Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyakörv és Póráz vagy inkább hám?

Nyakörv és Póráz vagy inkább hám?

Figyelt kérdés

Van egy tündéri kutyusom. Az anyukája fajtatiszta boxer, az apja, hát már problémásabb. Tacskó, írfarkas keverék (nem tudom, hogyan hozták össze), méretre akkora mint egy boxer.

Szeretném elvinni sétáltatni, de nem tudom, hogy mivel. Hámot kellene vennem és azt nagy korában is használhatja (egyáltalán van akkora?) Vagy inkább simán egy nyakörvet, meg pórázt? Ha nyakörvet, akkor milyet?

Ha hám, akkor tudtok linkelni?


Itt egy kép a kutyusról (2 hónapos):


[link]


2011. márc. 22. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyakörv és póráz. A hám a szánhúzó kutyáknak és az érzékeny nyakúaknak való. Szépen megtanitod hogy kell sétálni és akkor húzni sem fog. Mert általában ezért vesznek hámot.
2011. márc. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nyakörv és póráz. Hámmal csak húzni tanulna meg. Később ha már tud sétálni láb mellett vehetsz neki hámot, de kezdetnek szerintem nyakörv.

Apukájáról nem tudsz képet linkelni? :)

2011. márc. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem boxerem van én nyakörvet vettem kiskorában is, majd azzal tanítottam meg szépen sétálni. Jelenleg hámunk van, mert amikor megláttam az egyik újságban annyira megtettszett hogy beszereztem egyet, főleg hogy nagyon strapabíró, és biztonságos és a kutyám is jobban szereti, nem húz egyáltalán hiszen már megtanult szépen menni.

[link]

2011. márc. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az anyáról tudok, az apáról majd hétvégén szerintem csinálok, ha lesz rá lehetőségem.


Az anya:

[link]


[link]


És a nyakörv milyen legyen? Sima szövet, vagy bőr? Melyik a jobb?

2011. márc. 22. 17:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő egyformán jó, bár a bőr strapabíróbb.
2011. márc. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xnorkax ***** válasza:

Nagyon aranyos a kutyusod. :)

Én szövet nyakörvet és szövetpórázt ajánlanék. Hámot nem, szerintem felesleges. Maximum ha felnőtt korában (egy éves kora után) bicikli mellett szeretnéd futtatni.

Viszont ha tudsz rá szánni plusz pár ezer forintot én bőrpórázt ajánlanék neked. Nyakörvet még nem, mert úgyis kinövi. A bőrpóráz nagyon időtálló, nem szakad el, kényelmesebb a fogása. Az enyém már vagy 5 kutyát túl élt, mivel a papám is ezt használta. :)

2011. márc. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most jut eszembe, hogy póráz van, egy bőr fogású, láncpóráz, még az előző kutyusomé volt. Köszönöm a válaszokat, akkor még nyakörvet veszek neki:)
2011. márc. 22. 19:06
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia nekem is boxerem van. Én momentán egysoros folyto nyakörvel illetve kiképzö porázt használok. Mielöt jönének a leszolo pontok nem fojtoként használom a kutyán.
2011. márc. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!