Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Műtötték a kutyádat méhgyullad...

Műtötték a kutyádat méhgyulladással? Milyen gyorsan/könnyen épült fel belőle, és mennyibe kerül a műtét?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 10:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az első hét volt nehéz, amikor még antibiotikumot kellett szednie, mert az Augmentin eléggé kicsinálta, nem volt étvágya tőle. De ő egy idős kutyus, és néhány napig még infúzióra is kellett hordani. Mihelyst a kúrának vége lett, olyan volt, mint új korában.


56 kg volt a műtét időpontjában, és így antibiotikumostól, gallérostól, infúziódtól, fájdalomcsillapítóstól gyógytápostól a 90 ezret súrolta a műtét teljes költsége. De ez csak a hatalmas súlya és a rossz fizikai állapota miatt volt ennyire sok.

2011. márc. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Anyósom rotijának 10 évesen egy tüzelés után gyulladt be a méhe. Sokáig nem vitték orvoshoz, mert nem tudták, mi a baja. Mikor megláttuk mennyire szenved, beraktuk a kocsiba és elvittük orvoshoz. Ott azt mondták, hogy előbb kellett volna elkezdeni a kezelést és lehet, hogy nem éli túl. Először egy hétig gyógyszerezték és infúziót is kapott, hogy egyáltalán műthető legyen. Mikor kicsit jobban lett, kivették a méhét. 1 hét után varrat szedés. Rá egy hétre már teljesen jól volt. Kb.: 180.000 Ft lett a vége, de ez a környék legdrágább kisállat ambulanciája volt. Itt dolgoznak a legjobb orvosok. Gondolom más állatorvos negyed részét kérte volna el, de mi csak bennük bízunk. Kisebb testű kutyánál ez természetesen kevesebb pénzbe kerül.
2011. márc. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én barom először kikezeltettem belőle és csak 1 hónappal utána lett ivartalanítva.

Rögtön ki kellett volna pakoltatni. A sok injekciótól egy marha nagy púp lett a hátán, amit szintén fel kellett vágni.

Méhgyula és púp kezelése: 60 000, ivartalanítás 26 000 Ft.


és ha belegondolok hogy mindez a hülye állatorvos miatt, aki nem mondta hogy a magzatelhajtó injekció az esetek jó nagy többségében méhgyulladást okoz ... akkor rögtön javasolni kellett volna az ivartalanítást.


Azóta máshoz járunk.

2011. márc. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Bozsikrisz ***** válasza:

Tüzelés és magzatelhajtó...

Jól sejtem, hogy azoknál a kutyáknál valószínűbb a méhgyulladás, akik tüzelnek?


Azért kérdezem, mert nemrég kiderült, hogy a most 4 éves kutyámnak -2 éve ivartalanították- csak a petefészkeit vették ki, és a méhét nem... Hülye voltam, hogy nem kérdeztem rá, de most már mindegy. Pedig a tüzelések mellett ez volt a másik, amit szerettem volna kivédeni.

És milyen tünetei vannak a méhgyulladásnak?

2011. márc. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Igen, elvileg a tüzeléssel függ össze. Mert olyankor megemelkedik a progeszteron szint, ami egy bevonatot képez a méhen annak érdekében, hogy a magzatok meg tudjanak tapadni. Viszont ezen a bevonaton mindenféle baktériumok is kiválóan meg tudnak tapadni, ez okozza a gyulladást, sőt sokszor a cisztásodást is.


Nekem azt magyarázta a doki, hogy kutyáknál ha ép és egészséges a méh (nincs nyoma cisztának, gyulladásnak, sérülésnek) akkor nem szokták kivenni, mert van egy tartófunkciója, és ha kiveszik ritkán előfordul, hogy megereszkedik a hugyjólyag és inkontinenciát okoz.


De nekem azt mondta, hogyha nincs vele baj, akkor nem szokta kivenni, és pont emiatt a cicámét sem vette ki, merthogy a méh problémáknak a hormonokhoz van köze általában.


Ugyanakkor meg volt itt egyik nap valaki, akinek az ivartalanított szukájának volt méhgyulladása, pedig petefészkei már rég nincsenek.

2011. márc. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Levertség, hányás, gennyes váladék ürülése a pérájánál, sok vizet iszik, láz.

Nyomásra érzékeny has - persze ne te nyomkodd, majd a doki.

Nagyon nagy baromság ez a fél-ivartalanítás, az orvosnak kellene elvenni a diplomáját, aki ilyet csinál :(


Elöző

2011. márc. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
* 11:22-es előző
2011. márc. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A tünetek: gennyes, véres hüvelyváladék, láz.

De ha azt látod, hogy a kan kutyák rá vannak kattanva, mintha tüzelne, az is lehet első jel.


Sajnos ahol a hüvely elzáródik a gennytől, ott csak a lázból lehet észrevenni, esetleg étvágytalanságból. Ezt nehéz észre venni, és ebbe szoktak belehalni, mert feltelik gennyel és nem veszed észre, hogy ürül, aztán ha megreped a méh, akkor már műtéttel is nehezen menthető.

2011. márc. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Az én kutyusom is idős,ráadásul nagytestű,és egyéb betegségei vannak,és most nem tudom mivel ölöm meg,ha megműttetem(kegyetlen elgondolni,hogy a műtőasztalon,nélkülem haljon meg,úgy,hogy a utolsó pillanatban a dokik voltak csak körülötte,basszus)vagy ha nem műttetem(nyitott a méhe,tehát amikor a genny mutatkozik,az ki is ürül,a kedve és az étvágya jó,de nem tudhatom ez mikor vált át valami szörnyűségbe...
2011. márc. 23. 14:11
 10/15 anonim ***** válasza:
HA nem műtteted meg, akkor minden esélyt elveszel előle.... Nincs veszteni valód: dupla vagy semmi....
2011. márc. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!