Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni egy idősebb...

Mit kell tudni egy idősebb kutyus gondozásáról?

Figyelt kérdés

pl mozgás terén,étrendjét összeállitani,milyen kaját érdemesebb adni neki 10 év felett,pl 12-13 évesnek



15/L


2011. márc. 24. 12:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmiesetre sem csontosat. Készíthetsz neki kondíció levest: A szárnyaslábakat hideg vízzel felöntöd, felforralod, a leves tetején lévő habot eltávolítod. Ezután már csak gyöngyözve főzd, hogy a csontokban lévő tápanyag kioldódjon. 1-1/2 órai főzés után beleteszed a zöldségeket, vegyes zöldséget, zöldpetrezselymet,kelkáposztát, vöröshagymát, egy kevés fokhagymát. Enyhén megsózod, takaréklángon 1 órán keresztül főzöd. Ha kész, leszűröd, a zöldségeket szitán áttöröd, vagy turmixgéppel pépesíted. A zöldségpörét visszateszed a levesbe, literenként 2 tojás sárgáját is beleüthetsz. Jól elkevered, és odaadod a kutyusnak.

Készíthetsz még tejfölös, tojásos főtt zúzát, tojásos tüdőt, kukorica pelyhes sertésgégét, májas túrós rizst.

Ha érdekel valamelyik recept, írj e-mailt, és leírom neked.

2011. márc. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem egy 14és fél éves kutyám van, én is 15 éves vagyok, hát ő már nem nagyon mozog, egész nap alszik, viszont ha sétalehetőség van kilátásban, egyből megelevenedik. Sajnos ez csak addig tart míg el nem indulunk és ki nem lépünk a kapun. Az étrendről annyit, hogy nagyon finnyás, elég kevés dolgot hajlandó megenni, meg persze a fogai is elég hiányosak szegénynek, már öreg. Én kutyaszalámit szoktam neki adni, azt imádja=)
2011. márc. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!