Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Scalibor nyakörv vagy pl....

Scalibor nyakörv vagy pl. (advocate) csepp? Vagy mindkettő?

Figyelt kérdés

5 hónapos 4 kilós hosszú szőrű terrier-nek lenne.

Egyáltalán a nyakörv jó a hosszú szőr-re?


2011. márc. 25. 12:50
 1/6 sors79 ***** válasza:
Én csepp-párti vagyok. A nyakörvek adhatnak egy olyan pluszt, hogy egy átlagos területen elkerülik őt a dögök, de egy zsúfolt, lápos erdőben semmi esélye...
2011. márc. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Másfél évig csepegtettük a hosszúszőrű kutyánkat, talán csak január-februárban nem volt benne kullancs. Túrázás után akár 30-at is kiszedtem belőle. Fél éve Scalibort használunk, azóta nem volt benne kullancs. Most jön az igazi teszt, a tavasz, túrázás... Teljes védelem nem létezik, és területtől meg kutyától is függ, hogy kinek mi válik be.
2011. márc. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ninna ♥ ***** válasza:

Nekem a nyakörv nem vált be, viszont a Frontline és az Advantix cseppek közül mind a kettő. Ha nagyon kullancsos környéken laktok, akkor érdemes beszerezni egy ultrahangos kullancsriasztót is, az én kutyámnak tökéletesen bevált, elvileg 10-11 hónapig működik, de én 6 havonta általában cserélem, mert utána már gyengébb a hatása. 3800-5000 forint között van az ára, szóval nem drágább, mint a nyakörv. Itt is tudsz olcsóbban rendelni: [link]

Én Advantix csepp mellett használom, nagyon jól bevált.

2011. márc. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az advocate csepp tökéletesen bevállt nekem, nem ment rá egy kullancs sem a kutyámra. Viszont a kettőt együtt nem szabad használni, mert károsodni fog a kutyád mája!
2011. márc. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Használtam már cseppet is és nyakörvet is, nálunk mind a kettő bevált, a cseppből a frontline-t, a nyakörvből a scalibort használtuk. De amúgy 100%-os védelem tényleg nincs, csak szerencse.
2011. márc. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Advocate csepp mellett tegnap az erdőből begyűjtöttünk egy kullancsot, már befúrta magát a bőr alá... hm . A doki szerint jó a cseppezés de kutyája válogatja melyknek mit kell adni. Hm....

Megkérdeztem a cseppet és a nyakörvet egyszerre, azt mondja a vadászok kutyái így vannak védve együtt, szóval nem gáz szerinte. Mindenki mást mond:)

2011. ápr. 3. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!