Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős kutyát érdemes venni?

Mennyi idős kutyát érdemes venni?

Figyelt kérdés

labradort meg egyáltalán kutyát mennyi idős korig érdemes venni?

nekem most lenne lehetőségem egy 4 hónapos fajtiszta labradort ingyen elvinni, mert a gazdája nem ér rá foglalkozni vele. Belefér még?


2011. márc. 26. 13:22
 1/9 Maszulfi1 válasza:
16%
Szerintem ne vegyél túl időset. jó lenne fiatal korában magadhoz szoktatni!a labrador szerintem jó lenne ha még ilyen pici.
2011. márc. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg mindegy...egy kutya gazdihoz tud szokni 2 hónaposan és 10 évesen is igaz már nehezebben... mivel mi elég drágán árulunk minőségi kölyköket nem ritkán volt még itthon 5-6 hónapos kölyök sőt 1 éves is de mikor gazdihoz kerültek semmi gond nem volt velük. Ugyanúgy beszoktak a család vagy a másik kennel életébe mintha kicsiként vitték volna őket. Én szoktam mondogatni tenyésztő ismerőseimnek csak úgy viccesen mikor éppen új kutya érkezik hozzánk, hogy kölyök helyett miért nem növedéket vettem, azzal már nincs annyi probléma..:D
2011. márc. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Most hoztunk el a menhelyről egy két-három éves kutyát. Pár nap alatt megszokott minket és még tanítható is.

Szerintem 4 hónapos bőven belefér.

2011. márc. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
hozzátenném (előző vagyok), hogy mi a kicsiket 12 hetes kor előtt oda se adjuk (ami ugye 3 hónap) szóval a 4 hónapossal semmi gond..
2011. márc. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
szerintem a 4 hónap bőven belefér!Még a fél éves kutya is megéri!XD(szerintem)
2011. márc. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Simán belefér :) akkor hozod el amikor tudod. ha pl menhelyröl hoznál több évest az is ugyanolyan jó kutya lenne max nem annyira intelligens mert már nem nagyon taníthatnád mert már megvannak a berögzült dolgai. de ez a kor még nagyon jó szóval nem kell aggódnod emiatt.
2011. márc. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4 hónapos teljesn jó! Hozd el!
2011. márc. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nemrég vettünk egy yorkit és ő 3 éves volt már nagyon jol kijön velünk eleinte fél egy kicsit de hamar megszokott minket :)


de szerintem inkább kölyköt mert annyira nem lehet olyan eladókban bízni akik felnött kutyát akarnak eladni mert kitudja h miért adják el pl.: agresszív stb.


de mi a kutyánkat egyik barátunktol kaptuk (:

2011. márc. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A labrador nagyon értelmes kutya, ha rendesen van szocializálva, még egy felnőtt kutya is könnyen meg tudja szokni az új környezetet, mert nagyon szereti az embereket. Szerintem egy négy hónapos labrador még nagyon fiatal, nyugodtan elhozhatod, rettentő hamar tanul.
2011. márc. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!