Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes testű kutyának körömvá...

Közepes testű kutyának körömvágás milyen gyakran, és otthon vagy szakember segítségével?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a kutyus kinti, nem szükséges neki. A viszont szobakutya, rendszeresen ellenőrizni kell neki. meg tudod Te is csinálni, csak óvatosan, mert a körömben egy ér megy..ha túl közel vágod, belevághatsz, és vézezhetsz. Világos karmúaknál látni,meddig megy, sötéteknél óvatosan. Ha félsz, inkább vágasd le állatorvossal vagy kozmetikussal. De találsz róla képet a neten biztosan.
2011. máj. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem tudom megmondani milyen gyakran de ránézésre látni hogy hosszú vagy sem. én nem vágnám otthon, főleg ha nem kis termetű a kutya, az a vágó amit én vettem ránézésre sem tudja elvágni a karmát és félő hogy a kutya félrerántja a lábát és kárt teszel benne. vidd inkább szakemberhez
2011. máj. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ha eleget mozog akkor szükségtelen.

Ha pedig szükséges,akkor nem mozog eleget.

Hacsak nem 15 éves.

2011. máj. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ott a pont az előzőnél! Kiváló mérce ez, a rendszeresen mozgatott aktív kutyának kopnak a körmei.
2011. máj. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Rendesen mozog, de látszik, hogy úgymond hova helyezi a testsúlyát. A két középső körmét nem kell vágni, kopik, rövid, de a két szélső nagy. Ja, és az 5. is, mert az nem érintkezik a földdel.

És a kérdés nem az volt, mozgatom-e. Szerintem napi 3-4 óra mozgás elég kell, hogy legyen...

2011. máj. 5. 18:48
 6/7 Akiteki ***** válasza:
Akkor kell vágni, ha látod hogy túl hosszú. Lehet kapni kutyaköröm vágó ollót, azzal otthon is biztonságosan le tudod vágni. Vigyázz, hogy csak a végét vágd le, az élő részbe ne vágj bele, mert csúnyán tud vérezni.
2011. máj. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Otthon is lehet vágni, DE csakis erre való ollóval, nekem ilyen van: [link]


Ez azért jó, mert nem tördeli szét a körmüket, mint akármilyen másik olló.


Ha vannak fekete körmei a kutyusnak, akkor a rózsaszín körmökhöz kell viszonyítani, h mennyit kell neki vágni belőle. Ha ficánkol közben, fegyelmezd, majd ha jól tűrt 2-3 nyisszantást, jutalmazd meg mondjuk jutalomfalatkákkal :) Én is ezt csinálom, és úgy hagyja magát a kutya, mint egy kis angyal :)

2011. júl. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!