Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 15-20ezer forint környékén mi...

15-20ezer forint környékén mi a legjobb fehérje vétel?

Figyelt kérdés
2011. júl. 7. 13:42
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és mikor kell inni? azt tudom hogy edzés után, meg esetleg edzésnapom elalvás előtt egy fél adagot
2011. júl. 7. 13:42
 2/7 Zakathol ***** válasza:

Tökmindegy mikor iszod: Ez csak kaja, nem varázsszer...


Ajánlani nem tudok mit, mivel szerintem az is tökmindegy hogy milyen fehérjét veszel. Hacsak nem vagy profi sportoló (amit a kérdésed alapján nem feltételezek), nem fogsz különbséget észrevenni a különböző fehérjék között.

Ha a kajád rendben van akkor nem fog sokminden múlni a táplálékkiegészítődön...


De majd jön valaki aki ajánlani fog valamit, hogy megnyugodjon a lelked. :)

2011. júl. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a Scietec Nutrition által forgalmazott 100% whey protein professionalt iszom. Szerintem ez a legjobb termék ár/mennyiség/minőség/íz arányában.

Személy szerint én reggel ébredés után iszom zabbal keverve, illetve edzés után szőlőcukorral+még teszek hozzá BCAA-t és Glutamint.

Persze csak akkor van értelme a kiegészítőnek, ha a napi táplálkozásod rendben van.

2011. júl. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

itt nézz körül,ár/értékben minden jobb majdnem mint a scitec...

2011. júl. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15 ezer ft-ért már jó minőségű, 5 kilós fehérjét lehet kapni. külföldön:D
2011. júl. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
dögtelepről madárinfluenzás szürkemarha
2011. júl. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem mindig a márka a fontos. Már sok esetben kérdeztek hasonlókat, s a válasz mindig u.a.


Fehérje vásárláskor bizony oda kell figyelni. A beetető hangzatos reklámokat el kell felejteni! Minden esetben alaposan elolvasni a doboz hátuljára mi van íra (specifikáció). El kell döntened gyors vagy lassú felszívódásút szeretnél, tömegelés, vagy szálkásítás a cél. Netán az egészség megőrzése az elsődleges. Ezt követően amit okvetlenül figyelned kell a protein készítmény biológiai értéke, hány %-os a protein tartalom. Vannak e + hasznos alapanyagok a dobozban, mint hozzáadott BCAA, Leucin, HMB, emésztőenzim, vitamin komplex. Mennyi szénhidrátot tartalmaz. Esetleg nulla a zsír benne?! Az asszimilációért felelős pl. ecdyson-t tettek-e bele?!? Amennyire lehet kerüljük, vagy próbáljuk meg kikerülni az ASZPARTÁM, GUARGUMI és XANTÁNGUMI tartalmazókat. Végül az ára a lényeges!!


Sajnos sok esetben taktikáznak. A doboz elején nagy betükkel az van írva whey izolátum, az összetevők listáján meg kiderül egyáltalán nem ez a helyzet. A kevert fehérjék esetében reklám szövegben gyakran előtérbe helyezik a legjobb alapanyag nevét, mint whey koncentrátum, és az összetevők listáján derül ki, hogy igen van benne, talán 1%.


A natur ízű fehérjék alapanyagok. Ezekkel semmi gond nincs. Sőt ha belegondolsz, nincs semmilyen olyan felesleges anyag, ami a protein %-os értékét csökkentené. Nem mellékes az sem, hogy ezekkel az alapanyagokkal mondjuk....

Whey koncentrátum, izolátum, casein, egg albumin már is készíthetsz bármilyen arányban egy ütős kevert fehérjét, aminek a pontos arányait már is tudod, hozzá adsz 6g BCAA-at, 3-4g Leucint, HMB-ét, 5-10g arginint , s a legütősebb protein turmixod van. Alapanyagok esetében keresd a Stillmass vagy a MyProtein termékeket. Megbizható, bevizsgált áruk. Azt kapod, ami a dobozra, zacskóra, zsákra van írva.



Szerintem a lehető legütősebb készen (dizájner) whey alapú protein továbbra is HiTec Whey C6. Ezt mutatja a termék specifikációja, és az ára is. 13.700Ft.

[link]

2012. jún. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!