Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rám bíztak egy kutyát. A...

Rám bíztak egy kutyát. A problémám hogy megbízhatatlan, ok nélkül agresszív, minden előzmény nélkül harap. Le lehet-e leszoktatni?! Rossz körülmények vagy esetleg idegrendszeri probléma okozhatja? Várom segítségeteket.

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 14:42
 1/3 anonim válasza:
Szülés elött állsz v. csak rossz témakört választottál próbáld meg az állatok kategóriát.
2011. márc. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ninna ♥ ***** válasza:
Lehet idegrendszeri probléma is, valami mélyen hagyott seb, rossz bánásmód, szinte akármi. Mennyi ideig bízták rád a kutyust? Ha csak pár napra, akkor én nem tennék semmi különösebbet, enni adnék neki, és távolságtartó lennék vele. Ha pedig több időre, akkor vedd fel a kapcsolatot egy kutyakiképzővel, aki agresszív kutyusokkal foglalkozik, ő tuti tanácsot fog tudni neked adni, ha ismer minden körülményt. Én sajnos így ennyi körülményre nem merek neked semmit tanácsolni, nem tudom hány éves vagy, hány éves a kutya, milyen fajta, milyen körülmények között vagytok most/élt a kutya, stb. Rengeteg dolog befolyásolhatja azt, hogy hogyan járj el.
2011. márc. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet idegrendszeri probléma is, de okozhatja a teljesen új szituáció is, ami bizonytalanságból indított agressziv magatartást okozhat.

Jó lenne tudni a fajtáját, korát. Ismert már előtte is a kutya? Foglalkoztál vele mielőtt hozzád került? Meddig lesz nálad?

Ha rövid ideig, akkor azt ajánlom, hogy hagyd őt közeledni. Ne vegyél róla tudomást, amíg ő nem keresi a társaságod. Mindig legyen zsebben jutalomfalat. Ha odamegy dobj neki egyet és fordulj el tőle.

2011. márc. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!