Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Talált élelem megtagadása...

Talált élelem megtagadása elektromos nyakörv segítségével?

Figyelt kérdés

Nem használok elektromos nyakörvet, nem is szeretnék, de ha a kutyám valahol ennivalót talál, akkor sem tudom elvenni tőle, ha pórázon van, nemhogy anélkül.

Ezen kívül nagyon engedelmes, de erről nem tudom leszoktatni.

Ismerőstől kérnék kölcsön elektromos nyakörvet, néhányszor gyakorolnánk vele az élelemmegtagadást.

Szerintetek ez állatkínzás lenne?

A legjobbat akarom neki, félek, hogy egyszer megmérgezik.


2011. márc. 23. 17:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó kezekben, normálisan használva hasznos az elektromos nyakörv, ám a kutya nem hülye, és tudja mikor van kontroll alatt és mikor nincs. Nagyon sokáig kéne használnod, napi szinten, h a kutyának természetes legyen a jó viselkedés - és ne az h felvesz valamit a földről. Néhányszori használat arra lesz elég h megtanulja, h ha az e-nyakörv van rajta akkor jól kell viselkednie. Ennyi.
2011. márc. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem állatkínzás. De hogy gondoltad? Ha te nem tudod elvenni akkor az áramütés el tudja? Mi van ha csak megijed, de közben ugyanúgy lenyeli? Vagy eleve akkor akarod amikor még csak készül felszedni? Ha működik akkor szerintem nagyon jó ötlet.
2011. márc. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Kutyasuliban, oktató segítségével gyakorolnánk.

Nem mindennapos, hogy felszed valamit, csak pár naponta történik meg.

2011. márc. 23. 17:29
 4/19 A kérdező kommentje:

Majd megkérdezem az oktatót, hogy pontosan hogy csináljam, vagy megkérem, hogy csinálja ő.

Persze ha megijed de ugyanúgy lenyeli, akkor hanyagolom inkább, de ha kiköpi emiatt, akkor használom még...

Egyébként abszolút nem ijedős kutya, szinte semmitől sem fél.

2011. márc. 23. 17:30
 5/19 Ninna ♥ ***** válasza:
35%
Szerintem hagyd az elektromos nyakörvet, a kutyaiskolánkban egy gazda teljesen elkeseredetten jött hozzánk segítségért, hogy kiképző segítségével az elektromos nyakörv használata tönkretette a kutyáját, egy félős idegroncs lett. Több havi huza-vona, gyakorlás után a kutya visszaállt a régibe, és elkezdtük egy másik módszerrel tanítani, 2 hét alatt sikert hozott, leszokott véglegesen róla. Menj el pozitív megerősítéses, klikkeres, tükörmódszeres iskolába (pl. Népszigeti, Őrmezői) és iratkozz be egy engedelmességi tanfolyamra, ott tanuljátok majd a megtagadást is, az nagyon hasznos módszer lesz, be fog nálatok válni. Ahhoz, meg hogy nagyon engedelmes, de nem tudod tőle az ennivalót elvenni, nem fűznék hozzá semmit. Szerintem nem ártana nektek egy alapfokú tanfolyam, hidd el, a végére álomkutyád lesz :) Az elektromos nyakörvet meg felejtsd el. Az tipikus gyenge kezű gazdiknak a kedvence, te ne legyél az.
2011. márc. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

Hagyd a francba, lehet ezt egyszerűbben is. Először otthon, kontrolált környezetben gyakorold a kaja megtagadást. Úgy kezd, hogy a kutya nem túl éhes, és a megtagadni való élelem nem olyan csábító. Ha mindenre megy, akkor eleinte száraz kenyérrel gyakorold. Aztán fokozatosan fejlesztd fel odáig, hogy már a csirkecombot sem veszi fel éhesen sem.


Ha idáig eljutottál otthon, akkor jöhet a kint pórázon. Fontos, hogy teremts kontrollált környezetet. Azaz menj ki séta előtt, és tedd le a csalit, így fel fogsz tudni készülni a helyzetre. Ha rámozdul, erélyes tiltás, ha elmegy mellette, akkor jutalom. Kint lépj vissza a legelejére, azaz jól lakott kutya, nem túl finom kaja, és odakint is fokozatosan juss el odáig, hogy az éhes kutya a nagyon fincsi kaját se vegye fel.


Ha már így is jók vagytok, akkor kezdődik a legkeményebb dió, kint póráz nélkül. Itt megintcsak lépj vissza a elejére. Jól lakott kutya, nem túl fini kaja.


Ezzel a módszerrel garantált a siker, bár tény, hogy melósabb, mint az elektromos nyakörv. Viszont itt a te saját hatalmadnál fogva veszed rá valamire a kutyát, ami pozitív hatással lesz a viselkedésére minden más területen is.

2011. márc. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ilyen esetnél én is feleslegesnek találom az elektromost.Szerintem egyszerűbb lenne neki megtanítani az eresztést , vagy egy tiltószót amire befejez bármilyen cselekvést és ezekhez nem kell elektromos.Egyáltalán nem vagyok ellenzője ennek az ezköznek , de feleslegesen ne használjátok.
2011. márc. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ninna, tükörmódszeres suliba járunk, alapfokú engedelmességi vizsga megvan, most csináljuk a középfokot.

A kutya sajnos nagyon kajás, jól motiválható, de ha kaját talál az úton, olyan mintha az élete múlna rajta. Beagle egyébként, és nem elhízott, mint a többi, hanem szép vékony.

Ha kaját talál, egyben lenyeli, időm sincs elvenni tőle.

Egyébként a behívás tökéletes, kivéve ha kaját talál, az összes parancsszó oké, póráz nélküli séta van, amikor nincsenek autók a közelben, és mindig a közelemben van, ő kezdeményezi a szemkontaktust.

A ráordítós, félrerántós módszer nem működik nála.

De akkor még próbálkozom.

2011. márc. 23. 21:57
 9/19 anonim ***** válasza:
Kérj nyugodtan tanácsot az oktatóktól! Enikő is megmutatja szívesen, hogy hogyan kell, de ha egy pasit kérsz meg, mondjuk Janit, vagy Sz. Gábort, akkor ők tutira megtanítanak úgy rászólni, hogy hasson is :)
2011. márc. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Ha végső esetben elektromos nyakörvet használsz akkor társíts hozzá egy bizonyos hangot is.


Lehet az fúj vagy akármilyen szó, de erélyes legyen.


Mielőtt működésbe hozod az elektromos nyakörvet akkor szólj rá előtte.


A végeredmény az lesz, hogy a kutyád nem fogja megvárni a nyakörv hatását, inkább a szóra hallgat.

2011. márc. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!