Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tuti, hogy az a legjobb táp,...

Tuti, hogy az a legjobb táp, amiben a legtöbb fehérje van?

Figyelt kérdés

A saját kutyámnál azt tapasztaltam, hogy az Acanától pl. megy a hasa, durvák a pukik. Két zsákot végig etettem, hátha csak a váltás miatt, de nem. Előtte alacsonyabb minőséggel etettem, ott is visszagondolva az volt a helyzet, hogy az alacsonyabb fehérjetartalom mellett jobban formált, sötétebb volt a kaka. Most vettem neki RC fajtatápot, lényegesen alacsonyabb fehérjetartalommal, és ez is jobb, most hogy túl vagyunk a tápváltáson, egyre formáltabb a kaka, egyre kevesebb a puki.


Ez egyedre válogatja? Vagy lehet, hogy mégsem kell annyi fehérje?


2011. márc. 24. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden kutyának más és más. Pl te lehet, hogy rosszul leszel attól a kajától amit én meg imádok és semmi bajom sincs tőle. Ugyanúgy ebeknél is más az emésztőrendszer. Ki kell próbálni melyik jön be :) Én kutyám is Acanát eszik, néha adult dogot és néha wild prairet. Előtte kipróbáltunk több fajtát is, de egyiktől korpás volt a szőre, másiktól hasmenése volt...
2011. márc. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
a túl sok fehérje okozhat növekedési rendellenességet, hashártya gyulladást az én kutyáim 25% fölött már nem is bírják... Az Acanától pl nagyon ment a hasuk és még annó annó zsenge ifjúságomban neveltem fel rajta az egyik kutyámat...6 hónapos korától kellett kezelni allergiával és csonthártya gyulladással... csökkentett fehérje tartalmú táppal és fájdalom csillapítókkal kellett kezelni egész kölyök korában...
2011. márc. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 sors79 ***** válasza:
100%
Abszolút egyede válogatja. nekünk ilyen gondjaink a Eukanubától voltak, de ez mellékes. Van kutya, amelyiknek minden mindegy, van érzékenyebb erre, arra. Ki kell tapasztalni, de ezek szerint már te is megtetted :-)
2011. márc. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!