Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyjától és testvéreitől...

Anyjától és testvéreitől elszakított kölyök kutya mennyi ideig sír utánuk?

Figyelt kérdés
ma hoztuk ide, 2 hónapos de szegény egyfolytában sír és reszket, akinek volt pici kutyája mennyi idő után hagyja abba a sírást?
2011. márc. 25. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tegnap előtt kaptam kiskutyát (5 hónapos), és csak aznap "félt". Ma már harapdál engem. :)
2011. márc. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

az enyém 9hetesen lett elválasztva, és meg se nyikkant, még éjjel sem sírt... a tenyésztő megfürdette mielőtt elhoztuk, hogy ne érezze az alomszagot... nem tudom, ez használ e vagy sem...

szerintem az, hogy most napközben sír meg reszket, aggodalomra ad okot, nem lehet hogy beteg? fáj valamije?

2011. márc. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi tegnap hoztunk egy kis goldent. Az úton sokat sírt, készültem is az éjszakára. Szerencsére 4.30-ig aludt, akkor sírt, de kicsit megsimogattam. Utána ismét rázendített, de hagytam és 10-15 perc után befejezte. Ma nagyon jókedvű, szaladgál, szépen eszik. Néha sír, de akkor fáradt. Azt hiszem szerencsénk volt vele, de még jön ugye az éjjel.

Gondolom ez kiskutya függő, van akinél 3-4 hetet is sír.

2011. márc. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Huhh hát én meg pont azt olvastam a neten, hogy hozzunk az alomból valami rongyot, hogy a kiskutya könnyebben átvészelje a veszteséget... Akkor most mi az igazság?:S Mert mi elhoztunk egy párnát és arra fekszik és azon alszik.
2011. márc. 25. 17:07
 5/10 anonim ***** válasza:
a basset kanomat 7hetesen kaptam nem sirt sokat mert vele aludtam az elsö nap olyan volt mint egy plüs kutyus a második nap huzosab volt mert utánam jött este és befeküdt az ágyamba.aztán levitük,hogy szokja a másik kan és szép lassan kilett téve és nem sirt..De amugy max 1 hét tovább nem fog.
2011. márc. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Csinálj neki a párnája köré kicsi kuckót. Van, aki meleg vizes palackot tesz be, van, aki tikk-takkoló órát.

Milyen fajta a kicsi?

2011. márc. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mondkettőt mondják, franc se tudja melyik a jobb. Arra figyelj, hogy ne erősítsétek meg a sírást. Mert ha azt tanulja meg, hogy a sírásért jön a simi, meg a tutujgatás, meg az annyira áhított társaság, játszótárs, akkor azt fogja hinni, hogy nektek tetszik ez a sírás, és sose szokik le róla.


Ne is törődj vele ha sír, tedd a dolgod, szép lassan rájön, hogy a sírással nem ér célba, de tök jó mókák várnak rá a gazdival, ha jól viselkedik.


Kicsit hagyjátok míg feloldódik és ő maga kezdeményez.

2011. márc. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ninna ♥ ***** válasza:
Az én kutyámat már nem emlékszem pontosan, de szerintem 9-10 hetesen hozhattam el, első éjszaka egy nagyon pici sírdogálás volt, de semmi több, az is elenyésző. De az a biztos, hogy ha sír, akkor nem szabad oda menni hozzá tutujgatni, szeretgetni, simogatni, mert könnyen rájön, hogy ez az új gazdiknak tökre tetszik, akkor csinálom sokat, és máris megvan a nem kívánt viselkedés rögzítése. Inkább akkor játékot kezdeményezzetek vele, meg simogassátok, amikor csöndben van. Egyébként sokat segíthet, ha egész nap foglalkoztok vele. Játék, huzakodás, rongyozás, jutalomfalatokkal pici tanulás, szaladgálás, a kölykök még tök hamar elfáradnak, és utána jó pár órát szundiznak, utána megint elölről megy az egész. Így könnyen megszeret majd titeket, és nem lesz a sírással sem probléma. Ha meg nagyon fél, akkor vegyétek az öletekbe, úgy simogassátok, próbálja megérezni azt, hogy nem bántja itt senki. Tereljétek el a figyelmét valamivel, legyetek ti érdekesebbek a sírásnál..
2011. márc. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az nem olyan jó, ha sir, meg reszket is szegényke. Kiváncsiskodnia kéne, és játszani, felfedezni az uj területet. Letudjátok foglalni, vagy lekötni a figyelmét?
2011. márc. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk első nap volt kevéske sírdogálás, de nem volt vészes, az éjszakát is végigaludta, és több gond nem is volt.
2011. márc. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!