Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyákat kötelező oltatni?

A kutyákat kötelező oltatni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itt kutyabarátok vannak, de kérlek segítsetek.

Édesanyámmal közös a lakásunk, amibe sokáig csak ő lakott. Most visszaköltöztünk az albérletből, mert a párom elveszítette a munkáját, édesanyám pedig ennek kimondottan örült, mert az összes rezsit mi fizetjük, neki nem kell.

A probléma az, hogy a kutyáját évek óta nem oltatja, nem féregteleníti - saját bevallása szerint. Most napok óta körbefossa a lakást és én szóvá mertem tenni.

Most született a 2. babánk 3 hete, az 1. baba is 2 éves és féltem őket. Nem hajlandó oltatni.

Élete értelme a kutyája.

De engem felháborít, hogy eszibe sincs orvoshoz vinni, amikor cifra fosása van, azt mondja, hogy ideges a gyerekektől és nem érdekli a többi.

Panell lakás 3 szoba van és iszonyú bűzös a kutya és a fosa.

Mi a véleményetek?


2011. márc. 16. 18:30
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

3 hete költöztünk vissza, mert a párom nem dolgozik, így az albérletet nem tudtuk tovább fizetni.

Csak úgy jöhettünk vissza, ha az összes rezsit mi fizetjük.

Lakás fele az én tulajdonom, de ő a haszonélvező. Most született a 2. babánk, így egyenlőre az elköltözés elég kilátástalan.

2011. márc. 16. 20:15
 32/34 A kérdező kommentje:

Nem fogjátok elhinni. A 2 éves fiam, olyan cifrát fosott, hogy a pelenkájából mindenhonnan kifolyt. Mondom anyunak, erre, azt mondta, hogy a kutyája a gyerekemtől kapott fosást.

Életében nem fosott a fiam.

Mit szóltok?

Mostmár tényleg holnap felhívom a védőnőt és nem érdekel, ha megbüntetik.

Gonosz, rosszindulatú vénasszony.

2011. márc. 16. 21:04
 33/34 anonim ***** válasza:

Szia!

nem szeretnék beleszólni, hiszen a kérdés az volt ,hogy kell e oltatni a kutyát, amire már kiderült a válasz.De...

nem lenne szép dolog ezt csinálnod, hogy "megbüntetteted" az anyukádat.Természetesen nem tudom, hogy milyen a kapcsolatotok, de ennek lenne barátságosabb megoldása is.Ha a macska is volt féregtelenítve akkor vegyél gyógyszertárban egy féreghajtót, és mikor nem látja add be a kutyána,és máris megoldva a probléma...Gondolj bele milyen lenne a helyzet köztetek, ha feljelentenéd(hiszen már igy sem rózsás).Meg azt is meg kell értened, hogy az az ő lakása, ő lakott ott eddig és neki megvannak a berögzült szokásai, amikből nem könnyű neki engednie, ahogy neked sem egyszerű a dolog.Egyértelmű, hogy a gyerekeid a fontosabbak, ez így helyes, de értsd meg,hogy neki a társa a kutyája,aki mindig mellette van.(azzal példálózni meg, hogy te fizeted a rezsit nem szép, mivel szerintem ez magától értetődik,habár lehet én gondlom furcsán)Remélem sikerül megoldani a problémát anélkül, hogy még jobban megromlana köztetek a helyzet.

Üdv,

2011. márc. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

kedves utolsó válaszoló.

Az az alapvető probléma, hogy nagyon rosszindulatú lett mostanában, teljesen kifordult magából. Gonosz dolgokat mond, ami nem igaz, a gyerekeimet lekölyközi, neki a 13 éves kutya fontosabb, mint a 2 unokája. Ha a kutyája elmegy, akkor mi lesz? Akkor teljesen egyedül marad, amit magának köszönhet. Mi mindig pozitívan álltunk hozzá, de amit művel mostanában, az félelmetes. És nemcsak énszerintem. Mindenkit feljelentget, idegent, mindenkit, egész idejét ez tölti ki.

A másik, hogy a lakás fele az enyém, és 1 éve költöztünk el, és 1 év után vissza. Közel 30 évet laktunk együtt, mivel az én lakásom is, és sajnos saját lakást nem tudtam venni.

A keresetemet egyik iskola után, a másikra költöttem, ez sem tetszett neki.

Amikor jó állásom lett, felújítottam a lakását, amit mostmár letagad.

Utána pár évre születtek a gyermekeim, és most hogy megint nincs sok pénzünk, megint én vagyok a rossz.

És az, hogy a kutyáját nem oltatja évek óta ez szerintem azt bizonyítja, hogy nem is szereti igazán, mert nekem senki ne mondja, hogy évente nincs pár ezer ft-ja.

De mindegy, ennyire nem akartam belemenni. Azért írtam most ezeket le, hogy kicsit mindkét oldalát lásd a dolgoknak.

Egyébként senkinek nem szóltam, de azóta sem beszél velünk. Csak időnként beszól egy-egy gonoszságot.

Pl. a 2 éves fiamnak: " hagyjál, menj a gazdádhoz"(hozzám)

2011. márc. 20. 21:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!