Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mik a legjobb fehérje források...

Mik a legjobb fehérje források egy vegetáriánus számára és miért?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy mennyire egészséges, fehérje-CH-zsír arány...!

Ha valaki a túrót említi, és eszi is, légyszi írja meg, hogy mivel :)


Köszi


2011. szept. 15. 09:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A vegetáriánus jelen esetben mit takar? Semmilyen állati eredetű? Pl. tojás, hal?
2011. szept. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 bix ***** válasza:
100%

van olyan vega akinek a túró se fér bele. én natúrban tolom elég régóta, teljesen jó fehéjeforrás. lehet egy kis vanilia aromát vagy akármit beletenni, de nekem fölösleges.


hüvelyesek is viszonylag jók, de pl tofu.

2011. szept. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jah igen,szóval eszem tejterméket, de tojást vehetjük úgy, hogy nem, mert csak rántott dolgokban és sütiben (amik most nem játszanak) eszem.
2011. szept. 15. 10:18
 4/13 A kérdező kommentje:
Halat természetesen nem, sem egyéb tengeri/vízi állatot.
2011. szept. 15. 10:19
 5/13 A kérdező kommentje:
A túró nekem magában nem annyira ízlik főleg, hogy naponta kellene enni. Szeretem gyömölcstúróként, de ugye vacsira az se jó, mert méz meg gyümölcsök vannak benne (meg egy kis tejföl).
2011. szept. 15. 10:20
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
a gombák is jók lennének abban még komlett fehérje is van se töménytelen mennyiséget kellene enni... 100gramm csiperkében kb 6gramm fehérje van és a felszívódása sem a legjobb.
2011. szept. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

szoja bab pl. ezt meglehet fozni is, s ebbol naponta tudsz a salatadhoz is keverni. Viszont szoja kockat is lehet kapni, amit a zodsegekkel egyutt tudsz megfozni, es nagyon izletesen lehet elkesziteni.

szinten a szoja babot letudod daralni is, es ezt pl. lehet akar egy sima zoldseglebe, vagy gyumolcslebe is keverni, es elfogyasztani.

A tofu szinten nagyon finom, es tobbfele keppen tudod izesiteni, hasonlokepp a turot is, hiszen lehet mezzel, tehat edesen, de lehet gy.novenyekkel is, mint a kakukkfu pl.

tehat batran kiserletezz az izesitesekkel, en igy tapasztam ki azt, hogy melyiket fogyasztom.

a tofut is olivaval es gy.novenyel izesitem, es nagyon finom, viszont egy ismerosom lekvarral es mezzel eszi.

Koriender, kapor, citromfu, kakukkfu, ezekkel probalkozz batran.

2011. szept. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Én teljes vega vagyok. Nekem a legjobban a búzahús (szejtán) jött be, mint egyik legjobb fehérjeforrás.
2011. szept. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

és olyat hol lehet kapni?


Kérdező ha a túrót nem szereted magában akkor próbáld ki a "cottage cheese" néven kapható "túrót" - a lidlben lehet kapni csökkentett zsírtartalmút, az nagyon finom, semleges ízű, brámivel ízesítheted vagy eheted magában. Én salátával összekeverem és az nagyon fini.

2011. szept. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, ez a búzahús dolog engem is érdekelne, meg egy-két jó vega recept is (ha tudtok esetleg linkelni), mert nekem a tofu pl. mindig olyan semmilyen!

Szója babot se láttam még konkrétan...hol veszed?

Köszönöm szépen mindenkinek.

A gombás hozzászólást nem nagyon értettem, hogy akkor az most szerinte jó vagy nem, mindenestre én nagyon szeretem :)

2011. szept. 15. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!