Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyákat kötelező oltatni?

A kutyákat kötelező oltatni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itt kutyabarátok vannak, de kérlek segítsetek.

Édesanyámmal közös a lakásunk, amibe sokáig csak ő lakott. Most visszaköltöztünk az albérletből, mert a párom elveszítette a munkáját, édesanyám pedig ennek kimondottan örült, mert az összes rezsit mi fizetjük, neki nem kell.

A probléma az, hogy a kutyáját évek óta nem oltatja, nem féregteleníti - saját bevallása szerint. Most napok óta körbefossa a lakást és én szóvá mertem tenni.

Most született a 2. babánk 3 hete, az 1. baba is 2 éves és féltem őket. Nem hajlandó oltatni.

Élete értelme a kutyája.

De engem felháborít, hogy eszibe sincs orvoshoz vinni, amikor cifra fosása van, azt mondja, hogy ideges a gyerekektől és nem érdekli a többi.

Panell lakás 3 szoba van és iszonyú bűzös a kutya és a fosa.

Mi a véleményetek?


2011. márc. 16. 18:30
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

De én nem látom, hogy van -e benne féreg, mert csak anyu sétáltatja. A fost meg gyorsan wc papírral feltörölte. Mégcsak fel sem mosott. Én mostam fel helyette. A kutyája etetésénél ott áll mellette, figyeli, nem eszik egyedül a kutya. 67 éves és üldözési mániája van, egyedül öregségében úgy látszik meghülyült.

Ráadásul van egy 8 éves cicánk, az ő kakijában nem láttam férget, de akkor őt is féregtelníteni kell. A macskánkat évekig oltattam, féregtelenítettem, de most a terhességem alatt én sem vittem orvoshoz, de ő csak szobacica és a cipőnkkel sem találkozott. De holnap veszek neki féregtelenítőt.

2011. márc. 16. 18:49
 12/34 A kérdező kommentje:
13 éves a kutya. 4-5 éve vagy még korábban, emlékszem, hogy a jegyző küldött levelet, hogy oltassa, de ő bejelentette, hogy nincs kutyája. Ilyenkor mi van? Erre emlékszem.
2011. márc. 16. 18:51
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Akkor marad a kamu felhívás a razziáról. Szerintem ez beválna. Csak nem akar fizetni 200ezret mert még nem volt beoltva a kutyája... Akár egy ismerősötöket akit ő nem ismer meg is kérhettek, hogy játsza el a szerepet mintha hivatalos ember lenne.
2011. márc. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

valószínű erre törölték a nyilvántartásból.

az a baj,hogyha leviszi és megállítják,akkor nem lesz a kutyának oltási könyve....

Próbáld arra rávenni, hogy kihívod az orvost és akkor nem kell elmennie.

2011. márc. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

az ilyen ember enm szereti a kutyáját, és kutya sem való neki

áennyii

2011. márc. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
A párom nem dolgozik, én gyedet kapok, anyu nem fizet rezsit itthon, mi fizetjük. Sajnos én max a gyermekorvosra tudok költeni, nincs pénzem arra, hogy kihívjam az állatorvost. Arra gondoltam, hogy a védőnőtől megkérdezem, hogy ilyenkor mi a helyzet, tud -e valahogy segíteni ő.
2011. márc. 16. 18:59
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Talán a védőnő (mint félhatósági személy) tud hatni rá.

De arra iskészülj fel,hogy a védőnőtuti jelenti, ha nem viszi el. neki hivatalból kötelessége.

2011. márc. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Csak a veszettség, és a férgek veszélyesek emberre is,a többi kutya betegség nem. Veszettség ma magyarországon gyakorlatilag nem létezik, már rókáknál is nagyon ritka, az utóbbi években két esetet regisztráltak, mindkettő macska volt. Emiatt nem parázz.


A féreghajtás viszont tényleg muszáj 3 havonta, mertha férges a kutya, azt simán megkapjátok ti is, és a gyerek is.

2011. márc. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de anyád nem komplett. Ha annyira szereti a kutyáját, miért sajnálja azt a 3500 forintot évente oltásra, és féregtelenítésre?! Remélem a védőnő segít, és senki nem látja kárát. Véletlenül anyukád nem azok közé a mániások közé tartozik, akik vallják, hogy árt a kutyának az oltás? mert találkoztam már ilyennel.
2011. márc. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

"Veszettség ma magyarországon gyakorlatilag nem létezik, már rókáknál is nagyon ritka, az utóbbi években két esetet regisztráltak, mindkettő macska volt. Emiatt nem parázz. "


Konkrétan ugyanezt mondja, hogy ezért nem oltatja, valamint, hogy nincs rá pénze.

2011. márc. 16. 19:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!