Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkavezérség, szabályok,...

Falkavezérség, szabályok, vagy inkább nem? Most akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Mindenkire tukmálják a Fennel szabályokat, és hogy hogy legyünk falkavezérek. Ez így rendben is van, de aki nem tartja be őket, annak is normális, szófogadó kutyája van. Nagyon sok gazdit látok, jól nevelt kutyával, aki állítom még egy könyvet sem olvasott el, nemhogy kutyás dolgok után olvasson, és nem is veri a kutyát. Nagymamám sem tartotta be a Fennel szabályokat, mégis szót fogadtak a kutyák, és Istenként tisztelték.

Akiket kérdeztem, hülyének néztek, hogy miért én megyek ki először az ajtón, miért nem kap a kutya enni, amíg én be nem fejezem, miért nincs egész nap a kutya előtt a táp stb.

Ha ez így is működik, minek ez a nagy hercehurca, hogy "Úristen, ha nem tartod be a szabályokat, idióta kutyád lesz!!"


2011. márc. 23. 18:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
A csodálatos kutyadoki nem Fennel, és nézd meg!
2011. márc. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Bányai Károly ***** válasza:
48%

69% Akkor miért ne lehetne a kutyából kiindulni? Merthogy ahhoz áll a legközelebb, nem a farkashoz. Az ember a csimpánzhoz áll legközelebb, a pszichológusok mégis az emberi viselkedést vizsgálják, nem a csimpánzét.

A természetben a farkasfalka és a kutyafalka teljesen máshogy működik. Néhány példa:

A farkasfalkába való beilleszkedés az új egyednek iszonyú nehéz, gyakran végződik halálos harccal, a kutyafalkák rövid idő alatt nagyra duzzadnak, mert a beilleszkedés könnyű.

A farkasfalka létszáma nem haladja meg a 25 körüli egyedszámot, kutyáknál ennek többszöröse.

Farkasfalkában csak az alfa pár szaporodik, a kutyafalkában nem csak.

A farkasfalka család, a kutyafalka nem, hanem alkalomszerűen verődik össze.

A farkas SOKKAL agresszívebb, mint a kutya. A kísérletek alapján, ha falkavezérséggel próbálkozol egy farkasnál, leharapja a fejed, a kutya meg behódol. Vagyis az elmélet, ami a farkasfalkából indul ki, éppen a farkasoknál nem működik...

2011. márc. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom mit erőlködsz, nincs jobb dolgod?: Ez nem egy vérre menő küzdelem. Nekem aztán tök mindegy, hogy Fennel vagy Kubinyi Enikő vagy akárki. Egyiket sem azért olvastam hogy a kutyám abból neveljem és egyiket sem istenitem. A lényeg hogy a kutyámmal normálisan tudjak együtt élni. És ez eddig mindegyik kutyámnál müködött úgy hogy én voltam a főnök és sok más problémás kutyán is is segitett az elképzelés. Ez a csaj semmi mást nem csinált, mint kitalált egy új sztorit, és a falkavezérség szót átírta következetességre. Nekem aztán tök mindegy hogy vezérség vagy következetesség, nekem ugyanazt jelenti, a kutyáimmal meg jól elvagyunk és a többi nem érdekel.
2011. márc. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
35%

"Az ember a csimpánzhoz áll legközelebb, a pszichológusok mégis az emberi viselkedést vizsgálják, nem a csimpánzét. "


Ez ebben a formában tévedés. A pszihológusok rengeteg összehasonlító kísérletet csinálnak csimpánzzal, és még durvábbat mondok, kutyával is. És mindből az emberre vonnak le következtetést.


Ajánlom neked szeretettel Miklósi Ádám, A kutya evolúciója, viselkedése és kogníciója című könyvet, rengeteg baromi érdekes kísérletről olvashatsz benne.

2011. márc. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Tyler913 ***** válasza:
100%

Szerintem nem feltetlenul csak egyetlen "igaz osveny" letezik a kutyanevelesben.Van,akinek a falkavezerseg jon be,van,aki osztonosen nevel,ahogy elottem is leirtak,sokfele modszer mukodhet,de nagyon sok minden fugg a kutya egyenisegetol,fajtajatol,nemetol,es ezer egyeb dologtol.

A nagymamas peldahoz annyit,hogy az en nagyszuleimnek is van egy kis tacskojuk,akit agyonkenyeztettek,minden letezo hibat elkovettek,amit a nevelesben el lehet,a kutya megis iranyithato,es hallgat rajuk.Lehet,hogy azert,mert kicsi,es egyertelmuek az eroviszonyok,lehet hogy azert,mert a kutya soha nem jart meg a telekhataron kivul.Ezzel csak azt akarom mondani,hogy a falkavezerseg nem fekete-feher tema,mert lehet,hogy a kutyad egy bizonyos pontig engedelmeskedik,de mondjuk a kajajat mar nem lehet elvenni tole,mert morog.Akkor most ki a falkavezer?:)

2011. márc. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
35%

Attól, hogy nem vagyunk farkasok, a kutyák falkarendszerben élnek és így is kezelnek minket. Ha pl. egy amstaffnál vagy keményebb kutyánál nem tartod be ezeket,és hagyod magad alárendelni, kiváncsi vagyok meddig marad meg a kezed...a falkavezérség arról szól, hogy a kutya felett álj, mert ha alatta álsz, az azt jelenti, hogy szinte bármit megtehet veled, és nem kell hallgatnia rád. A kérdésed alattit azzal magyaráznám, hogy vannak olyan kutyák, akik szelídebb, megadóbb természetűek, és nekik mind1, ki legyen a falkavezér, szívesen átadják a helyüket az embernek, még ha nem is tartasz be vele mindent.

De ez csak az én véleményem.

2011. márc. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
66%
Most is ugyanúgy kell nevelni a kutyát, mint régen. Csak most falkavezérségnek hívják.Ja...meg főnöknek.
2011. márc. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező:


Aki nem falkavezér, annak nincs jólnevelt kutyája. A kettő kizárja egymást. Csak akkor működik jól a gazda-kutya kapcsolat mind két félnek! ha az ember a falkavezér. Ez tény.



Bányai Károly : Mi az hogy lejárt lemez? Ostobaság. Hogy jönnek ide a farkasok? Ki mondta, hogy egy kutyát farkasnak kell kezelni?

A kutyát kutyának kell kezelni. És igen vagy a kutya a falkavezér, vagy az ember. Ez így működik!


Ja, és a kutya is falkában él, akkor is, ha a cikk szerzője marhaságokat beszél.


A kutya nem ismer olyan fogalmakat ,hogy család, és ja amúgy megsúgom, a farkas falka is egy ,,nagy család"


A kutya nem másik faj mint a farkas. Ugyanaz. Ez egy faj. Ez is tény.


A farkas: Canis lupus

A kutya Canis lupus familiaris, a farka alfaja! Egy fajnak számít, és ezt a genetika is kimondja.



,,A természetben a farkasfalka és a kutyafalka teljesen máshogy működik"


A természetben nincs olyan ,hogy kutyafalka, mert az egy háziasított alfaj.


Szerinted, a ház ló sem egy faj a vadon élő musztánggal? Pedig a otthon tartott póni másképp viselkedik mint egy vad musztáng.

Pedig mind a kettő ló!



"A farkas SOKKAL agresszívebb, mint a kutya. A kísérletek alapján, ha falkavezérséggel próbálkozol egy farkasnál, leharapja a fejed, a kutya meg behódol. Vagyis az elmélet, ami a farkasfalkából indul ki, éppen a farkasoknál nem működik..."


A farkas vadállat, és nem háziasított. A vad musztáng meg ledob a hátáról, a póni meg kieszi a kezedből a kockacukrot. Egyéb érdekes észrevétel?


Mellesleg a farkas nem harapja le a fejed, de egy vadon élő farkasnál ostobaság falkavezérséggel próbálkozni, ellenben egy farkas is lehet jó viszonyban az őt felnevelő emberekkel.



Úgy bírom az ilyen okosakat, ez második ilyen kérdés, az előzőben Millan-t osztották, itt meg Fennel-t.


Pff...de unom az ilyen embereket. Ahelyett, hogy levennék a szemellenzőjüket, és hajlandóak lennének tanulni(mert igen, még a legjobb kutyatartóra is ráfér a tanulás!) de nem inkább csak mondják a sületlenségeiket...

2011. márc. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
51%

Hű, hát Kubinyi Enikőtől is elvenném a diplomáját ezért a mondatért: "Ha a fekhelyén morog, ne nyúljunk hozzá, hanem csalogassuk le, például úgy, hogy egy falatot ledobunk elé a földre, és zárjuk ki a szobából."


Zseniális ötlet. Ha a kuty a fekhelyén morog, jutalmazzuk meg érte!

2011. márc. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
69%

Kaját adni egy kutyának amiért morog? Ez tényleg jó. Márha elakarjuk rontani szándékosan.


Egy kutya soha nem moroghat (agresszíven) a gazdájára! Nem hogy még jutalmazzuk érte...

2011. márc. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!