Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok ezekről? Hol...

Mit gondoltok ezekről? Hol tartjátok a kutyusaitokat?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok ezekről?

puszi :szerintem a feje búbjára normális én is szoktam puszit adni neki

ölelés: szerintem normális én is megszoktam ölelni

ágyban alvás :szerintem nem gond ha tisztázva van a rangsor és egészséges és nem tüzel stb....

alomra szoktatás felnőtt korában is :szerintem egy nagy baromság ne legyen lusta a gazda vigye el sétálni és ne csak az eüs sétákra minden kutyának kell a mozgás

benti kutyusok (kicsi , nagy): szerintem ha eleget van mozogva a kutyus akkor bent a helye :D persze ha van kert akkor kint-benti kutyus legyen :D


Hol tartjátok a kutyusaitokat?kint, kint-bent , bent sétával


2011. márc. 15. 20:22
1 2
 1/12 xnorkax ***** válasza:

puszi: én is a feje búbjára szoktam, maximum az orrára..

ölelés: ez gyakoribb, mint a puszi :)

ágyban alvás: én szívesen benne lennék, de az ágyam nagyon apró, így esélytelen... xD

alomra szoktatás felnőtt korban is: hülyeség... a kutya nem macska!

benti kutyusok: nekünk kinti-benti a kutyánk, szerintem megfelelő mozgás mellett minden kutya tartható bent. kivételek vannak. ><

Hol tartjátok a kutyusaitokat: kint és bent. szabad bejárása van :)

2011. márc. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mindennel egyetértek! :) Az én kutyusom panelkutya, szóval benti, de sokat sétálunk és ahová tudom elviszem magammal! :)
2011. márc. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
persze egy kaut nem fog a gazda panelban tartani :D de egy szép nagy villában ha beakar menni sztem semmi akadálya nem lenne xD legalábbis nálam :D
2011. márc. 15. 20:34
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem bizonyos határokon belül elfogadható a puszi meg az ölelés, de csak akkor, ha ez ellen nincs semmi kifogása a kutyának. Én is szoktam adni a kutyáimnak, de csak mértékkel, nem viszem túlzásba.

Az ágyban alvást nem igazán támogatom, a kutyának legyen egy saját, nyugodt kis kuckója, a falkasorrend szempontjából és higiéniai okokból sem túl előnyös, de aki ezt akarja, egészségére.

Az alomra szoktatást undorítónak tartom, akinek nincs ideje levinni legalább napi három alkalommal, az ne is vegyen kutyát. Ez teljesen ellenkezik a kutyák ösztöneivel, miszerint nem piszkítanak a helyükre. Így csak frusztrált és stresszes lesz a kutya, nem beszélve arról, séta nélkül nem tudja levezetni az energiáit és ingerek sem érik.

Nekünk napközben kint vannak a kutyák, éjszakára viszont bevisszük őket a külön nekik kialakított helységbe, ahol enni kapnak és egy kiszuperált kanapén alszanak. Az idősebbet minden nap elviszem legalább egy órára, de inkább kettőre sétálni, a kicsi még nem mehet ki az utcára.

2011. márc. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

van egy kutyusom 1 éves.

Puszilom,ölelem szobatiszta és le van víve naponta 3X

lusta kutya :D olyan mint én

(hófehér,spicc )

2011. márc. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

puszi: normális, én is "nyalogatom" őket.

ölelés: ez is.

ágyban alvás: ez már túlzás. a kutya azért mégiscsak kutya.

alomra szoktatás felnőtt korban is: hülyeség, nagyon nagy hülyeség!

benti kutyusok: kinti-benti :)

Hol tartjátok a kutyusaitokat: napközben kint, esére pedig behívjuk őket és bent alszanak.

2011. márc. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

puszi: csakis a feje búbjára

ölelés: én nagyon sokat szoktam ölelgetni

ágyban alvás: én mindig vele alszok

alomra szoktatás felnőtt korában is:az ne tartson kutyát.

aki ezt csinálja, inkább szerezzen be egy macskát

Én nekem nincs arra lehetőségem, hogy kertbe tartsam, így benti kutyus. De természetesen a szükséges mozgást..sőt még annál többet is megkap. Én úgy gondolom, aki a megfelelő mozgást megtudja adni a kutyusának akár benti kutyusnak is tarthatja.

2011. márc. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem a puszilgatás nem szimpatikus akármennyire is tiszta a kutya , az ölelgetés már inkább(bár ritkán szoktam ölelgetni).Házban ugyan csak nem tartanék és nem is tartok kutyát , és nem azért mert koszt csinál hanem mert véleményem szerint házba nem való kutya , néha bejöhet szétnézni de ennyi.Kinti kutyáim vannak , vagyis a pici még nem kinti de az lesz ha este már nincs rossz idő.
2011. márc. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem igazán szoktam puszit adni neki, pedig rendszeresen van féreghajtva, de nekem is inkább az ölelés ami többet mond, bár nem mindig szereti. Hát az ágyban alvás nálunk kizárt, mivel így is úgy hullik a szőre, hogy ha még az ágyba is beengednénk akkor szerintem úgynéznék ki reggelre mint csubbakka :D, meg amúgyis nagytestű. Most jelenleg szüleimmel lakom így kinti kutya, de jövőre költözünk és kinti-benti kutya lesz.
2011. márc. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A feje búbjára én is szoktam puszit adni, ha tiszta.

Ölelgetni is szoktam néha, de általában nem örül neki és olyankor békén hagyom.

Az ágyban alvást nem támogatom, nálunk nem nagyon sikerül tisztázni a rangsort, folyton kibúvókat keres. Szóval csak rontana a helyzeten. És az egyik hálószobába se jöhet be.

Az alomra szoktatást csak panelkutyáknál tartom elfogadhatónak kb 5 hónapos korig. Utána viszont nem, hacsak nem egészségügyi problémák vannak, és nagyon gyakran kell vizelniük.

Nálunk kinti-benti a kutya, nyáron kint alszik, télen bent. Nyáron is bent van nap közben pár órát, télen még többet, mert rövid szőrű.

Elég nagy az udvar, de ennek ellenére minden nap sétálunk télen 2-3, nyáron 4-5 órát.

2011. márc. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!