Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen lusta a labradorom...

Miért ilyen lusta a labradorom? Normális ez?

Figyelt kérdés

Általában egész nap alszik... Kinézek az ablakon és azt látom, hogy alszik. 2 órával később is alszik csak akkor már egy másik helyen... Néha felkel, körbejárja a kertet, ugat és utána megint alszik. Ha séta meg suli van akkor szivesen csinálja meg sétánál sem kell kirángatni a kapun... De például suliba amikor a kiképző beszél velem, hogy mit hogyan kéne és addig a kutyám mondjuk ül 3 méterrel arrébb akkor egy kis idő utána megint azt veszem észre, hogy csukódnak le a szemei. Ezen kívül rengeteget ásít. Mi lehet ennek az oka? Ennyire lusta és szeret aludni vagy ez már valami betegség?

11 hónapos, kan


2011. márc. 20. 13:11
1 2
 1/16 anonim válasza:

szerintem figyelj oda az étkeztetésére. lehet h energiahiánya wan.. és iszik eleget?

egyébként meg az olwasottak alapján sokat mozog, de lehet h többet kéne és akkor méllyebben tudna aludni, ezáltal kewesebbet is, mert nem igényelné a szerwezete. és figyelj rá h ne legyen sokat egyedül.

2011. márc. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A labradorokról kettő dolgot kell tudni!

1. ZABAGÉPEK! Nem kicsit, hanem nagyon4 :)))

2. ahogy észrevettem, elég sokat alszanak. Az én labrim is sokat arszik, viszont egyben hiperaktív is. Nem tudom, hogyan fér össze a kettő, de ha olyan kedve van, alszik egész nap, aztán pedig képes vonszolni maga mögött séta közben, meg mikor megfuttatom a szántóföldeken... sprintben 50 km/h-val megy... gyors! :DDD

2011. márc. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ezért nem kéne nekem labrador, meg általában semmilyen agyontenyésztett fajtatiszta kutya... Volt szerencsém egyhez, az is ezt csinálta. Egész nap aludt. Hiába fárasztottam.

Most van egy kis 40 centis törpecirkáló keverékem, két hete leszedett egy cigányt, aki be akart mászni a kerítésemen (amúgy a kutya nem vad, nem hamis). Őrzi a házat is. Ugyanezt a kerítésen bemászós jelenetet a fajtatisztám farokcsóválva végignézte. Ennyit erről.

2011. márc. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Mekkora a súlya? Nem kövér? Csípője rendben?

A kutya nem azért ásít, mert álmos, hanem a feszültséget vezeti le.

2011. márc. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tudom, hogy rengeteget eszik, ezt már tapasztaltam. Nem kövér. Kb 1-2 hónapja megjegyezték, hogy kicsit több husi van rajta mint kéne. Azóta már tápot is váltottunk és mostmár sokkal jobban néz ki. Csípő... Hát ez egy érdekes kérdés. Nem tudok rá választ adni mert nemrég voltak gondok a lábaival. Mostmár csak a 2 hátsóval van baj. A térdét nem tudja használni, billegve megy. Már kezd felszakadozni neki, jobban pakolgatja a lábát, de ez által kicsit riszálja a hátsóját. Azt is tudom, hogy nem csak azért ásít a kutya, mert álmos. Feszültség, zavartság, betegség is akár. Azt nem tudom, hogy ő miért ásít... Sokat van mozgatva. Séta, kertben rohangálás. Agyilag is fárasztom. Nem tudom mi váltaná ki belőle a zavartságot vagy a feszültséget:S
2011. márc. 20. 14:38
 6/16 A kérdező kommentje:
És amúgy 30 kilo körül van.
2011. márc. 20. 14:39
 7/16 anonim ***** válasza:
Szóval hátul gond van. Ha nem egészséges a hátsó láb, ugyan miért várod, hogy napközben is nyüzsögjön. Ráadásul ahogy írod, azért mozgatod rendesen. Mi volt vele a baj? Röntgenezve volt? Ha a térddel van gond, az lehet akár szalagszakadás. Azt műtéttel lehet gyógyítani. Ellenkező esetben minden lépésnél az ízület károsodik.
2011. márc. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 IGCM ***** válasza:

Lehet fáj a lába.Illetve nem tudom milyen kategóriájú labi :D

Van a kevésbé mozgékony és za igazi aktív labi ..bocs :)


Az ásítás nem az álmosság jele kutyáknál kívéve ha alvás közben csinálják.Fusztrációra,bizonytalanságra utal .

2011. márc. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Már volt orvosnak megmutatva. Akkor nem volt teljesen kielégítve a mozgása (nem volt meg a mindennapi séta stb) ezért nem tudja/tudta úgy használni a lábait. Amúgy semmi komoly nincs vele mert futásnál szépen használja a hátsót is. Fájni nem fáj neki. Elég jó orvos nézte meg. Utána elkezdtünk még többet mozogni, futni (fokozatosan), sok-sok séta és így kezd javulni. Csak későn vettük észre és ezért nehezebben gyógyul.
2011. márc. 20. 16:10
 10/16 anonim ***** válasza:

Azért ,ha nincs minden nap séta, egy kutyának akkor sem kellene ennyire elromlani a lábának.Adsz neki zöldkagylós terméket?

Megröntgenezték?

Ha teljesen rendbe jön, akkor biztosan kevesebbet fog aludni, heverészni.

2011. márc. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!