Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők, szintetek ezt a...

Tenyésztők, szintetek ezt a yorkshire terriert érdemes kiállitásra vinni?

Figyelt kérdés

( helyesirásért bocsi, de nem magyar a bill. ) Csak NORMÁLIS VÁLASZOK érdekelnek, legyen az negativ v pozitiv! előre is köszönöm! 4 és fél hós


[link]


2011. márc. 26. 08:30
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Két kérdést kell tisztázni elsőként.

1,Van-e törzskönyve a kutyának?

2,Vásárláskor megemlítetted-e a tenyésztőnek, hogy te elvinnéd kiállításra a kutyust?

Amennyiben bármelyikre NEM a válaszod, akkor a kérdés okafogyottá válik. A második kérdés azért fontos, mert a kiállításon a tenyésztő munkáját viszed a vásárra. Nem igazán tesz jót a hírnevének, ha a saját tenyésztésű kutyáját (sorra) kizárják a versenyből. A kiállításra nem alkalmas egyedeket ivartalanítási kötelezettséggel adja el a tenyésztő.

2011. márc. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen van tkja, említettem neki...a kutyus szüleinek nincsenek kiállítási eredményei viszont mindegyik nagyszülőnek vannak, nem is kevés...ez a tenyésztő szintem igazság szerint csak a pénzért csinálja... ezért kérnék más tenyésztőktől tanácsot...
2011. márc. 26. 09:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan nem totóznék rajta ennyit, vidd el amint lehet és tudod. Majd a bírók eldöntik, azért vannak. Ringdresszúrára is jártok? Ha nem ,akkor mihamarabb kezdjetek menni.
2011. márc. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vidd el őt egy kozmetikába, lehetőleg olyanba ahol tisztában vannak a yorki standard-del nyirással kapcsolatban. Szépen csinositsd ki, és nevezzetek a május 5-i MKSZ CAC-ra baby osztályba:) Akkor megtudod, milyen. Nekem egyébként tetszik igy kép alapján. Azért a fogait mutasd meg az állatorvosnak, nincs-e valami rendellenesség ami maradandó lehet. Foghiány ilyenkor még nem olyan nagy probléma, mert változhat, de az a legtutibb, ha már most megvannak (kivéveP1)
2011. márc. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ezután akarok csak kiváncsi voltam, hogy hozzáértők mit javasolnak, nem ész nélkül belevágni...köszönöm a válaszod akkor megpróbáljuk...
2011. márc. 26. 09:27
 6/10 A kérdező kommentje:
majd csak a júliusira tudunk menni vagy az augusztusiba mert külföldön vagyunk...itt is fogom felkészíteni... de természetes a kozmetika, bár fésülve van minden nap csak utána megrázza magát és úgy néz ki mintha életében nem látott vna ilyesmiket...:D
2011. márc. 26. 09:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A feje elég szép, ahogy látom a szőrével sincs gond, viszont így, hogy nincs beállítva nem igazán lehet megállapítani a szögelléseit stb., mondjuk képről azt nehéz amúgy is, ahoz élőben kellene látni.

Szerintem nyugodtan vidd el kiállításra, de ne feltétlen MKSZ-re, inkább MEOE-ra,annak legalább hasznát is veszed hosszú távon, mondjuk kölyök osztályban mind1, de, ha augusztusban tudsz menni akkor már fiatal osztályos lesz.

Sok szerencsét hozzá!

2011. márc. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
igen fiatalban lesz már. én is MEOE-ra gondoltam inkább, köszönöm a válaszokat! Akkor megpróbáljuk!
2011. márc. 26. 10:40
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Én labradorokat tenyésztem és az apukát rendszeresen viszem kiállításra szinte nem is látok yorkikat más kutyus is lehet szép nem csak a yorkik :)
2011. márc. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
és ez most hogy jön ide? persze lehet szép más kutya is, de nekem ilyenem van....ennyi...nem értem ezt miért írtad ide?!
2011. márc. 26. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!