Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvihetem az 5 hónapos kiskuty...

Elvihetem az 5 hónapos kiskutyámat egész napos túrára?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:

:)

Nos szerintem 5 hónaposan még elég fiatal és megterhelő lenne számára, szóval készülj fel, hogy néha ölbe kell vinni (remélem nem egy német dogról van szó :D ). Vizet mindenképpen vigyél neki. Ha sűrűbben megálltok pihenni, szerintem nem lesz gond. De azért vigyázz, hogy ne erőltesse meg magát nagyon. Vannak fajták amiket kifejezetten nem szabad nagyon mozgatni, túl terhelni 1 éves kora előtt. Milyen fajta kutyusról van szó?

2011. márc. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
milyen fajta?
2011. márc. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
Gyakoroltasd vele a nevét és a visszahívást, hogy pórázra tud kötni, ha találkoztok gyerekekkel. Játsz vele egy síppal. Megfújod és adsz neki jutalomfalatot. Fújsz, jutalomfalat. Aztán egyre messzebbről fujjál és jutalomfalat, ha odamegy hozzád. Aztán, ha kinnt vagytok és oda kell hívni magadhoz könnyen oda tudod magadhoz hívni és rátenni a pórázt. Én simán elvinném.
2011. márc. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

Pincsr és valamilyen terrier keverék lehet

menhelyről hoztam:)

2011. márc. 13. 14:07
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó!

5 hónapos,tehát nem az volt a kérdés hogy hogy kell behívni.

A kutyaiskolába megtanulta!

de azért köszi!

2011. márc. 13. 14:10
 6/9 anonim ***** válasza:
A kutya sokkal többet mozog a szabadban, mint az ember. Előreszalad, visszajön, stb. Számolj ezzel, tehát nagyon hosszú túrára ne vidd. Ha viszonylag rövid lesz a távolság (én ennyi idősen nagyon max 20 km-es túrára vinném), akkor mehet. Meg arra figyelj oda, hogy erdőben, vadászterületen lelőhetik, ha messzire elkóborol tőled.
2011. márc. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
Ja, igen sűrű pihenőket beiktatva, de szerintem a kutya úgyis jelezni fogja, ha elfáradt.
2011. márc. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vigyed...tacskó méretű keverékem van...6 hósan egyszer elvittem 1 órás sétára, 3 óra múlva túrázni mentünk...eltévedtünk, 5és fél órát bolyongtunk, fél órát cipeltem...hazabuszoztunk, a buszon aludt 20 percet, majd kikövetelte, hogy menjünk sétálni ;)
2011. márc. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az enyémmel (szintén kisméretű) megcsináltam 6 hónaposan a gánti 25 km-es teljesítménytúrát.

Mondjuk az utolsó 6-7 km-t a hátizsákban töltötte :D

2011. márc. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!