Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám rászoktatni a...

Hogyan tudnám rászoktatni a kutyám, hogy a kertben egy fix helyre végezze a kakit?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

sehogy.

meg kicsit fura lenne ha előásná az előző napit. :D

2011. márc. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én nem értem... másodszor teszem fel ezt a kérdést, és eddig nem akadt egyetlen értelmes ember sem, aki megfelelően értelmezte volna. Most miért nem lehet normális választ adni?
2011. márc. 15. 17:59
 3/8 Ninna ♥ ***** válasza:
95%
Van egy jó módszer, nálunk a nagyiéknál is bevált, az ő kutyájukkal, valamint az enyém is a nagyiéknál csak egy helyre végzi a dolgát. Amikor a kutya kakil, és nem jó helyre, akkor megfogod a kakilás közben a nyakörvét, és odavonszolod arra a helyre, ahol szeretnéd, hogy kakiljon. Ott fogja folytatni, megdícséred jutalomfalattal. Ha pedig már oda csinálja, akkor jutalomfalat, és simi.
2011. márc. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Segítek! Nem centire pontosan akarom (nyilván), hanem hogy ne találomra, ahol éppen rájön, hanem szépen szokjon meg egy helyet, és oda menjen állandóan. Most milyen kiásásról beszélsz, hogy jön ez ide?! :S
2011. márc. 15. 18:00
 5/8 A kérdező kommentje:
Na végre, Ninna úgy látszik egy normális ember, segítőkész válasszal. Köszönöm.
2011. márc. 15. 18:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is próbálkozom megoldani ezt a problémát.

Volt kutyám, amelyik "magától" tudta, most viszont van kettő, akikkel küzdök. Próbáltam azt, hogy amikor láttam, hogy "készülődik", felkaptam, és odavittem, de ez nem vált be sajnos, valószínűleg nem jól csináltam valamit. Ami bevált eddig, amolyan félig-meddig, hogy amikor összeszedem a kutyagumit, mindig oda teszem le, ahová szeretném, hogy a dolgukat végezzék, hátha a szag miatt odamennek. Ha véletlenül odakakilnak, és észreveszem, nagyon megdicsérem őket, még kaját is kapnak jutalmul, hátha motiválja őket. Sajnos még nem teljes a siker, de úgy tűnik, alakulunk...

Ha megvan a tuti módszer, oszd meg velem is , lécci! :D

2011. márc. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ninna jó ötletet adott csak hozzá tenném hogy a kakijait (azokat a kakikat amelyen nincsenek jó helyen) tedd át oda ahova akarod szoktatni ugyanis ösztönösen odafog szokni mert ott vannak a kakijai :D szval lapáttal összeszeded és átteszed oda ahova akarod h szokjon + plusz Ninna ötlete :D
2011. márc. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Dicsérd meg ha jó helyre kakil és adj jutalomfalatot neki. Szerintem kakilás közbe ne vonszold sehova az nem jó neki. Meg fogja szokni h hova kell!
2011. márc. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!