Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a tenyésztőknél vehető...

Ha a tenyésztőknél vehető drága kutyát, csak egy másik tenyésztő, és 1-2 gazdag tudja megvenni, akkor mi értelme tenyészteni a különböző célokra kitenyésztett fajtákat?

Figyelt kérdés
Ne mondja senki,hogy megveszik mert látom a hirdetésekben.Nem tudják eladni az almokat,a kívánt áron,inkább tartják tovább.Egy csomó növendéket árulnak 100ezrekért,pedig a kiskutyáknak az lenne az érdeke,hogy legkésőbb 12 hetes koráig gazdira találjon.
2011. márc. 15. 22:46
1 2 3
 1/26 IGCM ***** válasza:
72%

Ez egyeltalán nem igaz!!Nem csak a gazdagok tudják megvenni!!Én egy évig gyűjtöttem ez első jó törzskönyves kutyámra!!!

És mért adná olcsóbban mikor így sincs haszna rajta??

Majd csödbe megy a tenyésztés miatt nem...Ha kell a kutya gyűjzsd össze rá a pénzt.

2011. márc. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
19%

Mert így gazdagék tudnak villogni, hogy nekik erre is telik.

Eddig csak korcs kutyáim voltak és mindkettő hűséges ragaszkodó volt, soha nem bántam meg a választást. Nekem tetszettek így is.

2011. márc. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 IGCM ***** válasza:
87%

Ja és tisztelted szeretted őket ha lekorcsozod :D

Már ne haragud jde nekem van keverék és fajtatiszta is és nem azért van fajtatiszta,hogy villogjak vele!

Szerintem sokan vannak így ezzel...-.-

2011. márc. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
30%

Állítólag ilyen magas árak mellett sincs haszna a tenyésztőnek,ez egy drága hobby nekik.

Én biztos nemgyűjtenék azért,hogy egy tenyésztő zsebébe tegyem a nehezen összevakart pénzemet.

Befogadtam inkább egy bajban lévő felnőtt kutyát a kedvenc fajtámból.

Igaz,én nem is járok plecsnigyűjtögetésre kutyával,ilyen marhaságra nem dobok ki pénzt,inkább arra költöm,hogy a kutyáimat elvigyem suliba vagy kapjanak valami finom csemegét.

2011. márc. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%

Én úgy gondolom, hogy semmi kivetni való nincs a tenyésztő által kért magas árakban. Ahogy már előttem is írta az egyik kedves válaszoló, hiába kérnek el általában 100ezer fölötti összeget a kutyusért, még így sincs különösebb hasznuk rajta. Egy tenyésztő rengeteg pént, energiát, szeretet "fektet bele" a kutyusok tenyésztésébe, az első hetekben a nevelgetésükre stb..

Szerintem ma rengeteg embernek okoz nehézséget 100ezer forintot egy kutyusra kifizetni, és akkor az utána következő költségekről ne is beszéljünk. Ha nincs ennyi pénzünk, menhelyről is örökbe fogadhatunk és megmenthetünk egy kutyust, de ha viszont nagyon tetszik neked egy fajta, és ragaszkodsz hozzá, akkor türelemmel kell lenni, és nekiugrani spórolni. Én is ezt csinálom!:D

Én úgy szeretnék a gazdija lenne a leendő kutyusomnak, hogy mindent megtudjak majd neki adni. Ehhez pedig még várnom kell és spórolni. A másik pedig, hogy már nagyon de nagyon szeretnék kutyust, de jelenleg nem lenne rá annyi időm, amennyire neki szüksége lenne, így ezért is várok, hogy akkor vegyem meg őt, mikor megvan a megfelelő anyagi háttér illetve elég időm is lesz. Ez persze nem könnyű, tegnap is láttam pár gyönyörű, édes kutyát, majd beledöglöttem, úgy fellángolt bennem, hogy nekem is legyen már egy kutyám, aki ott sündörög körülöttem... Szóval türelem!:D

2011. márc. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Szerintem ez a villogós kérdés is viszonylagos.Annyi fajta van,mindenki olyat választ ami neki legjobban megfelel.A keverékeknél nem lehet tudni,vagy legalább sejteni milyen lesz.Persze van aki villogni vesz kutyát,de azért ez a kevesebb.
2011. márc. 15. 23:10
 7/26 anonim ***** válasza:
87%

Van olyan alom, ahol a tenyésztő úgy választotta ki a párosításhoz a kutyákat, hogy szeretne abból a vonalból létrehozni az elképzelése szerinti kiskutyákat.Lehet, drága pénzért több ezer km utazott egy fedezésért. Almon belül , mint tudjuk, nem klónok születnek. Ahhoz, hogy ki tudja választani a neki megfelelő kölyköt, bizony, meg kell tartani őket elég sokáig. Aztán választ magának és a neki kevésbé tetszőket árulja növendékként.

Mivel egy növendék már tudható ,hogy milyen lesz küllemben, természetben, akár egészségügyi előszűrésekkel, nyilván nem kölyök árban adja el.

Nagyon sok tenyésztő nem azért TENYÉSZT , hogy csak eladásra legyenek kölykei.

2011. márc. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Már gyűjtök,sőt elvileg már meg is van,csak el kell menni a kutyáért.De az nem igaz,hogy nincs hasznuk rajta.Nem kell feltétlenül Amerikába menni fedeztetni,és a zöme nem is megy.Nem kell 50 kiállításra elmenni,ha jó a kutya,pár CAC-ból és CACIB-ból kiderül.Nem akarom sorolgatni a kiadásokat,de a 2.-3.alomtól már igenis van nyereség.Persze itt sem mindegy milyen fajta,mekkora,mennyi kutyával tenyészt,mivel etet stb
2011. márc. 15. 23:20
 9/26 anonim ***** válasza:
85%
A kérdés eleve rossz mert a tenyésztsnek nem az a lényege, hogy minnél többet eladjon az ember. Akin keresztül a tenyésztő meg tudja valósitani a céljait az úgyis megveszi a kutyát.
2011. márc. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
67%
Milyen fajtájú kutyust választottál?:)
2011. márc. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!