Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy lassan 9 hónapos...

Van egy lassan 9 hónapos mopsz kan kutyusom! Tanítani szeretném erről már le késtem?

Figyelt kérdés
És ha még nem késtem le akkor hogyan kezdhetnék hozzá? alap parancsokra szeretném megtanítani pl.: ül fekszik marad pacsit. Ilyenekre hogy tudnám tanítani?
2011. márc. 24. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Sosem késő kutyát nevelni!

Az ül: Fogj meg a kezedben egy játékot vagy jutalomfalatot, amit szeret. Emeld fel, a másik kezedet tedd finoman a kutyus popsijára. aztán kezd el hátrafelé vinni a falatot, és amikor lecsücsül megjutalmazod. Ezt megcsinálod 2-3X utána hozzáteszed az ül parancsszót. Fontos hogy mielőtt a kutya feláll, akkor jutalmazd, mert ha feláll és úgy kapja meg, azt fogja hinni hogy ez a jó viselkedés. Először csak otthon, egyedül, nyugiban tanítsd, ha ott megy, lehet a szabadban is. A tanulás ne tartson tovább 5-6 percnél, még akkor fejezzétek be, amikor a kutya még nem unja.

2011. márc. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
...és a kutyus veled szemben legyen, és neki hátrafelé vidd a motivációs eszközt.
2011. márc. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is mopszom van. Nehéz őket tanítani, mert elég akaratos és szeleburdi kutyusok, én suliba vinném a helyedben. Az enyém ülni tud, de pl. visszahívásra nem reagál, szerintem ehhez suli kellett volna.
2011. márc. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat kutyaiskolába nem fogom vinni megtanulja az ül parancsot: És ez elég mert egyébként nagyon okos kutya nem kell pórázon sétáltatni mert simán jön mellettem nem zavarja semmi. még1x köszi :)
2011. márc. 24. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!