Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen szituációkban mi a...

Ilyen szituációkban mi a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

Falun lakok és itt 2 felfogás létezik a kutyákkal kapcsolatban.

a,Kiengedni és mahd magát megsétáltatja

b,Minnél agresszívabb annál jobb


Nézzük az "a" esetet. Mivel nekem kis termetű kutyám van és még fiatal is ezért nem tudja magát 100%-ossan megvédeni. Minden séta alkalmával minimum 4-5 kutyával találkozunk és a legtöbbjük nagy termetű. Nem vagyok az aki képes lenne "arréb rugdosni" ha összeverekednének ezért inkább ha messzebb van a kutya akkor elindulok a kutyámmal a másik irányba, ha viszont közel van mert, nem vettem észre, vagy hirtelen egy közeli sarokból fordul ide akkor felveszem. Tudom, hogy ez nem helyes meg minden, de eddig 2x támadták már meg kutyák mert nem vettem fel vagy bármi. Kutyasuliba azt tanácsolták, hogy engedjem őklet össze akármilyen is az a másik kutya. Hát meg is lett az eredménye.


Most jöjjön a "b" eset. Ugye a "jó" gazdik minden kutyára uszítják a sajátukat, merthogy így majd megtanul verekedni...Ilyenkor persze odamegyek vitatkozni (persze csak akkor ha gyakorlatban akarja "hasznosítani" a kutyáját) olyankor is én vagy a hibás, hogy miért kell nekem kistestű kutya.


Már alig van kdvem szegényt kivinni, kutyafutattó nincs a közelbe. Persze kiviszem csak mostanában inkább sokszor rövid ideig.


2011. márc. 22. 13:01
1 2
 11/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nos, mivel ilyen kis termetű kutyád van, félő, ha nem veszed fel és odaengeded a gazda nélküli kutyákat akkor a te kutyád kerül életveszélybe.


Akármilyen harapás is kiolthatja a kutyád életét.

2011. márc. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
nem úgy értem, hogy akkor nem kell fölkapni ha kóbor kutyával találkozik hanem ha egy arra sétáló normális kutyával.
2011. márc. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 kisnita ***** válasza:

Nincs a közeletekben erdő? Nekem is ilyen problémám van mint neked, nekem is kistestű kutyáim vannak igaz még az egyik picike 3 hónapos múlt. Én sem merem őket kivinni. Ha orvoshoz megyünk akkor is mennek be a boxba vagy ölben viszem őket és csak a városban teszem rájuk a pórázt mert itt méterenként "kóbor" kutyákba botlunk. A helyzet egyre rosszabb mert hetente dobnak ki a házunk előtt (főúton lakunk) autóból kutyákat. Ezen a héten kettőt tettek ki...

Szerencsére nagy a kert és sokat tudnak szaladozni meg a kert végéből ki tudunk menni az erdőbe és az erdő szélén van egy salak bánya ahol el lehet őket engedni. Itt még kutyával nem találkoztunk csak rókával, de az is elszaladt.

Többet kell költeni kullancs riasztóra mert sokat vagyunk erdőben, de inkább arra költök mint arra, hogy összevarrja a doki a kutyámat...

2011. márc. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!