Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszi meg a kutyakakit,...

Miért eszi meg a kutyakakit, és hogy lehet erről leszoktatni? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos miniatűr bullterrierem, és mikor sétálni megyünk, elég gyakran akarja megenni más kutyák kakiját. Ha este megyünk sétálni, és gyér a közvilágítás, sikerül is neki (próbálok odafigyelni, de van, hogy pillanatok műve az egész, esélyem sincs elrántani onnan...), ma pl. 2 kutyakakit, meg egy részeg hányását szedtem ki a szájából (inkább kiszedem, amennyit tudok, minthogy valami betegséget összeszedjen ezekből!)

Ennek mi az oka? Kinövi? Mit tehetnék, hogy minél előbb leszokjon erről az undorító és veszélyes szokásáról? :(


2011. márc. 22. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:

az én westiem a saját kakiját eszi meg sajnos...

nekem az állatorvosom azt tanácsolta fújjam be neki a kakiját valami büdös kölnivel ami neki is kellemetlen és leszokik róla

2011. márc. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ez jó lenne, csak nem tudom befújni az összes kutyakakit az utcán :D:D Meg ha a sajátját enné meg, nem is aggódék annyira, mert abból már nem tud elkapni semmi olyan betegséget, ami neki nincs. Viszont ha megeszi egy férges kutya kakiját, az igencsak probléma...:(
2011. márc. 22. 20:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki.

Az én staffom az emberszarért van oda :(

És mivel sok hajléktalan telepedett be a parkba ahová járunk sétálni, így talál bőven.

2011. márc. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez valószínű, hogy egy rossz szokás, bár nem megfelelő táplálkozás esetén hiánybetegségek (Ha nem jó minőségű kutyaeledelt vagy változatos, tápanyagban gazdag házikosztot, hanem pl. olcsó konzervet vagy gyenge minőségű kutyatápot, esetleg ételmaradékot, akkor valószínűleg valamilyen vitamin- vagy ásványianyag hiánya van.) első tünete is lehet. Betegségek közül a férgesség jön szóba a fenti esetben, melynek kockázatát szigorúan betartott, 2-3 havonta elvégzett féreghajtással minimalizálni lehet.
2011. márc. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem értek egyet az előttem szólóval, semmi okod nincs hiánybetegségre gyanakodni. A bélrendszer minden emészthetőt, felhasználhatót elhasznál, raktároz, és csak a hasznosíthatatlant adja ki. Miért is enné meg a hasznosíthatatlan salakanyagot, ha hiánybetegsége van? Egyszerűen rossz szokás, az én kutyámak is volt, kutyakiképzésen hamar leszoktattuk róla.

Mindig szólj rá, és rántsd el onnan, ha meg akarja enni, majd dicsérd meg, ha továbbidult. Akkor is dicsérd meg, ha elment mellette úgy, hogy nem akarta megenni.

2011. márc. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát az a helyzet, hogy versenykutya tápot kap, amit nem is lehet boltban venni csak úgy, hanem úgy kell rendelni. Szóval abból tuti megkap mindent...Nem tudom, akkor csak a rossz szokás lehet. Remélem hamar ki tudom nevelni belőle :S
2011. márc. 22. 22:21
 7/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
70%

Ezt hívják perverz étvágy-nak.


Ne könnyű leszoktatni róla.

Talán ha valami zörgő-csörgős cuccot odavágsz neki, pont akkor amikor fel akar ilyesmit zabálni.


Nekem is volt egy ilyen kutyám.

Ilyenkor mindent hozzá vagdostam, hogy kizökkentsem.


Java részt leszokott róla, de nem teljesen.

2011. márc. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt a viselkedést bélsárfalásnak (coprophagia) nevezik. Több magyarázat is van erre a szokásra. Elképzelhető, hogy a kutya K-vitamin-, illetve bizonyos B-vitamin-hiányban szenved, amelyet a bélben lévő baktériumok termelnek. Azonban ez a viselkedés szokássá is alakulhat, s főleg olyan kutyáknál terjed el, amelyeket nem higiéniás helyen tartottak. Takarítsunk minél előbb, hogy az ürülékfogyasztás lehetőségét csökkentsük. Nagyon súlyos esetben az állatorvos felírhat egy Cythiomate nevű készítményt, amelytől az ürülék elfogyasztását követően a kutya nagyon rosszul érzi magát

[link]

2011. márc. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!