Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktattad rá a kutyádat...

Xnorkax kérdése:

Hogy szoktattad rá a kutyádat a bicikli mellett való futásra?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam, milyen jó, ha bicikli mellett futtatod a kutyádat. Nos, tegnap kipróbáltam csak úgy az udvarban. Először kissé furcsa volt a kutyámnak, de aztán a második-harmadik körnél belejött, viszont egyszer majdnem elestem, mivel úgy megrántotta a kormányt, hogy csak na... :D Attól félek ez a kapun kívül rosszabb lenne, mivel imád szaglászni és biciklizés mellett nem tudom, működne-e, hogy normálisan jöjjön mellettem.

Ti mivel értétek el, hogy a kutyátok rendesen menjen mellettetek? Ilyenkor jobb, ha hámot teszek rá nyakörv helyett? Milyen hosszú póráz javasolt? Baj, ha a bicikli előtt megy? Valamint úgy is lehet jó, ha elengedem és úgy fut utánam?

Köszi a válaszokat!


2011. márc. 15. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést már én is fel akartam tenni.

Nekem német juhászom van, és én is szeretném a biciklihez szoktatni. De eddig még nem tudtam hogy kezdjek hozzá. Nagyon könnyen elrántana.

Elnézést az Off-ért. :)

2011. márc. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Semmi gond :D Nekem egy közepes testű terrier keverékem van és ő is elég nagy erővel bír... Itthon azzal viccelnek, hogy biztos esés lesz a vége, ha kimerészkedek a biciklivel és a kutyával együtt. xDD
2011. márc. 15. 15:19
 3/4 IGCM ***** válasza:

Először gyalog menyjetek vele és a biciklivel :D

Pórázon és nem árt ,sőt ha lehet akkor szerezzetek be távtartót!

[link]


Fresiben is van.

Egyik oldalt kutya (bal oldalt csak úgy mintha gyalog lennétek) másikon gazdi.És mondnai neki,hogy marad.Amint húz rászólni hogy nem szabad.Érdemes jutalomfalattal tanítani neki a bicaj mellett való maradást.A kanyarodást is előbb a biciklit tolva kell megtanítani.És az irányokat is neki

Amikor kanyarodtok mondjátok neki jobbra vagy balra és jutalomfalat.

Ha tolva jól megy akkor lehet elkezdeni szépen lassan menni.Eleinte lehet megijednek a bicajtól de majd megszokják.Komolyan rájuk kell szólni ha húzni akarnak kivéve ha bikejouringezni akartok :D

Nagyon fontos a marad vezényszó megtanítása illetve ha már ültök a bicajon a lassabban vagy gyorsabban veszényszó is.Álltalában gyorsan megtanulnak közlekedni bicaj mellett,de szigorúan kell venni mindenemű engedetlenséget a bicajnál való közlekedésnél!!

idővel lehet majd póráz nélkül is vinni,de forgalmas helyen nem ajánlom és azt külön meg kell tanítani hogy akkor is a bicaj mellett maradjon.

Ha kersztbe megy a biciklinél az elején akkor finoman tényleg nagyon finoman hozzá lehet érinteni a kereket,hogy tudja ez veszélyes,így soha többé eszébe se fog jútni keresztbe menni és persze rákell szólni hogy nem szabad!

Én az összes kutyámat így tanítottam és teljes biztonsággal tudunk bicajjal közlekedni :D

2011. márc. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, amint lehet elkezdjük. :))
2011. márc. 15. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!