Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya tud csapatban...

Egy kutya tud csapatban harcolni egy emberrel?

Figyelt kérdés

Tudom kicsit, hülyén hangzik, de megpróbálom elmagyarázni. Tehát, ha az őrző-védő kutyám társaságában megtámadnának, akkor a kutya próbálna-e velem "szinkronban" küzdeni? Teszem azt bekeríteni az ellenfelet, vagy figyelni arra, hogy engem ne akadályozzon, stb. Jön-e ez ösztönből, tanulás kérdése, vagy egyszerűen lehetetlen?

Mielőtt bárki belém kötne, még kutyám sincs, egyszerűen csak érdekel a dolog.


2011. márc. 24. 15:23
 1/8 xnorkax ***** válasza:
Előfordulhat. Persze taktikázni nem hiszem, hogy fog, de arra biztosan ügyel, hogy téged ne bántson. Persze lehetnek véletlenek, pl. meglököd hátulról, vagy akármi és véletlenül odakap, de olyankor mással lenne elfoglalva valószínűleg.
2011. márc. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kutya megvéd támadja az ellenfelet de nem veled szinkronban, az nem lehetséges mert te nem tudsz vele szinkronban lenni, nem azt csinálod amit egy másik kutyának kellene.
2011. márc. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elképzelhető. Az biztos, hogy egy másik kutyával (a falkatársával) tud szinkronban harcolni, akkor a gazdával miért ne?
2011. márc. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minden erejével azon lenne, hogy megvédjen, gondolkodás nélkül. :)
2011. márc. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem igazán lehetséges.Olyat max meg lehet nekik tanítani hogy ha azt mondod mondjuk hogy "baltámad" akkor balról megy eki , ha azt mondod hogy "jobbtámad" (másabb hangsújjal mint az előzőt) akkor jobbről megy neki mondjuk de harc közben szinte biztosra veszem hogy nem tudod irányítani.
2011. márc. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem is arra gondolok, hogy irányítani, hanem, hogy például észreveszi, hogyha magamra vonom az ellenség figyelmét, próbál-e mögé kerülni? Nem tökéletes SWAT technikákra gondolok itt, de mégiscsak egy olyan állatról van szó ami a természetben falkában vadászik.
2011. márc. 24. 19:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg lehet tanítani, de valószínűleg kezdő gazdinak, első kutyával azért nem fog magas szinten menni. Elvégre a rendőrkutyák is tulképp ezt csinálják.
2011. márc. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

A rendőrök is a kutyáikat saját maguk mellöl "lövik" ki a cél személyre. Ha a kutya nincs akkor közvetlenül melletted mikor megtámadnak, mire észbe kap addigra le is üthetnek.


Szóval jobb, ha mellőled indul meg a kutya.

2011. márc. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!