Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mind igaz a bernáthegyire?

Ez mind igaz a bernáthegyire?

Figyelt kérdés
gödröket ás, nyáladzik, kapar, folyamatosan vedlik, nem elég neki a napi egyszeri kaja?
2011. márc. 26. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Napi egyszeri étkezés azért nem elég, mert mivel nagytestű ajánlott a napi adagját két részletbe elosztva adni neki, így megelőzhetsz vele számos problémát (pl. halálos bélcsavarodás).

Én a staffordomnak is két részletben adom a tápját.


A többihez nem tudok hozzászólni, mivel sosem volt bernáthegyim, de amiket látásból ismerek, azokat mind csak feküdni, lustálkodni látom, nem tudom elképzelni róluk a gödörásást.

A nyáladzást viszont már igen :)

2011. márc. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A nagytestű kutyáknak jobb naponta két kis adagot adni, hogy megelőzzünk a gyomorcsavarodást. Gondolom ezt jelenti az hogy nem elég napi egyszeri kaja. A többi pedig mindegyik neveletlen, unatkozó kutyára érvényes! Gondolom aki ezt írta, annak bernáthegyije van, vagy ismer egyet akivel nem foglalkoznak, s azt hiszi mindegyik ilyen.
2011. márc. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Ninna ♥ ***** válasza:

Nekem van bernáthegyis ismerősöm, egy keveset tudok a fajtával kapcsolatban :)

gödröket ás: Szerintem ez nem minden esetben igaz. Ha rendesen le van mozgatva, akkor szinte tuti, hogy nem fog gödröket ásni. Egy bernáthegyinek nem nagy a mozgásigénye, az ismerősömé is 1-2 óra alatt nagyon elfárad, olyankor ha hazamennek, utána használhatatlan a kutya, egy fél napig csak döglik.

nyáladzik: Hát ez bizony igaz, a legnyálasabb fajta, nagyon sok gond van azzal, hogy szinte csak nyálat látsz, ahol ő van. Napi takarítás, ha bejön a lakásba is, az tuti.

kapar: Mit kapar? Ha ajtót, ilyeneket, akkor jelezni akar valamit, azzal nincs semmi gond.

folyamatosan vedlik: Nem tudok róla, hogy ezt csinálná folyamatosan, de lehet, nem nevelek ilyen kutyát, majd rákérdezek az ismerősömnél. Ő nem szokott szőrre panaszkodni, csak nyálra.

nem elég neki a napi egyszeri kaja: Az biztos. Reggel, és este is kell neki adni, mivel rengeteget eszik.

2011. márc. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xnorkax ***** válasza:

A nyáladzás fent áll, durvábban nyáron jellemző. Erről nem tehet. A gödröket ás-kapar dolgok akkor állnak fent, ha nincsenek lemozgatva. Ha megkapja a napi elegendő mozgást tuti nem csinál ilyet.

A legtöbb kutya folyamatosan vedlik, persze nem csomókban. Ha jól tudom a bernáthegyik évente 2x vedlenek durvábban.

Szerintem egy kutyának sem a legjobb a napi egyszeri kaja, egy bernáthegyinek meg főleg nem. Mert akkor minimum 1-2 kg kaját kellene neki adni, ami egyszerre túl megterhelő.

2011. márc. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt bernáthegyim és ő egyáltalán nem volt ásós. Szeretett sétálni aztán utána csak lihegett, feküdt, mert elfáradt. Azért az nem egészen igaz, hogy "állandóan vedlik", viszont tavasszal igen és akkor el kell távolítani az aljszőrzetét. De a szőrápolásra egész évben nagy gondot kell fordítani különben gubancos lesz a szőre, a bőre pedig begyulladhat.
2011. márc. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk bernáthegyink van, nem ás, de nagyon nyálas, főleg ha kaja van, és igen célszerű kettéosztani neki az adagot a bélcsavarodás miatt + elég sok a szőr. De nagyon megéri ezekkel együtt is, mert tüneményes fajta, nagyon ajánlom, nagyon kedves kutyák, mindenük a gazdi, bármire képesek egy kis simiért, és ugyan nem agresszívek, de védik a gazdit ha a helyzet úgy kívánja :)
2011. márc. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Gödröket valóban ás lehülés gyanánt de nem vészes nekünk is csak kettő gödör van a kertben.Csak akkor nyáladzik ha ételt lát,vagy eszik,nem kapar,megvan a maga időszaka amikor vedlik,elég neki az egyszeri kaja de akkor többet mint egy átlag kutyának ugyanis hatalmas kutya...nekünk éttermünk van és a napi maradékokat megkapja és azt mint meg eszi úgyhogy nagyon bélpoklos.Viszont vigyázni kell mert állandóan enne.
2011. máj. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!