Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle? Miért jó? Stb.

Beagle? Miért jó? Stb.

Figyelt kérdés
Akinek van vagy volt beagleja, azzal szívesen beszélgetnék, mert nyáron én is szeretnék egyet.
2011. márc. 23. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért szeretik mert panelbe is nagyon jó kutya mert nem nagy de nagyon-nagy a mozgás igényük imádnak futkosni játszani erdőkbe sétálni ő egy olyan kutya aki nem fárad le 1órás séta után és ül le vagy vonszolni kénne de ha kell akkor viszont nyugton is tud maradni! Rendkívül értelmesek.
2011. márc. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az első vagyok!Elfelejtetem írni hogy Nemtudom mire vagy pontosan kíváncsi de kérdez és válaszolok!
2011. márc. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
pl. a szőrével ugye nem kell sokat foglalkozni. mikorra éri el a teljes nagyságát? télen tartható kint? napi 1óra séta elég neki? beteges kutya? mennyit kell vele foglalkozni? ennyii. elvileg. kööszi. *-*
2011. márc. 23. 18:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok!A szőrével nem nagyon kell foglalkozni mert rövid szőre de egész évben hullik főlleg ha lakásban van tartva. Napi 1órás séta hát szerintem jobb lenne 1,5óra(attól függ hol tartod),kinnt télen a rövid szőre miatt fázna, de sokan tartják kinn.Sokat kell vele játszani tanítani és mivel vadászkutya ahogy írtam erdőbe sétálni.Nem beteges de vigyázni kell hogy ne hízzon el mert árt a gerincének és elustul. Teljes nagyságát kb. 1 vagy 1,5 éves korába éri el.
2011. márc. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

pl. a szőrével ugye nem kell sokat foglalkozni.

De kell, mert nagyon hullik. Mi furminatort használunk rajta, és így is tiszta kutyaszőr minden.

mikorra éri el a teljes nagyságát?

A magasságát az enyém 7-8 hónapos korában, a szélességét 1 év körül.

télen tartható kint?

Nem, mert rövid szőrű és csupasz a hasa. Az enyém télen bent alszik, és a nap nagy részében bent van.

napi 1óra séta elég neki?

Határozottan nem. Az enyém kerti kutya, mégis muszáj vele sétálnom napi 2-3, néha 4 órát, különben itthon vezeti le az energiáit.

beteges kutya?

Nem. De könnyen elhízhat.

mennyit kell vele foglalkozni?

Nagyon sokat, az enyémmel a napi 2-3 óra séta mellett van itthon még minimum 1 óra játék, tanítás.

Ezen kívül nagyon makacsak, eszméletlen nehezen nevelhetőek, első kutyának semmiképp nem ajánlott. Tapasztaltabbaknak is csak kutyasulival.

2011. márc. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 nory0722 ***** válasza:

Az én beagle-m immár 3,5 éves kan. Nagyon jó kutya,keveset vedlik(kefét és gumikefét használok egy héten egyszer). Ha bent tartod,sokat kell fürdetni,mivel vadászkutya révén mindenbe belefekszik(döglött béka,lócitrom...stb). Könnyen tanul,de nem mindig tartja be a szabályokat. Szereti a hasát,ezért kis kajával bármire meg tudod tanítani,viszont könnyen hízik. Sok mozgás kell neki(mi naponta 1órát biciklizünk,sétálunk,erdőkbe járunk + itthon fél órát-1 órát játszunk) Neki ez elég,mivel van mellette még egy kutya. 1. kutyának nem ajánlom, következetesség kell hozzá. Makacs,erős akaratú és mindig keresi a 'kiskaput'. Korai szocializáció mellett gyerekek és más kutyák mellé ajánlom,mivel akár a fülét is cibálhatják,sose kapna oda.


Összességében ha naponta 2órát játszol,sétálsz vele és tanítod,akkor jó kutya lesz. Kertbe való,nem házba,mivel szeret szaglászni és nagy a mozgásigénye. Méretét 1-1,5 éves korára éri el. Télen nem igazán tartható kint,de az sem jó,ha éjszaka beviszed,nappal meg kint van,mert a hőmérséklet különbség miatt könnyen megfázik. Nekünk télen kint vannak úgy,hogy az óljuk szigetelt,télen kutyaajtó van feltéve és a 2kutya 1ólban alszik,így egymást is melegítik. Nappal ha nagyon hideg van,pólót,pulcsit adok rájuk,és így jól elvannak. Ajánlom,hogy legalább egy macskát szerezz be mellé,mert ha nincs mellette egyfolytában valaki/valami,akkor szökős. Nagyon társasági kutya,szereti az ember,más állatok közelségét.


Erdőben csak akkor engedd el,ha megfelelően ki van képezve(én már futottam utána párszor),erre legjobb az elektromos nyakörv(vadászkutyáknál ezt alkalmazzák). Vagy az is megoldás,ha nem engeded mondjuk 10-20 méternél messzebb magadtól és gyakran odahívod,megjutalmazod. Ha már erősen a földet pásztázza,össze-vissza szaglászik,akkor baj van,mert szagot fogott és akkor már hiába szólsz neki,'nem hallja'.


De egyébként tényleg nagyon okos,kedves kutyus,igaz,makacs is. Vérbeli vadászkopó!:)


[link]


[link]


Ja és még annyit,hogy könnyen hízik,DE neheze fogy le. Miénk télen felszedett 1,5-2 kg plusszt,most diétán van,2naponta 1órát intenzíven biciklizünk,vagy futunk,ezt már egy hónapja,de még mindig van rajta 1kg plussz.

2011. máj. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
kedves és játékos én nagyon szeretem
2011. máj. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!