Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyákat kötelező oltatni?

A kutyákat kötelező oltatni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itt kutyabarátok vannak, de kérlek segítsetek.

Édesanyámmal közös a lakásunk, amibe sokáig csak ő lakott. Most visszaköltöztünk az albérletből, mert a párom elveszítette a munkáját, édesanyám pedig ennek kimondottan örült, mert az összes rezsit mi fizetjük, neki nem kell.

A probléma az, hogy a kutyáját évek óta nem oltatja, nem féregteleníti - saját bevallása szerint. Most napok óta körbefossa a lakást és én szóvá mertem tenni.

Most született a 2. babánk 3 hete, az 1. baba is 2 éves és féltem őket. Nem hajlandó oltatni.

Élete értelme a kutyája.

De engem felháborít, hogy eszibe sincs orvoshoz vinni, amikor cifra fosása van, azt mondja, hogy ideges a gyerekektől és nem érdekli a többi.

Panell lakás 3 szoba van és iszonyú bűzös a kutya és a fosa.

Mi a véleményetek?


2011. márc. 16. 18:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
63%

mindenképpen el kell vinni! lehet h férge, a baba megsimogatja, és ha nem veszitek észre a szájába veszik és a baba is férges lesz és beteg

minnél hamarabb vigyétek el

2011. márc. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 xnorkax ***** válasza:
46%

Kötelező évente veszettség ellen oltani, de nem árt egy kombináltat is beadatni. Féregteleníteni 3 havonta szükséges.

Ha a párodnak az élete értelme a kutyája nem igazán értem hogy engedheti, hogy nyomorult kutya szenvedjen...

2011. márc. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez durva. Egyedül a veszettség elleni oltás a kötelező. Ezért büntetnek is ha nincs meg és elég súlyosan. Hivatkozz a gyerekekre, hogy ez nem megfelelő így és hogy bármit elkaphatnak. Mondhatod azt is, hogy a törvény bünteti, ha nincs beoltva veszettség ellen. Valamit hozz fel. Esetleg ajánld fel, hogy fizetitek a fele oltást (3500-5 ezer között van nem egy nagy összeg). Bár szerintem ennyivel nem úsznátok meg az állatorvost. Féregtelenítő tablettát mindenképpen vegyetek neki. 10kilóként kell egy tabletta ami körülbelül 300forint. Azt akár sunyiba is be adhatod neki és figyeld, hogy jön-e ki belőle féreg. Ha igen akkor 2 hét múlva megismételni.

De valahogy vegyétek rá az állatorvosra. Muszáj. Ez így nem jó a gyerekeknek.

2011. márc. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

jesszus.

Igen a kutyát kötelező oltatni, 2010 január óta 80-120.000forint büntetést von maga után,ha nincs oltva.

Idén januárban ki kellett volnacserélni az oltási könyvét a számozott újra. Ha ez nincs a kutyának ugyanannyi buntetés. mégegyszer.

begyedévente flreghajtrás,kötelező, ha nincs, büntetés.....

tehát irány az orvos minél gyorsabban.

Jó szöveg, hogy élete értelme. Az egészségére pedig szarik. Az unokája egészségérőlmárnem is beszélve.

az ilyentől elvenném a kutyát nagyon rövid úton.

Megmondhatod neki,hogyha most elkapják,akkor leperkálhatja egy kiskocsi árát büntetésben.

2011. márc. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

a kutyának sem jó

sztem frankón tele van féreggel és azért fosik

2011. márc. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Igen kötelező! A veszettség elleni oltás és a féregtelenítés igen!Hát elég felelőtlen hogy nem viszi orvoshoz. Meg kegyetlen is.Nem is szereti a kutyáját igazán ha ezekkel a dolgokkal nem foglalkozik.
2011. márc. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

De az ő kutyája és nem viszi el. Szerinte tőlünk fosik, mert ideges, nem betegség miatt.

Félti tőlünk, rázárja az ajtót kulcsra egész nap. 3x viszi le sétálni, de a héten többször befosott a szobájába, de ma az előszobát is körbefosta.

Tiszta ideg vagyok.

2011. márc. 16. 18:38
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Én elkötelezett állatbarát vagyok - de anyád... Veszettség ellen KÖTELEZŐ oltatni a kutyákat évente! Elvileg a doki küld "behívót" mikor esedékes, bár esetetekben kétlem, hogy tudja, hogy azok a szerencsétlenek egyáltalán a világon vannak... A féregtelenítést ti is meg tudjátok oldani, kisállat kereskedésekben lehet kapni féreghajtótablettát, darabja 100-200 forint körül van, mondjuk májkrémbe rejtve be fogják venni. A boltban meg tudják mondani, hogy egy x kg-s kutyának hány darab kell, hogy valóban hasson, és mikor kell ismételni, ha férges. A tabletta beadása után 1-3 napig nézegetni kell a kutyakakit, hogy van-e benne féreg. Ha van, úgy tudom, nem kell várni, azonnal meg kell ismételni a féreghajtást. Mellesleg ez annyira nem vicc, hogy hivatalosan el kell égetni a kutyakakit, ha van benne féreg... Megértelek benneteket, főleg a nagyobbik gyerek van "veszélyben", mert ő nyilván kúszik-mászik.
2011. márc. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha lent elkapja a rendőrség, vagy a közterületfelügyelet, akkor mit csinál? január óta szigorúan veszik, engem mér vagy ötször megállítottak.

MOndd meg neki,hogy elviszed te a kutyát.

vagy (ahogy látom nem éppen szereteten alapula kapcsolatotok, mármegbocsáss) felhívod a tisztiállatorvost. na,akkor még el is kobozzák a kutyát.

2011. márc. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen emberekkel nehéz beszélni. Biztos, hogy férges a kutya azért fosik. Tényleg szánd rá a pénzt és vegyél féreghajtó tablettát neki. Lehet hogyha látja tele van féreggel az ürüléke akkor átgondolja kicsit a dolgokat. Illetve én a helyedben kikeresném a veszettség elleni oltás elmulasztásáról szóló törvényt és felolvasnám neki. Vagy dobj be a levelesetekbe egy kamu felszólítást amit kinyomtatsz, hogy a következő hónapban áprilisban razziát tartanak a veszettség elleni oltást ellenőrzik, mert több bejelentés is érkezett a városban arról, hogy nincs a kutyának érvényes oltása. Írd oda, hogy az elmulasztásáért mennyi pénzbüntetés jár. Illetve tüntesd fel pár állatorvos nevét és elérhetőségét akik ott rendelnek. Meg a törvényt ami ezzel kapcsolatos. Ezekhez az információkhoz mind hozzá férsz a neten. Persze hivatalosan fogalmazd meg. Akár rakhatsz egy két öregasszony postaládájába is akikkel tudod, hogy beszélget. Nem baj ha nincs kutyája. Csak hogy lássa hogy nem csak ő kapott ilyet. Remélem érted miről beszélek. lehet így belátja a dolgokat.
2011. márc. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!