Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről mennyi idős kutyát...

Menhelyről mennyi idős kutyát érdemes elhozni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy az idősebb (2-3 éves) azért jó mert már kialakult a jelleme. A kölyköknek meg még nem. De pl egy 3 éves kutyát nehezebb is tanítani, és szerintem nehezebben is alkalmazkodik. Mondjuk az lehet hogy szobatiszta, de az általános parancsszavakat (ül,fekszik,gyere,marad) nehezebben is tanulja meg, nem?

Te milyen idős kutyát hoznál el inkább?


2011. szept. 10. 22:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A honlapokon le van írva, hogy melyik kutya mit tud és hogy kiknek ajánlják.
2011. szept. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Már Én is nagyon sokat gondolkoztam ezen, mert tervbe van, hogy menhelyről lesz a következő kutyám. Én arra a döntésre jutottam, hogy semmiféleképpen sem kölyköt, hiszen az kelendőbb, mint a már idősebb kutyák. A gondozók már úgy ismerik az ottani kutyákat, mint a tenyerüket. Mond meg a gondozónak, hogy milyen igényeid vannak, mik a terveid a kutyával, milyen legyen a jelleme és Ő az alapján fog Neked mutatni kutyusokat, amikből választhatsz. Az idősebb kutya is tanítható, szerintem adj egy esélyt Nekik.
2011. szept. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól függ, hogy te mennyi idős vagy, mert ha pl. 80 éves lennél nem biztos hogy egy kölyök kutya jó választás lenne, amúgy meg a kor szerintem annyira nem számít, inkább a viselkedése.
2011. szept. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%

Nekünk sikerült elhozni egy 2 évesnek feltüntetett 6 évest. Azóta napi szinten harap minket, és terrorizálja a családot. Szerencsére a gyerekek felnőttek (19 évesek), de akkor is gond ez. Nálunk a törzskönyvéből derült ki a kora, bár megjegyzem, mondták, hogy harapós a kutya, de azt hittük, elég fiatal az átneveléshez. Tévedtünk, de végül is jól el van nálunk, és szeretjük. Néha megharap, és kieszi a szánkból az ételt, de hát... :D

Kétszer gondold meg, hogy onnan kell-e!

2011. szept. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

kedves utolsó. sajnálom hogy így jártatok, tényleg. elég csúnyán átvertek titeket.

viszont kb 1-2000 emberből 1 jár így, hogy nem olyan kutyát kap amilyet akar. a te eseted miatt nem szeretnék általánosítani, hisz sokkal többen vannak azok, akik boldogok a menhelyi kutyájukkal. mindenképpen onnan szeretnék majd kutyát :)

2011. szept. 10. 22:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 22:37


Megragadta a figyelmem a "kieszi a szánkból a kaját" kifejezés. Itt a bibi... azért harap meg, mert megosztjátok vele a kaját és ezáltal Ő felhatalmazva érzi magát arra, hogy megtegye. Ugyanis, ha Ő nem csak a maradékot kapja, hanem veletek együtt eszik, legyen az csak egy falat is, úgy reagálja le, hogy megosztjátok vele az ételt, ergo nem a falka alján áll....valószínű, ha nem menhelyről hozott kutya lenne, az is hasonló képen viselkedne.

2011. szept. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi nemrég hoztunk menhelyről egy 2 év körüli schnazer keveréket.

Nagyon gyorsan tanul, okos kutya. (a pacsit alapból tudta, és már megtanult ülni, feküdni és gurulni is)

1 hónap alatt szokta meg igazán a környezetet nálunk. Addig nem ugatott és egyáltalán nem adott hangot. Most pedig már úgy ugat...


Szerintem az, hogy mennyire tanítható, az kutyafüggő.

2011. szept. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a menhelyen vagyok önkéntes és szerintem ez nem a kortól függ, minden kutya más és más, van amelyik értelmesebb, van amelyik nehezebben tanúl, szerintem válassz ki egy kutyust és mielőtt elhozod ismerd meg azt,ott a menhelyen...akkor kiisred,hogy milyen...és,ha nem tetszik akkor választhatsz másikat :) Sok szerencsét :)
2011. szept. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem a kutya kora számít, hanem a Te szakértelmed a kutyához, illetve, hogy a kutyának milyen előélete volt a menhely előtt. A menhelyen vannak idősebb, leadott kutyák is, akik pl képzettek is, nem muszáj olyan nehéz esetet választani, amilyet én vállaltam be.


Egy példa: Én egy borzalmas állatkínzó helyről hoztam el egy 10 év körüli puliXcsau-csau keverék kutyát.


A kutya totálisan el volt hanyagolva, így maximálisan vad volt. Fél év alatt sikerült elérnem azt, hogy ne féljen tőlem, megtanulja az alapszabályokat, szocializálódjon kutyák nélkül, amennyire lehetséges, merje használni a kertet, és ne támadja ki a kezemből, ha enni adok neki. Még néhány hónap kellett, hogy kutyák közé vihettem, ott tovább szocializálódhatott, megtanítsam pórázon sétálni, ülni, feküdni, behívni, stb.


Ez a mostanra 11 és fél év körüli kutya egy megbízható, kiegyensúlyozott, hűséges, csendes, nyugodt társ, aki szeret komótos kis sétákat tenni és a gyerekeket, más kutyákat is nagyon imádja.

2011. szept. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Anetalia ***** válasza:
0%

Érdemes 8 9 hetesen .

Akor minél elöbb megszokja a helyet

2011. szept. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!