Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan alkalmazzam a házikoszt...

Hogyan alkalmazzam a házikoszt+táp adagolását? Miből mennyit és mit?

Figyelt kérdés
Van egy 15 hetes kiskutyám már 1-2 hete csak Orijen tápot kap, de olyan kis vékony lett tőle(eddig jó kis husis volt:) és nem olyan játékos mint eddig inkább szunyókál, eddig nagyon kis vidám volt(nem betegség az bizti mert azért még rosszcsont csak nem annyira) néha-néha kap egy kis párzsit vagy virslit az fél perc alatt elfogy és minden baja van ha már a szagát megérzi, míg a tápot sokszor meg sem eszi:( vagy ha már tényleg nagyon éhes).Elötte már több tápot is kipróbáltunk(royal canin, accana,Purina)de inkább éhezett...Mit adhatok neki a párizsin és a virslin kívül?Rizs, tojás?De a tojást hogy?Főzve vagy sütve mennyit 1db-ot? Vagy rizi-bizi májjal vagy májkrémmel?Főtt husi-sült husi répával meg ilyenek lehetnek? Kiegészítőnek adnám neki mellé az orijent.Köszi a segítséget!
2009. máj. 20. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne párizsit, meg virslit, akkor inkább sima főtt húst, keverve a táppal, esetleg juhtúrót szoktak még ennyi idősen adni nekik. Különben meg ha ehhez szoktatod akkor életed végéig szívni fogsz vele, mert ha éppen megun valamit akkor mindig kitalálhatsz neki mást. 15 hetes kiskutyánál már az se jó, ha ennyiszer tápot váltottatok, azt is fokozatosan kéne. Egyébként én 20 éves kutyás pályafutásom alatt még egy kutyát se láttam amelyik éhen halt volna, mert nem evett tápot. Maximum párnapig hisztiztek, de aztán megeszik. Mellé házi kosztot csak azért kapnak a kutyáim, hogy legyen benne változatosság.
2009. máj. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Éhes kutya megeszi a száraztápot is. Én is szívtam a kutyámmal amikor kicsi volt, nálunk néha-náha (amikor már nem bírtam tovább az éhezését(!)) akkor kevertem bele a tápba egy kevés, kenőmájast, vagy kefírt, vagy szardíniát, vagy használlt sütőolajat. Nem sokat csak a szaga kedvéért. De egyébként tuti nem halt volna éhen... csak én szúrtam el hogy nem bírtam nézni azt h nem eszik.... De szerencsére ma már nincs ilyen gond:-) Amikor elhozuk a tenyésztőtöl akkor uánna pár hétig egy tükröt tettem a tálja mellé... nem tudom mi volt az oka de amikor ott volt a tükör akkor evett rendesen:-))
2009. máj. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első hozzászóló!Mit adsz nekik a száraztáp mellé?

Azon gondolkozok, hogy rizst és tarhonyát keverek neki pár dologgal(májkrém, löncs, husi, zöldség, máj. SZerintetek?

2009. máj. 20. 13:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia .

a kutyám 21 hetes . az első hetekben ,az elválasztás után nem ette meg a tápot,mert szerintem, a tenyésztő házikosztot is adott nekik ( gyanítom, mert éttermük van, viszont a látogatásoknál,sehol sem láttam tápos zsákot ).

prémium tápott vettem ( imagine , spanyol táp, forgalmazó :www.susa.hu )nem ette meg !

viszont elkezdtem házikosztal keverni.

így pár hét elteltével a tapasztalatom az : imádja a házikosztot , leves, hús, zöldség ,rízs ,tészta ,krumplit nem adok neki !viszont mindíg teszek bele tápot is. reggelire táp + natúr kefir, vagy joghurt, esetleg símán táp . vacsorára keverve házikoszt + táp . most már símán megeszi a tápot is ( prémium,illetve super prémium tápról beszélek , magas hús tartalommal, ( nem hússzármazék, meg hús-akármicsoda !! ) mivel keverve kapja , a keverési aránnyal tudom az ízlését is változtatni. igaz, szerintem még életében nem volt éhes !:)FONTOS : amennyiben házikosztot is kap, javaslom adjál mellé táplálék kiegészítőt is pl : PET-PHOS 2 in 1 vitamin és ásványi anyag tartalmú kiegészítő,házikoszton tartott kutyák számára . cc: 2600-3000.-ft / 100 db ( én napi 2 db ot adok neki,hiszen kap tápot is,és abban van minden.

fontos az is,hogy nehogy túl sok vitamint és ásványi anyagot kapjon,mert pont az ellenkező hatást éred el !!!!!!

nézz utánna !

2009. máj. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Májkrém, kis rizzsel mehet, de akár tésztát is ha marad főzhetsz nekik. A párizsit meg a virslit csak azért nem javaslom, mert az mindent tartalmaz csak tápanyagot nem. Krumplit ne adj neki mert nem tudja megemészteni, csak átmegy rajta. Valamint a zöldségeket se kell túlzásba vinni, elvégre is a kutya húsevő.
2009. máj. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Krumpli, bab, lencse,kukorica, káposzta, hagyma, gomba, csoki, majd idővel, ha felnőtt fogai lesznek, csöves csont (pulyka, csirkeláb-szárny), ezeket kerüld.

A tészta, kenyér finom, de csak szénhidrát.

A rizs jó gyomorkímélő (mint amikor az embernek hasmenése van és főtt krumplit eszik), de nem tápérték dús.

A tojás, pláne kölyökkutyának nagyon egészséges, rántottaként a legjobb szerintem.

A virsli, párizsi, májkrém csak jutalomfalat legyen, ne étel, mert semmi tápértéke nincsen.

Én alapvetően száraztáppal etetek, és mellé 2-3x főzök húst, zöldséget külön neki, illetve ha az enyémből marad, néha konzerv, ha nincs főznivaló (csak az íze és a változatosság miatt).

Ne váltsatok nagyon gyakran tápot, a kutya gyomrát is megviseli és válogatós lesz. Ha nem eszik 1 vagy 2 napig, semmi baj nem fog történni, csak éhes lesz, és rendesen megeszi az ételét. Amit meghagy, mindig vegyétek el tőle, szokja meg, hogy csak etetéskor van előtte étel, nem egész nap.

Ezenkívül kölyök, folyamatos növekedésben van, gondolom sokat is mozog, nem dől össze a világ, ha kicsit soványabb az elején. Ha mondjuk olyan 40kg vagy még nagyobb lesz, kifejezetten hasznos, ha kölyökkorában nem duci, mert a csontjai nem is bírnák el rendesen.

2009. máj. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18:42-es vagyok, a mondat fele lemaradt, szóval hetente 2x3 főzök neki, és ilyenkor kicsit kevesebb a száraztáp mellé. Bocsi :).
2009. máj. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, nem lesz 40 kg remélem:D, egy tacsi-pincsi féle keverék kutyi úgyhogy pindur marad:)
2009. máj. 21. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!