Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Álvemhesség! - Milyen fajta...

Álvemhesség! - Milyen fajta otthoni gyógymódok vannak erre?

Figyelt kérdés
A kutyám álvemhes, erre a napokban jöttem rá. (duzzadt emlők, tej szivárog belőle, furcsa viselkedés, nyüszítés, "fészek"-rakás, stb...) Csak 1 hét mulva tudom elvinni állatorvoshoz. Azt szeretném tudni, hogy van e valami ideiglenes otthoni kezelési módszer. Fájdalmai vannak, gondolom a begyulladt cicijeitől... :( Illetve jólenne ha leirnátok a ti kutyátok volt e álvemhes és hogyan kezelték ki. Drága "mulatság"? Mert jelenleg nemállunk jól anyagilag :/
2011. márc. 23. 17:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Hagyjátok, kezeljétek kicsit ridegebben, ne babusgassátok. Vegyétek el a "babáit". Az emlőit lehet borogatni. De ennyire "előrehaladott" (értsd: már tej is szivárog stb) állapotnál elkerülhetetlen a gyógyszeres kezelés. 8-10 körül nyugodtan számolhatsz. (megjegyzendő, ennek a duplájából már ivartalanítani lehetett volna előbb minthogy ez bekövetkezik...)
2011. márc. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Ivartalanítás!!!
2011. márc. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Rakj a cicijére borogatást. A játékait, dolgait vedd el tőle, adj neki kevesebb enni, ne babusgasd. Én ezeket olvastam.

Az egyetlen végleges megoldás az ivartalanités ami elég drága lehet, attól függően, hogy ki csinálja és mekkora a kutya. Viszont vannak ivartalanítási akciók minden évben! Ha jót akarsz magadnak meg a kutyának akkor ivartalanitod, mert csak szenvedni fog, és a sok kezelés végül sokkal többe kerül mint az egyszeri ivartalanitás. Vigyázz! Ha kölykei lesznek akkor sem múlik el, legközelebb ugyanúgy lehet álvemhes.

2011. márc. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
már 8 éves és már 1x voltak kölykei (kb. 2-3 éves korában) érdemes még mindig ivartalanítani? vagy nincs késő már?
2011. márc. 23. 17:49
 5/16 A kérdező kommentje:
ja és egy amerikai pitbull terrierről van szó.
2011. márc. 23. 17:51
 6/16 Ninna ♥ ***** válasza:
85%
8 évesen már nagyobb a kockázat a kora miatt, de szerintem komplikáció nélkül, ha normális orvos, jó műszerekkel, felszereltséggel műti, akkor semmi baj nem lesz, elvégezhető a műtét. Az alomszám nem számít, hogy hányszor szült,ezt a műtétet 10almos és 0almos kutyán is el lehet végeztetni.
2011. márc. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem késő. Mivel kiveszik a méhét jó esetben így nem lesz mi gondot okozzon.
2011. márc. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
8 évesen még egyáltalán nem késő. Középkorú kutya. Az sokkal nagyobb probléma h a kor előrehaladtával 10-12 évesen pl. gennyes méhgyulladást kap - abba könnyen belehalhat, pedig egy egyszerű ivartalanítással megelőzhető lett volna.....
2011. márc. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
és cakompakk mennyibe jön ennek a problémának a kezelése ivartalanitással együtt? :/ tudom hogy a kutya egézsgége a lényeg és mindegy mennyibe kerül, én bármennyit költenék rá, csak sajnos nem én döntök ezekben a dolgokban hanem a szüleim ...
2011. márc. 23. 18:12
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A Zöld Zebra Állatvédő Egyesület szokott ivartalanítási akciókat szervezni,náluk kéne érdeklődnöd.

Az országban több helyen is csinálják ezt a műtétet.

Az álvemhességre hajlamos kutya hajlamosabb a különféle "nőgyógyászati"rákokra,mint társai.

És még tényleg ott a méhgyulladás lehetősége,amint fentebb írták.

2011. márc. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!