Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle-el lehet agilityzni?

Lola477:) kérdése:

Beagle-el lehet agilityzni?

Figyelt kérdés

Azt hallottam hogy lehet és egyre jobb sikereket érnek el:)Nekem van egy 9 hónapos beagle-m el lehetne kezdeni neki járni agilityzni vagy még várjak vele? :)

Előre is köszi a válaszokat


2011. szept. 30. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:
2011. szept. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a Sheltie-mel járok.Na persze mellette engedelmes tanfolyamra is amit pont 9hónapostól lehet enyém 12.én lesz 1éves....kb.1-1,5év mire mehet versenyre addigra tanulják meg az agility alapjait.Na persze 4hónapostól 9hónaposig a kutya oviban is bele-bele tettek pár akadály pályát meg néha az engedelmesre is...hajrá.A lényeg,hogy összhangba kell lennetek,meg a beagle talán elégé önfejű.Így az én ajánlatom előbb az engedelmes aztán az agility:)
2011. szept. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a yorkimmal agilityzek:)

Minden kutyával lehet, akinek a testfelépítése lehetővé teszi, és szeret mozogni.

A beagle szerintem erre tökéletes, de gondolom ő is imád szagolni. Szóval meg kell tanulnia, hogy a pályán ne álljon meg szimatolni.

2011. szept. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg várj vele éves koráig. Nekem a Foxim 5 éves már profin csinálja. Van egy 4 hónapos Pulim neki még csak azokat az akadályokat tanítottam ahol nem kell ugrani. Az ugrásoktól még kíméld te is 1 éves koráig.
2011. szept. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet. Manapság tényleg egyre több beaglet látni versenyeken is. Az alapozást már kölyökkorban el lehet kezdeni. Csak kímélni kell még az ugrásoktól, szlalomtól, stb... amiket még nem lehet kölyökkutyával csinálni a fejlődése végett! De ebben segíteni fognak a megfelelő kutyaiskolában, és ott majd elmondják mit lehet és mit nem ;) Melyik suliba akartok majd járni ? Küldjek videókat versenyző biglikrők ?
2011. szept. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1 éves koráig ne nagyon ugráltasd. Egyébként persze, lehet, de nem mindegy, milyen a testalkata, ha nagyon erős felépítésű, akkor nem nagyon fog jeleskedni. Az enyém vékony, és nagyon ruganyos, pörgős, szóval vele szerencsém van, ő nagyon ügyes.

Egyébként itt egy lány blogja, a két beagle-jével agilityzik, versenyszerűen, itt vannak képek és videók róluk:

www.beagle-power.blogspot.com

2011. szept. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!