Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak,...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak, hogy hozza vissza a labdát?

Figyelt kérdés
Van egy 8-9 éves tacskó keverékem. Tudom, hogy már öreg, de ha lehet mégis meg szeretném neki tanítani, hogy hozza vissza a labdát. Hogy csináljam?
2011. márc. 20. 17:54
 1/10 IGCM ***** válasza:
sínoros labdával probáld.Hzogazsd vele,húzd oda mondd neki erezd ha véletlen elengedi vagy kitudod huzni a szájából icsérd meg.MAjd egy két lépésre dobd éel és kezdj el tőle elfele futni és hívd tapsolva.Ha elindúl feléd vele vagy esetleg már oda is megy akkor nagy dicséret!
2011. márc. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Nehogy megtanitsd neki! Egész nap dobálhatod a labdát, nem hagy békén.
2011. márc. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szeret labdázni?
2011. márc. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tényleg, lehet nem is szeret labdázni te pedig erőlteted. Próbáld ki a kockát, lehet kockázni szeret.
2011. márc. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! A tacskók nem nagyon játékosak , de próbáld meg mutass neki egy tenisz labdát vagy csipogóst vagy bármilyet ! Ha nem érdekli a labda szerintem ne eröltesd a dolgot!
2011. márc. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 IGCM ***** válasza:

Tacskók nem játékosak??:O

Ezt honnan vetted....én csak olyan tacsit ismerek amik imádnak játszani..

Nem fogja kérni,hogy egésznap dobáld a labdát..ez nevelés kérdése.Amelyik kutya nem játszik,labdázik annak nagyoin hiányzik az életéből...

2011. márc. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Melyik része nem megy? Nem érdekli? Érdekli, csak elfut vele? Megfogja egyáltalán?
2011. márc. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
IGCM Én csak olyat ismerek amelyik nem játékos csak azt szereti ha simogatom :)
2011. márc. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Megmutatom neki a labdát eldobom de ő még mindíg ott áll mellettem ^^
2011. márc. 23. 16:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor először is fel kellene kelteni az érdeklődését a labda iránt. Ilyen helyzetben nagyon jól jön, hogy a kutyák alapvetően irigyek. Ülj le, és játsz a labdával. Adj ki vicces, izgalmas hangokat, dobáld, kapj utána, és ha a kutyus érdeklődik, tégy úgy, mintha el szeretnéd rejteni. Mintha valami iszonyat szuper dolog lenne az a labda, ami csak a tiéd. Időnként ejtsd el, hogy majdnem elkaphassa, de még időben kapd fel előle.


Lehet, hogy elsőre jobb lenne plüssel próbálkozni, mert sok kutya nem szívesen harap rá kemény dolgokra.


A cél, hogy felébreszd a zsákmány ösztönét. A zsákmány sosem a kutya felé, hanem a kutya elől mozog el, jellemzően a földön. Tehát az orra előtt a földön huzogasd, csalogasd vele.


Aztán ha már érdekli egyáltalán a labda, akkor térj vissza a visszahozásra. Ha egy ennyi idős kutya egész idáig nem nagyon játszott, akkor most neked kell megtanítanod játszani. Majd ha az mér megy, akkor jöhetnek az elvárások.

2011. márc. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!