Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 éves vagyok, van amikor...

12 éves vagyok, van amikor 4,5 vagy 6 órám van, milyen kutya illik hozzám? A yorki vagy a shih tzu? Melyik az a kutya amelyik bírja az egyedüllétet, nem rohangál egész nap a házban és nem ugat sokat?

Figyelt kérdés
2011. márc. 26. 22:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szia ez melett úgy is tervezd, hogy a kutya valószínű, hogy még 10 év múlva is meg lesz, szóval ne csak 4-5 órát tervezz hanem többet, meg hát azért nem csak otthon akarsz majd lenni, kutya fajtából terriert NE, mert azok hiperaktívak (én tudom nekem is azok voltak/vannak/lesznek) :D
2011. márc. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
18%
Szerintem a legjobb döntés a Beagle lenne . Most ,hogy még csak 4,5,6 órád van többet foglalkozhatsz vele és idővel amikor már 7,8 órád lesz addigra a kutya is meg fog komolyodni . Nekem is van egy beaglem ,amelyiket akkor kaptam amikor 1.-s voltam és most 13 éves vagyok a kutyám meg már annyira lusta ,hogy néha megmozdulni sincs kedve . :)
2011. márc. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 xnorkax ***** válasza:

Első kutya lenne? Ha igen és nincs elég kutyás tapasztalod, akkor a yorkshire terriert nem ajánlanám. Erős akaratú kutyák és makacs kutyák.

Mindkettő kutya nagyon divatos és hemzsegnek a szaporítóktól. Muszáj pont ilyen fajtákat tartani?

Egyébként neveléstől függ, valamint elég időt kell töltened a kutyáddal, hogy bírja az egyedüllétet és ne rohangáljon a lakásban. Ha jól lemozgatod suli előtt, suli után, délután és talán még este is, akkor mikor nem vagy otthon egyszerűen alszik.

Szerintem menj el egy menhelyre és fogadj örökbe egy kutyust. :) Ilyen elvárásokkal simán találhatsz egy nagyon kedves és hálás menhelyit.

2011. márc. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az egyedülhagyás tűrése inkább egyed-, mint fajtafüggő. Próbálj egy nyugis kölyköt választani, ne a legpörgősebbet vidd haza, mert valószínűleg az később is pörögni fog, és nehéz lesz neki órákig egyedül.

Ha ilyen fajtát vesztek, mindenképpen jó helyről szerezzétek be, mert nagyon sok a túltenyésztett szobakutya, azzal meg élete végéig járhattok állatorvoshoz meg eheti a drága speciális tápokat, attól függően, hogy épp mi baja lett...

2011. márc. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A beagle-t ajánlani az egyik legrosszabb volt...

Nekem is az van, napi 3 órát sétálunk, de nem bír egyedül lenni, rombol, ugat.

Szóval semmiképp, főleg ne egy 12 évesnek, velük nagyon határozottnak és következetesnek kell lenni.

Lehetne talán mopsz...

2011. márc. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
A yorki mint tudjuk terrier szóval első kutyának nem való!Én is 12 vok.Nekem is tetszett mind a két fajta de aztán utánaolvastam és rájöttem,h attól,h tetszik nem való nekem!Tovább keresgettem és rátaláltam a havanesere.Szeret aludni ő is divatkutya de ha találsz megbízható tenyésztőt akkor jó kutyád lesz.Amikor suliban vagy alszik és nem hiperaktív mint a yorki.Szóval csak ajánlani tudom a havaneset
2011. márc. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De a havanese és a bolognese miben különbözik?Azt tudom hogy valamiben igen de hogy mi az.............
2011. márc. 27. 17:21
 8/12 xnorkax ***** válasza:
50%
Kozmetikában. A bolognese több kozmetikai kezelést igényel.
2011. márc. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nekem shih-tzum van, megfelelő mennyiségű és minőségű sétával bármikor egyedül lehet hagyni, végig alszik, nyugodt, nem ugatós.... mókás, és szeretnivaló

yorkie olyan, mint egy duracell nyuszi :D

2011. márc. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem yorkim van Én mivel táborban vagyok 7:35-kor kb. elindulok akkor már anyum is dolgozik.Tehát a kiskutya 7:35-től 15:30 ig van egyedül otthon. Nem ugat egész nap alszik. :) A shih tzu.ról nem tudok semmit. De én yorkit vennék:) :)

2011. júl. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!