Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Acana Puppy és Orijen Puppy...

Acana Puppy és Orijen Puppy adagolását megkérdezhetem 2 hós Goldennek?

Figyelt kérdés

Első körben az lenne a kérdésem, hogy a Golden Retriever közepes vagy nagy kutyának számít-e, mert a közepes 25 kilóig, a nagy 25 kilótól javasolt. Elviekben a Goldennek 25-28 kilót találtam a felnőttkori súlynak. A miénk kan lesz.

Az ár-érték arányát szeretném kiszámolni, de ahhoz tudnom kellene, hogy 2-3 hós korban mennyit kell adnom neki, de sehol sem találok adagolási táblázatot.

Tudtok olyan boltot ajánlani, ahol kicsi, 40 dekás kiszerelést is tudok venni. Webáruház nem jó a szállítási költségek miatt.


2011. márc. 26. 13:59
 1/1 Ninna ♥ ***** válasza:

Én egy Golden Retrievernek már a Puppy Large-ot venném, az a neki való, elvégre egy nagytestű fajta kutyus. Én a kis kölykömet 4 hetes korától Orijen Puppy-val etettem, nagyon meg vagyok vele elégedve, ajánlani tudom csak. Hát, nézd meg itt az adagolását, hogy mennyi kell neki. ( [link] Eszerint az etetési útmutató szerint 3 hónapos koráig olyan 220 g-ot naponta meg kéne ennie. 3-9 hónapos koráig napi 400 g-ot kéne megennie. Egy 13,5 kg-s Orijen Puppy Large internetes webáruházban 16620 forint (én ezt néztem, de más árak is vannak) és így kilója a tápnak 1231 forintra jönne ki. Ennek nagyjából a negyede kell egy napra, szóval olyan 300-350 forintból a napi adagja meg lenne oldva három hónapos koráig. Utána pedig 3-9 hónapos koráig kb. 500 forint lenne a napi adagja, de tuti, hogy a legjobbat adod neki. E mellé nem kell semmilyen táplálékkiegészítő sem, mindent megad a kutyusnak, ami kell.


40 dekás kiszerelést meg ne vegyél, az borzasztó drága. Egyébként Fressnapfban, AlphaZoo-ban, ZooDom-ban vannak kisebb kiszerelések, de sokkal drágábbak, mint ha vennél pl. egy 7 kg-s zsákot. Én mindenképpen megvenném neki a 7 kilósat, vagy a nagy zsákot, mert elvégre rosszat nem vettél, hadd egye csak ezt.

2011. márc. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!