Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizsla vagy pointer a jobb?

Vizsla vagy pointer a jobb?

Figyelt kérdés
Elsősorban a jellemére gondolok?De a vadászati képességben is érdekel melyikre szavaztok?
2011. márc. 18. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A Pointer: eredetileg a nyulak felriasztására kitenyésztett Nagy-Britanniai vadászkutya. izmos, ruganyos mozgékony testű kutya. Várható élettartam 10-14 év. Értelmes, engedelmes, elegáns, élénk, kitűnő szimatú, gyors kutya


Vizsla(legyen mondjuk Magyar Rövidszőrű Vizsla):

világszerte az egyik legismertebb magyar vadászkutya. A magyar vizslákra jellemző az elegáns megjelenés, a könnyed felépítés, a harmonikus mozgás. A rövidszőrű vizsla zsemleszínű szőrzete alig kíván gondozást. A vizslák között a legsokoldalúbbnak tartják, amely egyedül végzi el a pointerek, szetterek és a többi vadászkutya munkáját, szóval igazi mindenes. Egyszerre vadászkutya, a család kedvence és a gyerekek játszópajtása, hiszen intelligenciája, alkalmazkodóképessége minderre alkalmassá teszi. Nyugodt, jóindulatú, érzékeny, a durva bánásmódot nehezen viseli, de a szerető gazdának a csillagokat lehozná az égről. Rendkívül könnyen tanítható, de házőrzőnek nem alkalmas: a besurranót éppúgy körülrajongja, mint a közeli barátot.


Én nekem Magyar Vizslám van, nagyon szeretem, és inkább a vizslát ajánlanám :)

2011. márc. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Vizsla forever!!!!!!!!
2011. márc. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 IGCM ***** válasza:

Atól függ mire akarod használni :D

Jelem..hát jó kérdés.A pointerek lükébbek mint a vizslák vagyis akiket én ismerek.Amelyik jobban tetszik :D

2011. márc. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyik sem jobb vagy rosszabb, egyszerűen mások. A vizsla ráadásul nem is egy fajta, óriási különbség van pl. a német vizsla meg a rövidszőrű magyar vizsla között. Ha az a kérdés, hogy neked melyik felelne meg jobban, akkor írd le az igényeidet, vagy egyszerűen csak olvass utána, google a barátod (meg a normálisabb tenyésztők is; ha komoly a szándékot, keress meg párat).
2011. márc. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak egy titok..:-) Nincs jelenleg olyan vizsla fajta, amelyikbe ne kevertek volna pointert.. nem véletlenül...!!!:-) A pointer egyébként nem más, mint angol vizsla. :-) De a német vizslát a hazájában "deutsche pointer"-nek hívják..:-)

De ha már külön választod, mindkettő remek vadászkutya!!

2014. nov. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!