Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a tenyésztőknél vehető...

Ha a tenyésztőknél vehető drága kutyát, csak egy másik tenyésztő, és 1-2 gazdag tudja megvenni, akkor mi értelme tenyészteni a különböző célokra kitenyésztett fajtákat?

Figyelt kérdés
Ne mondja senki,hogy megveszik mert látom a hirdetésekben.Nem tudják eladni az almokat,a kívánt áron,inkább tartják tovább.Egy csomó növendéket árulnak 100ezrekért,pedig a kiskutyáknak az lenne az érdeke,hogy legkésőbb 12 hetes koráig gazdira találjon.
2011. márc. 15. 22:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
84%

Akkor maradjunk a leonberginél. 2003-2008 között az átlagos alom 5,1-6,2 volt magyarországon. Nem ritka a 10 feletti, de nem ritka a 3 sem. A kiállításokat meg nem számoltad. Csak a saját példámat tudom hozni, egy kutyával a szomszédos országban egy hétvégi CACIB a legutóbb nekem 42.000 forintomba került. Igaz ebben már a champion oklevél kiváltása is benne volt. Van olyan tenyésztő, aki átlag minden második hétvégenén kiállításon van, hol belföldön, hol külföldön. Ezen kívül el kell látni a növendék és a nyugdíjas kutyákat is. Tehát jóval összetettebb dolog ez annál, minthogy az anyakutya és a kicsik ellátása. Egy leonberginél meg főleg nem értem, hogy minek akar ilyen kutyát az, aki nem tud rá 150 ezret összegyűjteni?! A tartása nem ennyibe fog kerülni, ha normálisan akarja tartani.


Amit utoljára írtál azzal egyetértek, egyéni mérlegelés alapján lehet olcsóbban is adni.

2011. márc. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
90%

Én úgy vagyok vele, hogy ha mindenki tenyésztőtől vásárolna és ivartalaníttatná a kutyáját, akkor nem lennének tele a menhelyek és az utcák, valamint minden kutya kicsattanna az egészségtől. Nyilván, aki kiad 100ezret egy kutyusért, az rendesen is fogja tartani.

De amíg az emberek sóherek, addig virágozni fog a szaporítóipar, meg a "naaa, csak egy almot hadd szüljön a kutyám, olyan aranyosak" hozzáállás.


Én igenis támogatom a tenyésztőket, de minden állat terén, akár hörcsögről, nyúlról, vagy macskáról van szó.

2011. márc. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
55%
Bocs, 5,2-6,1, de a lényegen nem változtat. :)
2011. márc. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
A 10:41-es leírta a lényeget.Nem a tenyésztők ellen vagyok,hanem a szaporítókat lehetne leállítani ha néha lehetne,olcsóbb tk.ves kutyához jutni.De erre úgysem vagyunk befolyással,úgyhogy mind1.Régen pl úgy volt,hogy az alom létszámától is függött a kölykök ára.
2011. márc. 16. 10:57
 25/26 A kérdező kommentje:
Amúgy meg ha az a tenyésztő,úgy csinálja ahogy kell,és ennek ellenére meg tud gazdagodni belőle,abban sincs semmi rossz.
2011. márc. 16. 11:01
 26/26 anonim ***** válasza:
26%

Az megint baromság,hogy a 100 ezer forintos kutyát nem dobják ki,dehogynem!

Vannak sznobok,akiknek mindig a legújabb divatfajta kell,mikor jön egy új "kedvenc",megveszik a legdrágábbat,a régi meg mehet.

Az a másik hazugság,hogy akinek nincs 150 ezer forintja kutyára,az nem is tudja ellátni.Dehogynem.Ez csak a tenyésztők önigazoló kamu dumája,hogy azért adják ennyiért a kutyát,mert aki ennyit kifizet,annál biztos jó helyen lesz.

Én sem tudnám megfizetni,meg nem is akarom,de a kutyáim mindenből a legjobbat kapják,hiába vagyunk csórók.

A kutyáknak előbb veszek meg bármit,mint magamnak.

Én nem lennék hajlandó egy tenyésztő zsebét tömni,minek,mikor van épp elég rászoruló kutya a kedvenc fajtámból is?Plecsnigyűjtögetés nem érdekel,tenyészteni eszemben sincs.

2011. márc. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!