Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen szituációkban mi a...

Ilyen szituációkban mi a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

Falun lakok és itt 2 felfogás létezik a kutyákkal kapcsolatban.

a,Kiengedni és mahd magát megsétáltatja

b,Minnél agresszívabb annál jobb


Nézzük az "a" esetet. Mivel nekem kis termetű kutyám van és még fiatal is ezért nem tudja magát 100%-ossan megvédeni. Minden séta alkalmával minimum 4-5 kutyával találkozunk és a legtöbbjük nagy termetű. Nem vagyok az aki képes lenne "arréb rugdosni" ha összeverekednének ezért inkább ha messzebb van a kutya akkor elindulok a kutyámmal a másik irányba, ha viszont közel van mert, nem vettem észre, vagy hirtelen egy közeli sarokból fordul ide akkor felveszem. Tudom, hogy ez nem helyes meg minden, de eddig 2x támadták már meg kutyák mert nem vettem fel vagy bármi. Kutyasuliba azt tanácsolták, hogy engedjem őklet össze akármilyen is az a másik kutya. Hát meg is lett az eredménye.


Most jöjjön a "b" eset. Ugye a "jó" gazdik minden kutyára uszítják a sajátukat, merthogy így majd megtanul verekedni...Ilyenkor persze odamegyek vitatkozni (persze csak akkor ha gyakorlatban akarja "hasznosítani" a kutyáját) olyankor is én vagy a hibás, hogy miért kell nekem kistestű kutya.


Már alig van kdvem szegényt kivinni, kutyafutattó nincs a közelbe. Persze kiviszem csak mostanában inkább sokszor rövid ideig.


2011. márc. 22. 13:01
1 2
 1/13 IGCM ***** válasza:
100%

Az a legnagyobb hülyeség,hogy összeengedni őket...meg majd megtanmul verekedni...a képzetlen kutya nem veregszig csak marcangol harap ész nélkül.Szabadjára engedéstől nem lesz képozett.

Sok választásod nincs kikerül őket vagy felveszed a kutyát ennyi.Sajnos mást nemigen tudsz tenni.Maximum elköltözől onnan :D

2011. márc. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Én is pont ezek az okok miatt nem tudom sétáltatni a kutyám.(Már kétszer kellett összevarrni támadás miatt.) Szerencsére elég nagy a kert....

Különböző feladatokat szoktam neki kitalálni hogy mozogjon, meg körbe körbe futunk együtt.

Persze nem az igazi mert szocializálódni így nem tud....max az állatorvosnál, vagy a fodrászánál....

2011. márc. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Egy dolog, hogy nem tudod arrébb rúgdosni, de ezt velük nem kéne közölni. Tehát a természetben van egy jó módszer: blöffölsz. Ha úgy mész továbbra is az idegen kutya felé, mint aki nemhogy nem fél, de szivesen szétveri a fejét, akkor nem fog belétek kötni. A következő videó szemlélteti a hatékonyságát:

http://www.youtube.com/watch?v=pNeNTMmltyc&feature=player_em..

2011. márc. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Nekem németjuhászom van, akit szintén nem lehet összeengedni más kutyával. A kert nagyon nagy szerencsére, így nem igényli a sétát (mellesleg már öreg is hozzá, hogy bejárja az egész területet), de mi más kutyák védelmében nem sétáltattuk fiatalabb korában. Sajnos bármilyen ember és állatszerető, más kutyákkal nagyon nehezen barátkozik össze, súlyra meg annyi, mint én, úgyhogy visszafogni sem tudnám..

Undorító más emberek hozzáállása, minek kell egy kutyát uszítani, agresszióra nevelni? Nem hinném, hogy ez nem ütközik semmilyen törvénybe..

Szerintem se engedd verekedni a kutyádat, sokkal nagyobb baja is lehet mint egy-két harapás, sose tudhatod, hogy a kedves, gondos másik gazdi éppen hogy tartja a kutyáját, elkaphat-e valamit tőlük, stb. Ha kerted van, akkor inkább ott futtasd, játssz vele, hogy kifáradjon, illetve nincsenek kutyás ismerőseid nagy kerttel? Talán őket is meglátogathatnád rendszeresen, hogy játsszanak a kutyák:)

2011. márc. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy Tosa Inu-t vagy egy Boerboel-t a kistestű kutyád mellé.Hidd el nekem,másfél-két év múlva nyugodtan sétálgathattok,ahol csak akartok,nem lesznek a szabadon kóborló kutyák akadályok....
2011. márc. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
a legfontosabb hogy ne kerüld vele a többi kutyát és semmiképp ne vedd fel ha látsz egyet, mert antiszociális lesz és minden kutyára ugatni fog. fuss vele pórázon olyan helyeken ahol van hozzá hely, ha pedig találkozol egy kóbór vagy póráz nélküli kutyával soha ne ijedj meg, legyél nyugodt, ha pedig meg akarja támadni a kiskutyádat határozottan küldd el, a tiédet pedig állítsd magad mögé.de nagyon fontos a mozgás és hogy más kutyákkal is találkozzon.
2011. márc. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Veszel paprika, vagy bors sprét. Egy idő után az "ismerősök " nem fognak a közeletekbe menni.
2011. márc. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 nory0722 ***** válasza:
100%
Nekünk is hasonló problémánk volt. Faluban élek 2közepes termetű kutyával. Az egyikük egy 15kg-os csupa izom beagle kan,aki még ráadásul fél is a többi kutyától,mivel régebben megtámadták,ezért támad. De ha ő szemel ki magának egy kutyát,akihez póráz nélkül odamegy,akkor semmi gond nincs vele. Sajnos elég sok a kóbor kutya, és sok az is,aki ki tud bújni a kerítésen. Ez főleg akkor gond,ha biciklivel megyünk. Ha egyedül viszem a két kutyát,akkor van baj,mert nem tudok egyszerre a kóborra is figyelni,meg őket is visszatartani. Ezért ha egy mód van rá,inkább ketten visszük őket. Ha meglátok egy kóbor kutyát,aki közelít felénk,határozottan elindulok felé,és hangosan elzavarom. Ez nálunk mindig bevált!
2011. márc. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Gyorsan fel kell kapni. Ezzel az Ő önérzetét nem sérted, csak úgy érzi hogy mögötte ott áll vki és megvédi, de közben ő is pofázik a másiknak, mintha ő lenne a Jani :D
2011. márc. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%

Semmi értelme annak hogy fölkapd, nehogy már azt hidd hogy ilyen bonyolult érzelmei vannak egy kutyának!

Az unokatestvérem állandóan felkepta a yorkiját amikor meglátott egy másik kutyát és most 8 éves és minden kutyával és idegennel agresszív.

2011. márc. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!