Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Álvemhesség! - Milyen fajta...

Álvemhesség! - Milyen fajta otthoni gyógymódok vannak erre?

Figyelt kérdés
A kutyám álvemhes, erre a napokban jöttem rá. (duzzadt emlők, tej szivárog belőle, furcsa viselkedés, nyüszítés, "fészek"-rakás, stb...) Csak 1 hét mulva tudom elvinni állatorvoshoz. Azt szeretném tudni, hogy van e valami ideiglenes otthoni kezelési módszer. Fájdalmai vannak, gondolom a begyulladt cicijeitől... :( Illetve jólenne ha leirnátok a ti kutyátok volt e álvemhes és hogyan kezelték ki. Drága "mulatság"? Mert jelenleg nemállunk jól anyagilag :/
2011. márc. 23. 17:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nekem az 5 éves labarador szukám volt álvemhes, még nem is olyan régen. Mivel kinti kutya, ezért a tejet nem láttam, de egy gödörben feküdt a játékaival egész nap.Na aztán egyszer kifigyeltük, és elvettük a játékokat. Azóta úgy elfelejtette őket, és helyre jött
2011. márc. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az álvemhesség ha van, akkor lesz is minden tüzeléskor.

A kutya pedig addig tüzel, amíg él. A sok álvemhesség miatt méhgyulladás lesz, sőt el is rákosodhat.

Most ivartalaníts inkább, mint néhány év múlva, ha már a rák is jelen lesz!

2011. márc. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
0%

Szia!

Olvastam a többiek hozzászólásait,elég félelmetesek. nekem 3 szukám van.Az én kutyámnak is volt álvemhessége.Általában lezajlik gond nélkül,egyszer csak " megszül"(úgy csinál).Utána vedd el tőle a gyerekeket (ilyenkor összeszednek mindent kölyök gyanánt),és 1-2 hét alatt rendbejön.Ha nem lázasodik be utána,akkor nem kell semmit csinálni.Ja.és nem jár együtt minden tüzelés álvemhességgel.Nálam is csak egyszer fordult elő,és nem voltak mindig fedeztetve.Nem feltétlenül kell rögtön műtőasztalra pakolni,várd meg az egész végét.

2011. márc. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

".Nem feltétlenül kell rögtön műtőasztalra pakolni,várd meg az egész végét."


Ja, az elrákosodást!

Egyébként minek is kell elletni? Amikor kutyák százezrei pusztulnak el nyomorultul, akik senkinek sem kellenek, mert mindig van szaporító?

Vajon ki tudja, hány kutya él az országban?

NEM KELL ELLETNI, IVARTALANÍTTATNI KELL!

2011. márc. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az én kutyám a 4. tüzelése után lett álvemhes, neki is szivárgott a tej az emlőiből, és állandóan vackolt a pokrócok közé:(

Kb. 6 hét után múltak el a tünetek, azonnal vittem ivartalaníttatni. Az álvemhességet csak szteroidokkal tudják kezelni, ami egyrészt drága, másrészt nem tesz jót a szervezetnek.

És szerintem akkor már nem sokat számít, hogy 3, vagy 5 hétig tartanak a tünetek.


De mindenképp megéri az ivartalanítást megcsináltatni, mert az esetek 99%-ban azok a szuka kutyák, akik álvemhesek voltak, nagy valószínűséggel minden tüzelés után álvemhesek lesznek.

És ez sajnos méhgyulladáshoz vezethet, az emlőkben maradt tejtől pedig rák is kialakulhat.

Lehet, hogy soha semmi baja nem lesz, de szerintem jobb nem kockáztatni.

2011. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is álvemhes volt,állandóan a bebújt a szekrénybe és plüss állatokat vett magához,neki is volt teje.Szerencsére a mamámnak ponnt születek kismacskái és a tacsim befogadta és sajátjaként neveli és szoptatja.
2011. márc. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!