdjek a hulló szőrével, hogy ne legyen minden olyan? Milyen időközönként fürdessem? Szereti egyáltalán a vizet?

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok!


2011. márc. 12. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
nem, nem lehet pároztatni,elletni, szaporítani.
2011. márc. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
7 évesen ha első almos lenne akkor már nem ( ha nem első alom se ajánlatos, már idős ehhez) és ha nincsenek meg a szűrési vizsgálatai és törzskönyve akkor pedig végkép nem. Mivel szobakutya inkább benn legyen de szerintem tavasszal már nem fagy meg nyáron viszont vigyázz a hőgutával.
2011. márc. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Az általános jellemzőit ennél részletesebben, pontosabban úgy se írná le senki, mint a google találata.

Na meg 7 évesen ahonnan elhozzátok ott biztosan tudnak mondani nektek dolgokat, tanácsokat hozzá. Hisz az egyedi jellemzőit, dolgait csak ők ismerik. Ugyanis minden fajtának megvannak a jellemzői, de ettől az egyes egyedek részben eltérhetnek.

7 évesen már nem fog semmit szétrágni, ha jól volt eddig nevelve. Viszont ha semmire nem tanították meg, akkor meggyűlik vele a bajotok. Pároztatáson meg ne is járjon az eszed. Eleve van bőven gazdátlan kutya, tele van velük az ország összes menhelye. Na meg már nem is túl fiatal hozzá.

Arra figyelj, hogy a ráncait mindig tartsd tisztán (fültisztítóval tudod tisztítani), mert ott felgyűlik a por és az izzadság, ami a bacik egyik kedvenc helye.

2011. márc. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kan kutyus lesz, és azért szeretnénk pároztatni, hogy ha itthagy bennünket akkor legyen egy kiskutya aki velünk marad. Egyébként törzskönyvezett kutyus és sajnos a gazdáival nem fogunk találkozni mert nem közvetlenül jut el hozzánk, hanem ismerősön keresztül.
2011. márc. 12. 19:32
 5/8 anonim ***** válasza:
ha még soha nem fedezett akkor az se biztos, hogy sikerülni fog neki... nem elég a törzskönyv a szűrővizsgálatok a legfontosabbak!!
2011. márc. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2011. márc. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kerestem már rá én is a francia bulldog szóra, de éppen azért tettem fel itt a kérdést, mert szeretném, ha a személyes tapasztalataitokat osztanátok meg velem. Attól nem lesz jobb dolga nálunk ha tudom, hogy mi a standard. Amiket feltettem kérdéseket azokra mindenképpen szeretnék választ kapni. Az összesre. Plussz még szívesen fogadom a tanácsaitokat is :)
2011. márc. 12. 20:03
 8/8 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

1-2-3. Mindenképpen szerethető, játékos, vidám kutyus lesz nálatok is, de talán az aktivitásáról, rágcsálásáról, tulajdonságairól az eddigi gazdája tudna neked a legtöbbet mondani. Nem kell telefonálnotok, egy telefon is bőven megteszi, az azért gondolom mind a kettőtöknek van. Felhívod szépen, kérdezgetsz, beszélgettek egy kicsit, és máris sokkal okosabb vagy.

4. NEM, nem lehet pároztatni! Egy 7 éves kutyát már pároztatni nem szabad, csak árthatsz neki is és a megszületendő kölyköknek sem tesz jót. Ha majd eltávozik tőletek, akkor vesztek egy másik kutyust, ha úgy látjátok jobbnak, nem kell örököst "csináltatni", az semmivel nem lesz jobb. Majd a régi kutyust keresitek a kicsiben, és ebből csak a gond lesz, és mindenképpen a kiskutya látja majd a kárát, szóval ne. Ivartalaníttassátok, az a legjobb megoldás. Megkíméled őt sok betegségtől is, és az életét is meghosszabbítjátok +1-2 évvel, ami azért sokat számít.

5. Mindenképpen prémium minőségű táppal etesd (Orijen, Acana, Taste of the wild), naponta egyszer vagy kétszer, az adagolási útmutató szerint. Kérdezd meg az állatorvosodat, kérd ki az ő véleményét is a táplálásával kapcsolatban, van-e valami különleges igénye a kutyusnak, allergia, ilyesmi, az azért sok mindent befolyásol.

6. Mindennapos kefélés, bundaápolás, esetleg Furminator használata jóval csökkenthető a szőrhullás.

7. Nem, nem lehet őt kirakni az udvarra, semmiképpen sem. Benti kutya, maradjon is bent. Bírja az egyedüllétet, de szerintem azért ha napi 8-9 órát távol vagytok, akkor utána egy jó nagy sétával, és játékkal kárpótolva legyen a kutyus, és akkor nem lesz semmi baj :) Az első egy hétben javasolom azt, hogy vegyetek ki szabadságot, hogy kialakítsátok a kötődést a kutyus és köztetek.

8. Nem kell őt fürdetni, kivéve ha büdös, vagy ilyesmi. Ha nagyon zavar, akkor elviszed kozmetikushoz, és ő majd megfürdeti, levágja a szőrét, kikeféli, kitisztítja a fülét, ilyesmi. Szerintem egyébként szereti a vizet, bár ez nem fajtafüggő, hanem minden kutya más-és más.

2011. márc. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!