Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közbe kéne avatkoznunk, ha...

Közbe kéne avatkoznunk, ha idősebb kutyánk morog a "kicsire"?

Figyelt kérdés

7 éves kutyánk mellé került télen egy kölyök kutyus. Pár hét alatt összeszoktak, imádják egymást, ha külön külön visszük őket valahova, akkor nyüszítés van, hogy hova lett a másik (pláne a pici részéről). Jókat játszanak, elvannak, de mindkét kutyus kan. Most kezd a picúr ivaréretté válni, de még mindig tudja hogy ki az úr a háznál, viszont pár hónapja igencsak feszegeti a határokat, amit az idősebb kutyus nem visel túl jól. Eddig kisebb odamorgások, leteperések voltak, amitől a pici rögtön megadta magát, mostmár egyre nagyobbak vannak és a pici is többet kötekedik. Tervezzük a pici irvartalanítását majd, nem tudom az megoldja e a problémát (az idősebb nincs ivartalanítva).

A lényeg, hogy ha nagyobb viták vannak, akkor közbe kéne lépnünk, rászólni a nagyobbra, vagy hagyni kell hagy intézzék ezt el egymás között? Hallottam már ilyen és olyan tanácsot is, valaki azt mondta hagyni kell, valaki azt hogy rá kell szólni mielőtt komolyabban megsértené a kicsit. Amúgy ugyanolyan fajtájú kutyusokról van szó.


2011. okt. 15. 12:05
1 2
 1/18 anonim válasza:
0%

Egy öreg és egy fiatal kutyát nem szabad őssze engedni!!!

Nagy bajok forrása! Az idősebbik azt gondolja hogy a pici kutya elveheti a családban elfoglalt rangját! csak a baj származik belőle! szerintem a pici kutyát ajándékozzátok el!

2011. okt. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
30%
De semmiképen ne 2 kutya oldja meg mert ez sokáig tarthat! nekünk így pusztult el az előző kutyánk! :(
2011. okt. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

De ez agresszív viselkedés vagy csak játékos "harcolás". Mondjuk mindegy egyik be se célszerű bele avatkozni. Ha egymásnak esnek, verekednek és agresszívan, akkor a legrosszabb hogy ha közbe avatkozol ugyanis neked is sérülésed lehet másrészt semmit nem fogsz elérni. Hiszen attól még hogy rászólsz csak a saját magad részéről oldod meg a problémát. Nekem két kan kutyám van, ők játékosan szoktak harcolni, verekedni, és mindig a fiatalabb kerül alulra. Jó néha a nagy is megadja magát xD Szóval hagyd rájuk ez az ő dolguk! Had tudja a kicsi hogy hol a helye!

Nyilván nem kedveli az idősebb ha be tér egy ivar érett kan a személyes terébe.

2011. okt. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
49%

Szerintem az a legrosszabb ha nem tudják elintézni egymás között. Megölni nem fogják egymást, max. átrendeződik a rangsor szerintem.

A fontos az, hogy a kaját külön (tálba) adjátok, mert arra nagyon érzékenyek ha a másik hozzányúl.

2011. okt. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Múltkor a barátnőm kutyájának a pofájába kapott bele az én kutyám. Direkt mondtam a barátnőmnek hogy vigye arréb mert bajok lesznek, de ő hagyta mert úgy se lesz semmi. Én is hagytam az enyémet had mutassa meg hogy hol a helye. Hát meg is tette! A kutyája egyébként krónikusan megdugja az összes kutyát akivel találkozik. az összes takarót és embert! xD
2011. okt. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem az öregre kell rászólni, hanem a kicsire, hogy ne bosszantsa az öreget! A nagy csak helyreteszi, amikor a kicsi tiszteletlen. Ha a kicsi nem veszi a lapot, akkor erősebben rászól a nagy. Ha továbbra is pofátlan a kicsi, akkor akár verekedés is lehet belőle. Szóval a nagy teljesen normálisan viselkedik, a kicsit kell helyre raknotok!
2011. okt. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%
Megölni nem fogják egymást????? Hát dehogynem. Mondjuk a fajtát nem irta kérdező, de ha két domináns nagytestű fajta, akkor igenis az egyik megölheti a másikat. Amig az egyik kölyök, az idősebb nevelgeti, ezért is dörrent rá, ha a kicsi olyat csinál, ami neki nem tetszik. Amikor a fiatalabb ivarérett korba kerül, és ugyanaz a domináns jellem, akarni fogja az öreg tekintétélyét megdönteni. Ha Te vagy a főnök, akkor eltudod fojtani csirájában ezeket a próbálkozásokat, de ha már összementek leghatásosabb egy vödör vizet rájuk boritani. Ha meg nem tudsz rájuk odafigyelni, akkor külön kell tartani őket.
2011. okt. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
Ez nagyon nem jó! Nekem 4 kuvaszom van, 5 éves testvérek. De én vagyok a főnök, maximum pici morgások vannak egymás között, vagy játékos verekedések. De ha olyat látok, csak rákiáltok hogy befejezni!, mennek is a helyükre. Mindenképpen ivartalanítani kéne a kutyákat, mert a fiatal kutyád előbb utóbb átveszi a rangsorban a helyét a másik kutyádnak, akár meg is ölheti. Neked kell "szétcsapni" közöttük!
2011. okt. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Természetesen két külön tálból kapnak enni, egymástól távol, már megtanulták melyik kié, nem is esznek a másik kajájába. Fordult elő figyelmetlenségem miatt hogy a pici beleevett a nagyéba, de nem lett belőle semmi, még egy csúnya morgás sem. Hagyta az idősebb hogy mellette egyen a táljából a pici is (bár akkor még nem kezdődött ez az ivarérettség dolog). Elég birka kutyus, sosem bántott senkit. A keményebb kutyákkal nem jön csak ki (pl. rotikkal).


Konkrétan még nem verekedtek össze. Inkább csak "neki rohanás", leteperés, csúnya morgások vannak, amíg a pici hanyatt nem vágja magát. Van hogy 2 percig morog felette a nagy, meg harapdálja a nyakát (inkább csak figyelmeztető jelleggel), amíg teljesen le nem higgad a pici. Amint "elengedi" a pici játékosan ugrik a nyakába és hergeli tovább, aminek megint morgás a vége és így tovább amíg totál el nem fáradnak vagy el nem tereljük a pici figyelmét. Sokszor nem bírja a pici pörgését a nagy cérnával, ilyenkor is vicsorgás, morgás van, fokozatosan egyre durvább minél tovább hergeli, ebbe szoktunk beavatkozni, ilyenkor fárasztjuk kicsit a picit, hogy ne idegelje ki teljesen az öregebbet. Hál'isten komolyabb verekedés nem volt, csak ilyenek... féltékenységi jelenetek, egyebek. Ezalatt pl azt értem, hogy ha a pici örülni mer annak hogy hazaértünk és őt simogatjuk meg előbb, akkor a nagy megint neki megy és "lemorogja a földre", vagy néha arra is ugrik, ha elveszi a játékát, míg máskor baromira nem érdekli. Ilyenek. Csak félek nehogy komolyabbra forduljon a dolog.

2011. okt. 15. 12:50
 10/18 A kérdező kommentje:

Amúgy border colliekról van szó. Olyan ötletekre voltam különösen kíváncsi, mint pl. a vödör vizet aki írta. Ezt megfogadom hogyha összeverekednének. (irtóznak a víztől mindketten)

Kicsit kételkedtünk a második kutyus befogadását illetően (szaporítótól került hozzánk ingyen, mi úgy döntöttük befogadjuk), pont a veszekedésektől féltünk, amíg ez csak ilyen figyelmeztetésként működik, addig nincs probléma, de azért tartok tőle, hogy egyszer elszakad a cérna pláne most, hogy lassan egy éves lesz a pici is, ivarérett nagy kutya és fogalmam sincs mi a teendő ha összeugranának. Egyelőre egyértelműen az öregebb az úr a háznál hiába próbálkozik a pici bármivel is.

2011. okt. 15. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!